13 tipů na bezva dárek pro tříleté dítě, se kterým zazáříte


DárkoTipy / Neděle, 10 března, 2019

Už to vážně brzy budou tři roky, co jsem přivedla na svět tu naší originální bytost? Přijde mi, jako by to bylo včera. A to v břiše už zase nosím další takovou, která se má narodit asi jen dva týdny po Baruniných třetích narozeninách, takže ten hlavní dárek je přeci úplně jasný. Baru dostane sourozence!

Ale co dál? Protože moje předsevzetí pro letošní rok znělo: „Dárky budu shánět zásadně včas.“, už teď v březnu se poohlížím, co by bylo pro takové tříleťáky nej. Snad tedy něco parádního do května seženu. Jestli taky hledáte nějaký ten bezva dárek pro tříleté dítko, jste tu správně. Našla jsem 13 tipů, které vašeho tříleťáka určitě zabaví.


Zahrajte si spolu na doktorku

Dárek pro tříleté dítěTaky vás čeká tříletá prohlídka? Tak to chce pořádnou přípravu na to, co vaší ratolest bude čekat. A k tomu by mohl pomoci nějaký pořádný lékařský kufřík. I já s bráchou jsme jeden takový mívali. A protože babička byla zdravotní sestra, byl složen ze skutečných věcí. To bylo něco mít opravdový stetoskop! Ale nebojte, myslím, že i ten dětský bude mít úspěch.

Líbí se mi třeba tenhle textilní kufřík s deseti dřevěnými nástroji, uzavíratelný na zip. To se to budou léčit všechny panenky, maminky i tatínkové. A pokud si vaše dítko, jako naše Baru, taky rádo hraje na zubaře, můžete k tomu přidat ještě zubařský set s vrtačkou od Play-Doh modelíny.


Tancuj, tancuj, vykrúcajDárek pro tříleté dítě

Také vaše dítko rádo tancuje a zpívá? Nebo mu nestíháte každý večer přečíst pohádku? Pořiďte mu do pokojíčku vlastní dětský CD přehrávač s rádiem a mikrofonem pro malé zpěváčky. Uvidíte, že bude cobydup umět tohle rádio ovládat úplně samo a tak si zatancuje, kdy jen bude mít chuť. Dá se k němu napojit i USB a funguje také na baterky, takže si ho můžete vzít s sebou na dovolenou nebo na zahradu.


Malování není nikdy dost

Dárek pro tříleté dítěUrčitě už jste si všimli, že děti pokreslí spoustu papírů. Pár čar sem tam a už chtějí další čistý. Máte to doma stejně? Co takhle šetřit naše lesy a pořídit jim nějakou pěknou tabuli? Alespoň se po sobě naučí „uklízet“, výtvor si smažou a můžou vesele tvořit dál.
Třeba tahle oboustranná magnetická tabule je super. Na jednu stranu křídami a na druhou barevnými fixami, které si můžou odkládat na praktický stoleček, který je součástí.


Učíme se poznávat nálady hrou

Dárek pro tříleté dítěKaždý zná klasické pexeso. Co ale takhle speciální dřevěné pexeso od Plan Toys, díky kterému se děti naučí poznávat různé emoce? Nejdříve si je můžete společně prohlédnout a povyprávět, jaké emoce kdy máte. Později děti určují, které k sobě patří, studují vztahy mezi barvami a emocemi a nakonec si s nimi můžete zahrát i to pexeso. Součástí balení je i kulatá tabulka jednotlivých emocí s názvy v angličtině. Tato hračka má ekologický certifikát, takže koupí podpoříte i kvalitní firmu, které na vašich dětech i přírodě opravdu záleží.


Není nad domácí pískoviště

Dárek pro tříleté dítěTuhle jsme byli v IQ parku v Liberci (fakt doporučuju, je to zábava pro děti i dospělé) a já i Baru jsme se zasekly u kinetického písku. Minuty jsem mohla jen pozorovat, jak pomaloučku tenhle speciální písek dopadá na hromádku. Přišlo mi to úplně magické. Je určený pro domácí použití, pro zdokonalení jemné motoriky vašich dětí. Skvěle se tvaruje, dají se z něj dělat nejen bábovky, ale i kuličky a nejrůznější obrazce a tvary. Na trhu existuje těchto písků celá řada, ale dejte pozor, ne každý je tak kvalitní. Já bych vybrala tenhle kouzelný písek. Nezapomeňte taky na vaničku na písek s víkem a větracím otvorem, která zabrání, aby byl písek všude po bytě.


Když dáš cihlu k cihle

Dárek pro tříleté dítěBunkry. Jako malí jsme si doma pořád stavěli nějaké bunkry, na které jsme použili vše, co bylo po ruce. Židle, křesla, polštáře z gauče, deky… I naše Baru už vyžaduje stavět bunkr, ač jsme jí k Vánocům dali krásný stan. Co to těm dětem trošku ulehčit a pořídit jim ke stavění pořádné cihly? Ne jen bunkry, ale i hrady, věže, pyramidy, stěny… nepřeberné množství staveb si můžou postavit z materiálu Cihličky pro dětičky.  Stavebnice je podle referencí hodně oblíbená a patří mezi nejpoužívanější hračky. Jsou lehké a přitom pevné, odolné a bezpečné. Navíc přírodní 100% recyklovatelné. Na webu i fb profilu těchto cihliček se můžete inspirovat, co vše z nich lze postavit.


Ať je váš společný den pohodový

Jaký dárek pro tříleté dítěJak na to? Abyste už nemuseli dennodenně bojovat s mytím zoubků, oblékáním, česáním, úklidem hraček… pořiďte své ratolesti didaktickou hru Kidedu – Můj den, která vám tyhle každodenní úkoly pomůže zvládat. Vychází z principů Montessori pedagogiky a je to vlastně takový dětský „to-do“ list. Aneb aby se dítko  orientovalo v čase a uspořádání dne. Tahle hra vám pomůže zvládnout to obávané období „vzdoru“ nebo přesněji spíše sebeuvědomění, kdy děti zkrátka nechtějí dělat zrovna to, co se jim řekne. Nechte to tedy na nich. Darujte jim 15 kartiček, které jim ukáží, co mají během dne zvládnout. Dostanete k tomu 4 bonusové, kam si můžete dokreslit, co potřebujete. K tomu všemu ještě dřevěné stojánky, kam se karty zasunují, a stahovací pytlík. To budete koukat, až si dítko vyčistí zoubky samotné, aniž by se mu řeklo.

.
Jednu hračku, jeden měkký dárek a co třeba ještě nějakou pěknou knížku?
Tyhle vaše batole i předškolák rozhodně musí mít
.
.

Pyžamko už se nikdy neztratí

Dárek pro tříleté dítě„Mami, kde mám pyžamo?“, slýcháváte taky? V tom případě dejte vašemu dítěti pyžamožrouta. Co to? Propracovaný polštářek do postele, který má místo pusy velkou kapsu na zip. Každé ráno si na pyžamku vesele pochutná a nechá ho schovaný v břiše pěkně po celý den. Večer stačí rozepnout pusu a pyžamo je opět na světě. Je to praktická hračka pro děti i pěkná dekorace do pokojíku. Líbí se mi třeba tenhle modrý pyžamožrout anebo na Fleru jich najdete spousty.


Něco pro malé módní návrháře

Už tříleté holčičky se začínají fintit, co takhle obléknout si panenku? Jako malá jsem měla nejen takovou tu papírovou, ale v pozdějším věku jsem si na Barbínky i šila (nejjednodušší byly minišaty ze silonek, pamatujete?). Takže co takhle pořídit nějaké to oblékání vaší tříleťačce? Třeba takové to s papírovými oblečky – 3 postavy a 110 různých obleků a módních doplňků pro všechna roční období.

Dárek pro tříleté dítěPotom tu máme jedno samolepkové oblékání, uložené v pevných deskách, kde najdete 8 dívek a 4 archy plné oblečků. A nebojte, samolepky jdou použít víckrát než jednou.

A bacha, i kluci můžou oblékat. Třeba svého piráta nebo supermana. Pořiďte jim dřevěné magnetické oblékání, kde najdete chlapce se stojánkem a 36 dílků oblečení a doplňků. Naučí se rozeznávat tvary a rozvinou svou fantazii při „módním“ kombinování.


A budete mít všechno polepené

Dárek pro tříleté dítěNeznám dítě, které rádo nelepí samolepky. Ať už na papír, na hrníčky, na sešity nebo na váš krásný nábytek… Radost jim rozhodně udělá sada 1000 samolepek (a vám taky, až je najdete přilepené třeba na televizi? :-)). Každopádně v této sadě najdete širokou škálu nejrůznějších obrázků pro kluky i holky v krásném designu Djeco. Můžete je využít třeba při společné tvorbě přáníček nebo pozvánek na oslavu atp.


Jede, jede mašinka

Dárek pro tříleté dítěTěmhle mašinkám se sice z komínka nekouří, ale pro děti jsou bezva. Zrovna minulý týden se Baru u takové vláčkodráhy poprvé zasekla v jednom dětském koutku, tak si říkám: „Vláčkodráhy nejsou přeci jen pro kluky!“ Existuje spoustu typů: krátké, dlouhé, s křižovatkami, dinosauří, s bagry, pro princezny, s tunely a celými městečky… Pro začátek bych vybrala třeba tuhle vláčkodráhu s křižovatkou, lokomotivou se dvěma vagóny, s domy, stromy, auty, rybníkem, kachnami a postavičkami. Uvidíte. Jestli bude mít u vašeho dítěte úspěch, můžete přikupovat další a další, jelikož jde kombinovat i se všemi ostatními dráhami na trhu.


Pro začínající umělce a divadelníky

Dárek pro tříleté dítěTaky si vaše dítko tak rádo „povídá s panáčkama“? Alespoň tak to naše Baru nazývá, když chce, abych si s ní hrála s Duplo panáčky (snad stodvacetkrát denně, pomoc!). A co děti takhle zabavit loutkovým divadlem?
Můžete koupit třeba speciální magnetické divadlo, kde najdete dřevěné figurky s magnetem, které se vodí pomocí dřevěných tyček (na to ty magnety) a divadelní kulisy. Dítko (nebo nejdříve vy dítku) vám může odvyprávět třeba Červenou karkulku, Popelku anebo vymyslet vlastní inscenaci z hradu.

Pokud jste spíše pro klasiku, tak doporučuju loutkové divadlo Marionetino (viz obrázek) s universální sadou kulis a loutek jako jsou král, princ, princezna, kašpárek, vodník, čert, ježibaba a drak, se kterými si zahrajete rovnou několik pohádek nebo můžete vy i vaše děti vymýšlet pohádky vlastní. Když budete potřebovat, dají se dokoupit i další postavičky. Montáž i demontáž divadýlka zvládnou i nejmenší děti a je opravdu skladné.


Mami, já chci taky kolo

Dárek pro tříleté dítěJasné, teprve před měsícem mi začala jezdit na tom plastovém odrážedle a už pokukuje po dětských kolech. Každopádně už je na čase, pořídit na léto pořádné odrážedlo (co přece vypadá jako to kolo). Doufám, že až budu v kočáru nebo v šátku kolíbat miminko, Baru bude vedle nás vesele jezdit a zabaví se tak. A co vidím kolem sebe, takové pořádné odrážedlo zcela jistě ocení každý tříleťák. Jaké třeba? Mě se líbí tohle WOODY kolo s lehkou dřevěnou konstrukcí. Pneumatiky prý nezanechávají čáry a systém řidítek brání nehodám při přetočení. Má více poloh sedla, takže se dá upravit dle aktuální velikosti dítěte a bezpečnostní zvonek. S ním se vaše dítko určitě naučí držet rovnováhu a řídit.


Co byla vaše nejoblíbenější hračka ve třech letech? Máte ještě nějaký fajn tip na dárek pro tříleté dítě? Dejte vědět v komentáři.

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *