Adventní kalendář… aneb těšíme se na Ježíška


DárkoTipy / Čtvrtek, Říjen 3rd, 2019

Za nás nic takového teda nebylo. Věděli jsme, že nejdřív přijde Barbora, chvilku na to Mikuláš s andělem a čerty a pak ještě pár dní a dorazí snad i Ježíšek. Dneska jsou děti nedočkavé, a tak mají ještě adventní kalendáře (aby těch dárečků nebylo málo, že?). Nejdřív jsem si říkala, že se na to vykašlu. Jenže… když svůj kalendář má sestřenka i bratránek? A vlastně všechny děti okolo! To přece nejde! A tak jsem loni pro Baru nakoupila papírové pytlíčky a ty naplnila různými věcičkami (čím vším se dají kalendáře naplnit se dočteš v článku: Sladkostí mají dost… aneb tipy na dárečky do adventního kalendáře). A co letos? Ještěže Beny je na takové hračičky ještě malý.

Taky jsou vaše dítka ta nejhodnější pod sluncem (haha)? Tak to určitě od Mikuláše dostanou kupu sladkostí. Takže už žádné dobrůtky, chce to něco jiného! Udělala jsem pro vás (i pro sebe) internetový průzkum a vybrala ty nejzajímavější kalendáře. Jaký bude ten váš adventní kalendář 2019?


Adventní kalendáře, které si doplníte/dotvoříte sami

Úplně nejvíc se mi asi líbí tenhle papírový šuplíkový kalendář, který si můžete s dětmi společně dozdobit. Když se do díla samy zapojí, o to větší z toho budou mít radost. (A aspoň je na chvíli vytáhnete od televizí a počítačů.) Tady na tom odkazu najdete návod, jak na to. Můžete ho ale ozdobit, jak je vám libo. Celý ho pokreslit, polepit barevnými papírky, orazítkovat… záleží na vaší kreativitě a šikovnosti. Může pak vzniknout třeba takovýto krasavec (mrkni na fotku vpravo).

Je libo jeden designový kousek? Pak zvolte adventní kalendář od Unlimited Design for kids, což je značka české designerky Michaely Horáčkové. Krásný bílý domek s otevíracími okénky. Můžete si vybrat, jestli chcete zlaté, stříbrné nebo červené detaily a existuje i černý, s tabulovou plochou, který si můžete sami křídou dozdobit. Všechny výrobky této designerky jsou ekologické, krásné nejen na pohled, ale také funkční. Je to čistá ruční práce. Takovou značku bych ráda podpořila koupí. Co vy?

Adventní kalendář s LED diodou Yuletide dodá vašemu obýváku nebo dětskému pokojíku tu správnou atmosféru. Je také celý bílý a připomíná mi zimní zasněženou náladu (i když jsou blátivé Vánoce). Domečky pěkně svítí díky LED diodám. Fungují na baterky, takže nemusíte hledat zásuvku, můžete ho postavit kamkoliv. To by se mi usínalo za jemného svitu kalendáře.

Moc pěkný je i tenhle dřevěný Small Foot adventní kalendář v podobě chaloupky. Dárečky můžete schovat klasicky do šuplíčků, které se schovávají i za okenicemi. Super taky je, že dřevo použité na výrobu tohoto kalendáře, pochází z lesnických společností zapojených do zalesňovaní. Takže nejen, že pořídíte moc pěknou věc, ale zároveň přispějete k zachování přirozeně rostoucích lesů.

Adventní kalendář může mít také podobu látkového panelu s kapsičkami. Líbí se mi třeba tenhle velký hvězdičkový. Kapsičky jsou čtvercové, 6 x 6 cm. K uchycení má čtyři poutka, na která můžete nasunout tyčku a kalendář pověsit třeba na zeď.
Další textilní variantou jsou potom ušité látkové pytlíčky, třeba jako tyhle pěkné od SEW4HOME (mrkněte na úvodní fotografii). Vejdou se do nich i větší dárečky.

I papírové pytlíky můžou udělat velkou parádu. Takovéto podobné jsem připravila loni pro Barunku já. Surprise set DIY v červeno-zelené kombinaci obsahuje 24 sáčků, 24 samolepek s čísly a 2 dlouhé šňůrky. Na vás už je jen olepit jednotlivé pytlíky tím správným číslem, naplnit je a zavěsit na nějaké pěkné místo.

A k zavěšení pytlíků se vám určitě bude hodit i tahle pěkná sada vánočních kolíčků.

Jste-li jste šikovní a máte trochu volného času, dokážete si nějaký adventní kalendář určitě vytvořit sami. Třeba našít látkové pytlíčky, vyrobit papírové nebo ušít rovnou celý panel? Ukázat se můžou i tatínkové, třeba ti, co to umí se dřevem. Na Pinterestu jsem vám udělala album Adventní kalendář, kde najdete spoustu inspirace. 😉


A co nějaké pěkné již naplněné kalendáře?

Fajn je tento kouzelný adventní kalendář plný malinkých knížeček, ve kterých děti najdou vánoční povídání, básničky nebo koledy. Na Štědrý den potom můžete s dětmi všechny knížečky vysypat a seskládat je zpátky. Je to totiž celé taková skládačka/puzzle. A pozor, tenhle kalendář se nevyhazuje, může hezky čekat celý rok ve skříni na další Vánoce.

Znáte už barevné pískování obrázků? Je to bomba a baví to všechny tvořivé děti (a nejen ty). A právě pro ně tu máme speciální závěsný adventní kalendář, kdy si každý den prosince až do Ježíška můžete vypískovat jeden obrázek se zimní nebo vánoční tématikou. V balení najdete všechno, co ke kalendáři potřebujete: šablony, barevný písek s mističkami, štěteček, závěsná očka atd. Pořídíte tu: Radost v písku – pískování obrázků a mandal – kreativní tvoření. Dárek, který má smysl.

„Nesedí vám konzumní pojetí adventních tradic? Neradi hromadíte zbytečné hračky a na sladkosti vás taky moc neužije? Chcete ve svých dětech podporovat kreativní myšlení? Hrajete si rádi a nebojíte se nahlédnout do svého nitra?“, ptá se autorka. Pak je pro vás tento hravý adventní kalendář to pravé. 24 omalovánek s adventní tématikou + 30 zajímavých otázek, takzvaných zamyšlenek. Kalendář si koupíte jako PDF, takže si ho úplně snadno vytisknete na každé tiskárně.

Další moc zajímavý kalendář je od značky KIDEDU. Je ve formátu A3 s okénky na otvírání, ve kterých najdete 24 úžasných adventních aktivit a zážitků (vztahy, tvoření, Vánoce, rodina, zamyšlení, např. Daruj něco svého kamarádovi nebo kamarádce). A to není všechno! Jako bonus k tomu ještě dostanete sadu vánočních pohlednic s krásnými ilustracemi a ještě jeden kalendář s aktivitami pro dospěláky. Takže hrát si budou úplně všichni.

Pak tu mám pro vás jeden pohádkový kalendář. Je to vlastně náplň do kalendáře. 24 adventních pohádek a milých příběhů se zimní, adventní nebo vánoční tématikou, které potěší, rozesmějí i pohladí na duši. Je to ojedinělý projekt, který tvoří rodiče, jako jste vy. Můžete si je objednat buď již vytištěné a připravené pouze k zastrčení do vašeho vlastního kalendáře anebo elektronicky k vytištění.

Originální je i adventní kalendář v podobě 2CD, na kterých najdete také pohádku na každý den. Tentokrát jsou pohádky namluvené známými herci jako jsou Josef Somr, Naďa Konvalinková, Václav Vydra, Jana Boušková, Otakar Brousek a řada dalších. Můžete se těšit na klasické české pohádky.

Máte rádi čaj? Pak si pořiďte čajový adventní kalendář THE ENGLISH TEA SHOP. Každý den čekání na Ježíška si s ním můžete vychutnat lahodný šálek. Tento kalendář se hodí třeba pro slečny nebo i babičky, aby se mohly na Vánoce příjemně těšit.

Jaký je vděčný dárek pro všechny malinké dětičky? Zvířátka Schleich. A od této značky existuje také adventní kalendář s názvem FARM WORLD. Ukrývá v sobě skvělá překvapení v podobě zvířátek a dalšího příslušenství, které je na farmě třeba. To bude radosti.

Pro budoucí kadeřnice tu mám potom tip na kalendář Jade and Deer, který každý den překvapí novou vlasovou proprietou: gumičky, sponky, zrcátko, čelenka.

I Barbie má svůj předvánoční kalendář. Vaše holčičky budou určitě nadšeny, protože nejen že dostanou Barbínku, ale v okénkách pro ní budou den za dnem objevovat nové oblečky, botičky a jiné dárečky.

Co je u všech holek hit? Přece Ledové království (bacha, prý bude brzo v kinech dvojka!!). Takže takový kalendář s Annou a Elzou a ještě k tomu naplněný kosmetickými produkty a doplňky, to je teda něco. Prý je to vhodné už od 5 let, vše zdravotně nezávadné, dermatologicky testováno. Inu, pro jednou tomu věřme a udělejme těm našim holkám radost.

A pro kluky? Co takhle spojení LEGO a Harry Potter? To by mohlo taky uspět, no ne? V kalendáři objeví postavičky z Harryho Pottera a další drobnůstky z filmu.

A pro naše nejmenší tu mám ještě jednu oblíbenou postavičku. Adventní kalendář Prasátko Peppa, ve kterém najdou 24 malých knížek s veselými předvánočními příhodami celé rodinky a ostatních zvířecích kamarádů. Knížky mají poutko pro zavěšení na stromeček místo vánočních ozdob a jsou uloženy v praktických uzavíratelných deskách. Paráda.


Pustíte uzdy své kreativitě a vyrobíte si svůj vlastní adventní kalendář anebo koupíte už nějaký hotový? Ať tak či tak, přeji vám krásné těšení se na vánoční čas.

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *