Dárky pro předškoláky nebo prvňáčky? Tyhle jim určitě rozzáří oči


DárkoTipy / Neděle, 14 října, 2018

Ještě dneska si pamatuju, jak jsem se těšila do školy (to jsem ještě nevěděla, že naše soudružka učitelka bude přísná komunistka :-D). Byla jsem zvídavá, naučila se číst sama podle písmenkového pexesa a mámě jsem prý drásala nervy tím, že jsem nahlas předčítala všechny nápisy obchodů, kolem kterých jsme šli. Už v pěti letech mě hrozně bavilo vyplňovat písanky. Někteří by řekli, že jsem byla taková malá šprtka… ale omyl! Jen jsem to všechno chtěla umět a znát. Sama od sebe. A tak jsem se to prostě naučila. 

Máte doma taky takové zvědavé dítko? Tak to by ho chtělo v jeho bádání určitě podpořit (dokud mu nezkazí chuť zastaralý školský systém). Mrkněte na pár tipů na dárky pro předškoláky nebo prvňáčky, které jim určitě rozzáří oči.


Ať objevuje mikrosvět

Dárky pro předškolákyZkoumá vaše dítě všechno rádo z blízka? Tak to mu určitě pořiďte mikroskop. Takový Levenhuk LabZZ M101 je speciálně vyroben pro nejmenší vědce. Vypadá sice jako hračka, ale má skutečné optické schopnosti a dokáže danou věc zvětšit až 640x.

Můžete společně zkoumat třeba zvětšenou sůl, vodu, silonky, vlas… anebo různé mikroskopické preparáty, které k mikroskopu dostanete. Je totiž dodáván s rozsáhlou pokusnou sadou tak, abyste si doma mohli sestavit vlastní laboratoř.


Něco pro kuchtíky

Dárky pro předškoláky

Pomáhá vám dítko rádo v kuchyni? Myslím, že je na čase nechat ho ukuchtit něco samotného. Ale co když se zraní?

S dětským kuchařským setem Opinel nehrozí žádné nebezpečí! Obsahuje nůž a škrabku se speciálním kroužkem a praktickou pomůcku pro ochranu prstů. Malý kuchtík se tak naučí správným návykům při používání ostrých nožů. Já vím, je to docela investice, ale uvidíte, jak vás potěší, až vám vaše ještě nedávno malé robátko naservíruje salát k večeři. 😉


Pro rozvoj kreativity a logiky

dárky pro předškolákyUž někdy před rokem jsem objevila Zuzzle puzzle a pořád na něj zálibně koukám. Myslím, že neodolám a budu ho muset pořídit.

Je to dřevěná skládačka ve tvaru mandaly. Ručně broušená a malovaná.  Váš předškolák díky ní bude rozvíjet jemnou motoriku, logicko-matematické a estetické vnímání. Každý den může mandalu nakombinovat úplně jinak. Už se vidím, jak taky skládám… takže nejen pro děti, bude bavit i vás!


Jen ať si zahřeje mozkové závity

dárky pro předškolákyDalší věcička, co neskutečně baví i mě, je hra Tučňáci na pochodu. Je to výborný dětský hlavolam, který obsahuje magnetky, takže skvělý na dlouhé cesty autem, vlakem nebo do letadla. Prostě ho jen tak sbalíte do kabelky a můžete vyrazit.

Úkol zní: Podle zadání položte základní „kameny“ a ostatní poskládejte tak, aby všichni čtyři tučňáci byli vedle sebe. Zadáních je celkem 48 a obtížnost se postupně zvyšuje. Schválně, dospěláci, za jak dlouho přijdete na to úplně nejtěžší zadání? Mě tedy dalo zabrat. Ale nebojte, začíná se zlehka, takže to zvládne i váš předškolák.


U dětí prý frčí sliz

dárky pro předškolákyKdyž jsem přijela na návštěvu k sestře, tak moji pětiletí synovci (jojo, dvojčata) pořád v rukách něco patlali. Na otázku, co to  mají, jsem se dozvěděla: „Přece sliz, teto!“. Prostě je to patlání matlání hrozně baví. A když si ho vyrobí sami, budou nadšení o to víc. Na internetu najdete spoustu návodů, jak si ho vyrobit doma, anebo můžete koupit rovnou slizovou laboratoř.

Ta má totiž na výběr z několika druhů slizu: pevný, kluzký, s leskem, bez lesku, modrý, žlutý, zelený… Všechny ingredience jsou bezpečné, takže se nemusíte bát, že se vám dítko otráví. Balení obsahuje vše, co je k výrobě potřeba. Prášky na výrobu slizu, kádinky, tyčinky, pipety, třpytky, barvivo, 3 skleničky k uchování slizu a samozřejmě návod. Budete patlat s dětmi?

.
Nehledáte taky bezva dárek pro dědu?
Nelámejte si hlavu a přečtěte si těchto 10 nápadů.
.

Něco pro tvořivé prstíky

Dárky pro dětiRády vaše děti tvoří, ale vy pro ně nestíháte vymýšlet a připravovat nové nápady? Pak je tu pro vás krabice Ani-Muk. Co v ní najdete? Jedno téma a 3 vzdělávací sady, pro kluky i holky ve věku 5 – 11 let. Děti si něco vytvoří a při tom se i něco nového naučí. Žádný materiál navíc není třeba, vše v krabici najdete, včetně přesného obrázkového návodu. Vyberte si určité téma nebo objednejte rovnou předplatné na několik krabic dopředu. Určitě se vám to vyplatí.


Jak na prostorové vnímání?

Pořiďte svému dítku tangram. Co že to je? Starodávný hlavolam původem z Číny, který je složený ze sedmi destiček geometrických tvarů (5x trojúhelník, 1x čtverec, 1x rovnoběžník), které dohromady vytvářejí základní čtverec. Kombinací destiček potom můžete vytvořit tisíce různých obrazců. Skládá se podle černobílých předloh, kde není poznat, jaká destička je kde. To je vaším úkolem zjistit. Kdo z vás obrazec postaví nejrychleji?

A když tangram, tak třeba tenhle cestovní s magnetickou spodní stranou.


Aby mohl cestovat prstem po mapě

dárky pro předškolákyMá váš předškolák/prvňák zájem o cestování, zeměpis nebo zvířátka? V tom případě bude tím pravým dárkem dětská interaktivní mapa Travel Map Kids. Je to poznávací mapa, která může být i skvělým designovým doplňkem dětského pokoje. K mapě je přibalena sada kartiček s otázkami a informacemi o světě a sada zvířecích nálepek. Zkoumejte svět a přiřazujte zvířata do těch správných zemí. Mapu dostanete zabalenou pěkně v tubusu, takže bude v bezpečí a dá se krásně zabalit jako dárek.


Pro začínající fotografy

dárky pro předškolákyTenhle dárek, myslím, ocení snad všechny děti. No řekněte, koho by nebavilo fotit? Pořiďte svému dítku dětský fotoaparát. Je to foťák upravený speciálně pro dětské oči a ruce, má extrémně odolné tělo a hledáček, který usnadní focení.

Co všechno se s foťákem může naučit? Vytvářet originální digitální fotky, přidávat jim různé foto-efekty a dokonce může nahrávat video se zvukem. Foťák má ještě k tomu zabudovaný měnič hlasů, takže si s ním určitě užijete spoustu srandy. A co vy víte, třeba vám nakonec doma vyroste druhý Saudek.


Hudební a stavební poznávání v jednom

dárky pro předškolákyCože? Hudba a stavba jde dohromady? No jasně, třeba s originální dřevěnou kuličkodráhou XYLOBA. Je to speciální stavebnicový systém, který dokáže zahrát melodii. Jak? Postavíte dráhu a pošlete po ní kuličku, která naráží do zvukových destiček a cinká tóny. Nevěříte? Tak mrkněte na video.

Když Xylobu, doporučuji rovnou velikost Mezzo, kde najdete všech 8 tónů stupnice. S nimi už jde zahrát ledajaká písnička (ať už podle návodu nebo si složíte nějakou sami)! Díky této stavebnici si děti procvičí motoriku, představivost a můžou tvořit hudbu. A bacha! Baví to taky tatínky!


Napadají vás ještě nějaké jiné dárky pro předškoláky nebo prvňáčky? Inspirujte ostatní rodiče a pochlubte se v komentáři, jak vzpomínáte na těšení se do školy vy? 😉
.
.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit přímo za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *