Jaký dárek pro tchyni, abyste za něj dostali plusové body?


DárkoTipy / Sobota, Září 8th, 2018

Když se řekne tchyně, jaký máte pocit? Tchyně. Přijde mi, že už jen to slovo vyvolává negativní emoce. Chuděrky ženy, čím si to jen zasloužily? Nejdřív jsou to hezké a hodné holčičky, potom pěkné a chytré slečny, které se časem stanou těmi správnými maminami… A najednou bum! Vaše dítko se vdá či ožení a jste tchyně. Ty zlé, panovačné a jízlivé, co se rády pletou do života. 

Máte taky takovou tchyni? Nebo je to milá ženská, se kterou si rádi popovídáte u kafe a něčeho dobrého, co zrovna upekla? Ať tak či tak, každá žena si zaslouží pěkný dárek (ano, i já jednou budu tchyní, doufejme). Mám tu tedy pro vás několik tipů na dárek pro tchyni. 

Jo, a bacha na květiny! Vždycky se podívejte, jak se jmenují. Abyste ji náhodou nedali tu, co se jmenuje Tchýnin jazyk. Tahle nenáročná pokojová rostlina prý dostala své jméno podle listů, které jsou ostré a pichlavé. Celá je údajně jedovatá, asi jako tchyně bývají. Tím byste jí určitě moc nepotěšili. 🙂 


Darujte jí modré z nebe

Dárek pro tchýni - obrácený deštníkTuhle na mě z nějaké reklamy vyskočil takovýhle krásný designový deštník s potiskem oblohy. A není to ledajaký deštník. Je začarovaný. Skládá se totiž obráceně, což má několik výhod. Nejen, že máte to modré z nebe skutečně nad hlavou, ale když je mokrý a složíte ho, kapky zůstanou uvězněné uvnitř, a tak si nic nezamokříte. Navíc sám stojí a ke schnutí při rozložení potřebuje daleko méně místa.

Pokud je vaše tchyně spíše na kytičky, darujte jí bílé květy, anebo jí věnujte třeba celý vesmír.


Ať vám poví, jak se to děláDárek pro tchýni - Vyprávěj o vaření

„Jako máš to dobrý, ale není to jako od maminky.“ Řekl vám tohle někdy při obědě váš chlap? Tak by to asi chtělo něco s tím udělat. Vaše kuchařské umění je určitě skvělé, ale přeci jen, proč se trochu nepřiučit od těch zkušenějších a nenaučit se jeho oblíbené jídlo z dětství? Pořiďte vaší tchyni k narozeninám knihu Maminko, vyprávěj o vaření.

Uvidíte, jak se ráda pochlubí svým kulinářským uměním. Do knihy může nejen zapisovat recepty, ale také rodinné historky, přidávat fotky hotových jídel nebo rodinného stolování. Vznikne tak super rodinná kuchařka, kterou si poté můžete předávat z generace na generaci (co papír vydrží).


Okořeňte jí život…

Dárek pro tchýni - sada kořeníZůstaneme ještě u vaření. Také jezdíte rádi ke své tchyni na nedělní oběd? Pak skvělým dárkem může být pěkná sada koření (alespoň já jsem s ní měla opravdu úspěch). Existuje celá řada dárkových sad. Pokud je spíše na guláše, tak českou klasiku, jestli se nebojí experimentovat, tak třeba orientální sadu s kořením na indickou a arabskou kuchyni, nebo třeba středomořskou plnou voňavých bylinek. A když si nevyberete, můžete si namixovat dokonce i svou vlastní sadu. To bude uvařených dobrot.


… a namíchejte jí kafeDárek pro tchýni - namíchejte jí kafe

Je vaše tchyně „kafařka“? Dá si ráda po obědě siestu, kafíčko a zákusek? Potom jí určitě potěší dárkové balení kávy. Ale pozor! Ne jen tak obyčejné. Objevila jsem firmu KAFČO & ČAJDA, která vás nechá namíchat si svou vlastní intenzitu, chuť a způsob namletí. A to ještě není všechno. To nejlepší na tom je, že vám na obal natiskne váš obrázek či fotku a věnování. Tomu říkám dárek s velkým D.

A pokud nemá kafe ráda, nevěšte hlavu a dejte jí třeba čaj.


Řekněte jí, jaká je

Dárek pro tchýni - horoskop na míruČte si vaše tchyně ráda v časopisech horoskopy? Tyká si s ezoterikou? Potom máte vyhráno. Nechte jí sestavit osobní horoskop nebo numerologický výklad na míru. Stačí nějak nenápadně zjistit její datum, čas a místo narození a najít nějakou, nejlépe prověřenou, vědmu s kladnými ohlasy (třeba astrorozbor.cz bych podle referencí vyzkoušela). Uvidíte, že si o sobě moc ráda počte.

Pokud do toho nechcete tolik investovat nebo chcete horoskop připojit jako doplněk k jinému dárku, existují weby, kde seženete takový rozbor zadarmo. Vygenerujte si ho, vytiskněte na pěkný papír a vložte třeba do narozeninového přání nebo hezké krabičky. Doporučit můžu třeba stary.astromat.cz nebo najdise.cz. Tam to na mě a mé blízké opravdu sedí. 😉


Nechte ji tvořitDárek pro tchýni

A nejjednodušší to mají ti, jejichž tchyně je kreativní a dnem i nocí ráda tvoří. Můžete jí potom nejen pořídit nové pomůcky k tomu, co už umí (co třeba pro háčkařku nebo pletařku udělat dort z klubek přízí?), ale třeba jí i nasměrovat na nové tvoření, které si určitě ráda vyzkouší. Mrkněte na online kurzy pro radost.  Vybrala bych například pletení z pedigu pro začátečníky (a pak vás bude zásobovat pěknými košíky), zdobení dortů (to budou potom narozeninové oslavy) nebo mandaly pro radost (tchyně bude kreslením pěkně zrelaxovaná a určitě o něco příjemnější). 😉


Schválně, znáte nějaký povedený vtip o tchyních? Podělte se o něj v komentářích.

PS: Pokud jste si nevybrali, nezoufejte a mrkněte ještě na tipy na dárky pro babičku. 😉

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.

2 Komentáře “Jaký dárek pro tchyni, abyste za něj dostali plusové body?”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *