12 tipů na dárky pro cestovatele i příležitostné dovolenkáře


DárkoTipy / Sobota, 27 října, 2018

To si takhle ráno v práci zapnete počítač a na tajňačku zkontrolujete, co je nového na facebooku… Cože? Už si zase někde lítá? Tomu říkám provokace, dávat na zeď fotku s nohama na stole, lahvinkou vína a výhledem na západ slunce nad mořem! Člověk se pořád potí v práci a ona si takhle užívá. Doufám, že mi šéfová schválí alespoň ten prodloužený víkend a budu moct jet na chalupu. Ehm, to mi připomíná, že bude mít cestovatelka brzo narozeniny… co já jenom té provokatérce dám?

(To byl takový náhled do minulosti, teď už si „válím šunky“ pěkně na mateřské, že. :-))

Máte taky kamarády, kteří jsou častěji na cestách než doma? Anebo někoho, kdo po cestování touží? Už si nemusíte lámat hlavu s tím, čím je obdarovat k narozeninám, Vánocům nebo prostě v tom mezičase, kdy konečně zavítají do rodného údolí. Tady máte několik tipů na ty pravé dárky pro cestovatele i příležitostné dovolenkáře.


Nejdříve se pomodleme

Dárek pro cestovatele - Travel Bible

Každý, kdo chce cestovat za hubičku, by si měl rozhodně přečíst Travel Bibli. O to víc ten, kdo se zatím ještě obává vydat se do světa na vlastní pěst a dosud oťukává cestování pouze s cestovkami. Knížka je nabušená praktickými radami, jak za co nejmíň peněz proletět třeba celou zeměkouli, a k tomu všemu se ještě dozvíte, jak si při putování světem snadno přivydělat.

Jestli stále váháte, zda je tohle to pravé, stáhněte si 72stránkovou ukázku zdarma anebo si rovnou přečtěte mou recenzi Travel Bible.
.


A nyní trochu stíráníDárek pro cestovatele - stírací mapa světa

Snad každý, kdo jenom trochu cestuje, si občas počítá, kde všude byl. No řekněte, kdo by se rád nepochlubil, co už všechno viděl, zažil a prožil? Výborným pomocníkem pro vzpomínání na cesty může být stírací mapa světa. Milovník cestování si ji může pověsit třeba nad postel a před usnutím snít o svých minulých i budoucích cestách.


Můj milý deníčku

Dárky pro cestovatele - cestovní deníkKaždý správný cestovatel by kromě pořádné mapy měl mít také svůj cestovatelský deník, kam si bude psát poznámky, zážitky z cest, kontakty na přátele, které si ve světě udělal, myšlenky, které mu zrovna proběhly hlavou… protože jestli je jako já, jakmile přistane na rodné hroudě, šmahem zapomene víc jak polovinu z toho, co si říkal, že si zapíše, až se vrátí domů.

Já vím, stačil by prostě jen obyčejný blok a tužka, ale dneska se dají koupit různé „vystajlované“ designové deníčky, nad kterými zaplesá nejedno cestovatelské srdce. Moc se mi líbí tenhle barevný, plný přihrádek na zážitky, vstupenky, vizitky, jízdenky, vzpomínky…

Dárky pro cestovatele - cestovní deníčekPro jednu delší cestu, nebo několik menších, by se mohl hodit cestovní deník od Korálky dní. Obsahuje celkem 80 stran kvalitního papíru pro zápisky v odolných deskách, které jsou zalaminované tzv. sametem (moc příjemný na dotek). Co ještě získáte? 30 inspirativních myšlenek o cestování, mapy světa, Evropy i ČR pro plánování cest a 3 strany samolepek (158 ks), kterými si deník můžete vyšperkovat....


Pro lehký batoh na zádech

Dárky pro cestovatele - silikonové lahvičkyVíte, co bývá v krosnách to nejtěžší? Kosmetika. Od té doby, co jsem to zjistila, s sebou vozím zásadně jen zmenšeniny šamponů, mýdel, zubních past atd.

Myslím, že úspěch budete mít, když cestovateli pořídíte tyhle šikovné cestovní lahvičky ze silikonu. Splňují totiž letištní normy. Díky objemu a transparentnosti si je totiž s klidem můžete vzít i do příručního zavazadla na palubu letadla. Naplnit je můžete čímkoliv, co potřebujete, obsah se dobře vymačkává a prázdné zabírají poloviční objem.


Ať se dorozumí úplně všudeDárky pro cestovatele - cestovatelské tričko

Jede váš cestovatel někam, kde nemluví žádnou z řečí, kterou alespoň trochu ovládá? Tak to se mu bude hodit tohle super triko. Je speciální tím, že má na sobě obrázky důležitých věcí/činností, které bývají na cestách potřeba. Hledá záchod, benzínku nebo připojení na wifi? Potřebuje si nabít mobil nebo vysvětlit, že maso opravdu nejí? Prostě ukáže na jeden z obrázků a je to. Cestování nikdy nebylo snadnější!

Vybrat můžete ze dvou variant: MERINO triko Icebreaker (pozor, limitovaná edice 90 kusů pro rok 2018) anebo boží triko z organické bavlny, určené speciálně pro Jihovýchodní Asii. Koupí ještě k tomu uděláte dobrou věc. Přispějete organizaci green-books.org, která vzdělává Indonésany v ekologii a zakládá knihovny s publikacemi o přírodě.


Kdyby byla cestou žízeň…

Dárky pro cestovatele - ekologická skládací lahev… tak tu mám pro vás jeden super tip. Skládací lahev Ohyo – jedinečná ekologická lahev, která pojme celý půl litr vody. Složená se vejde klidně i do kapsy. Není nad to si naplnit lahev vodou z kohoutku. Můžeme tak společně s Ohyo firmou bojovat proti škodám, které nadělají PET lahve plavající v oceánech.

Lahev je testovaná na více než 10 000 stlačení (takže fakt vydrží), vyrobená z bezpečného polyethylenu a neobsahuje žádné nebezpečné látky jako ftaláty nebo BPA.


Doklady i peníze budou v suchuDárky pro cestovatele - ledvinka na doklady

Jezdí váš cestovatel někam, kde je mokro a hrozí nebezpečí krádeže? Tak to se mu určitě bude hodit speciální nepromokavá ledvinka na doklady. Vejde se tam několik drobných osobních věcí, doklady a peníze, které může cestovatel nosit pěkně na těle pod oblečením. Díky všitému rolovacímu pouzdru z plastové folie si nemusí dělat žádné starosti, že by prašule zmokly.


Aby se vrátil domů živ a zdráv

Dárky pro cestovatele - sada pro přežitíJe to dobrodruh, co se rád toulá po lesích a spí pod širákem? Kupte mu velkou sadu pro přežití Gerber Bear Grylls Ultimate Kit. Obsahuje mnoho užitečných věcí do přírody, díky kterým si vždy bude moci rozdělat oheň, bude mít dost dřeva, nebude mu zima, nachytá si ryby, zašije roztrhané věci, bude si moct zavolat pomoc…

Dominantou sady je multifunkční nůž Gerber Miniature Muti-tool, který nabízí kombinované kleště, štípač drátů, nůž s hladkou čepelí, pilku, křížový a dva ploché šroubováky, pinzetu a otvírák na konzervy. Dá se tedy použít na opravdu mnoho věcí. Celá sada se pak vejde do nepromokavé taštičky o rozměrech 11,4 x 17,2 cm.


Pro cestovatele čtenáře…

Dárky pro cestovatele - čtečka knih… se bude určitě hodit nějaká elektronická čtečka knih. Nebude se tak muset tahat s těžkými bichlemi v krosně. E-knihy bývají navíc levnější a většinou jsou vybaveny displejem s elektronickým inkoustem, který dosahuje podobných parametrů jako tištěná kniha a čtenář si tak neunaví oči jako kdyby četl v chytrém mobilu nebo v tabletu.

Jakou čtečku vybrat? Já bych vybrala nějakou s vodotěsnou konstrukcí (nikdy nevíte, kdy si na ní vylijete drink), s kvalitním rozlišením displeje, s podsvícením a s dlouhou výdrží baterie. Když do čtečky nahrajete předem i nějakou tu e-knihu, budete nejlepší!


Kdyby „vypli proud“

Dárky pro cestovatele - powerbankaJezdí do dalekých krajů, chodí přes hory, přes lesy a nachází se tak nějakou dobu bez elektrického proudu? Nebo techniku fakt potřebuje (třeba fotograf nebo digitální nomád) a potřebuje se ujistit, že bude mít vždy nabito? Potom mu pořiďte pořádnou powerbanku.

Pro nabití mobilu nebo taková, co zvládne i notebook? No jasně, že takové existují. A kdyby se snad ve volné přírodě pohyboval vážně delší čas, potom se vyplatí solární dobíječ.


Aby nic neztratil(a) ani nezapomněl(a)

Dárky pro cestovatele - organizér na doklady

Vždycky, když někam letím, bojím se, že ztratím doklady, letenky a jiné důležité dokumenty, co jsou k cestě třeba. Jsem v tomhle fakt paranoidní a schopná několikrát za sebou otevírat příruční zavazadlo a kontrolovat, jestli mám všechno u sebe. Pro tyto případy si pro příští cestu určitě pořídím nějaký pěkný organizér.

Třeba tenhle organizér na cestovní doklady a dokumenty Busy B se mi fakt líbí. Má moc pěkný design a spoustu šuplíčků pro vše potřebné.


Něco na cesty pro rodiče s dětmi

Dárky pro cestovatele - BOOKOKdyž jsme letos jeli poprvé s naší dvouletou Baru do Chorvatska, byla jsem ráda, že je velká čtenářka. Jinak si nedovedu představit, jak by celou tu cestu zvládla. Příští rok asi určitě vyzkoušíme BOOKO. Co to je?

Neustále rostoucí knihovna s interaktivními příběhy pro děti v aplikaci pro tablety a mobilní telefony. Najdete tam jak klasické, tak moderní knížky. Předplatné na měsíc obsahuje více než 40 příběhů, takže není třeba se tahat s těžkými knihami. Jsou dostupné také offline, takže použitelné právě při cestách v autě, autobuse, letadlem… Když chcete, můžete vypnout audio stopu a číst společně s dětmi. Obsahuje také zábavné hry. Můžete si objednat měsíční, 3-měsíční nebo 6-měsíční předplatné. No není to super?


Cestujete rádi? Pochlubte se, kam jste se vydali naposledy a kam byste se rádi podívali příště.

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.

2 Komentáře “12 tipů na dárky pro cestovatele i příležitostné dovolenkáře”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *