Dárky pro puberťačky? Zeptala jsem se, co si přejí


DárkoTipy / Neděle, Září 29th, 2019

Mám neteř, které je 12. A když jí vidím, zírám: namalované řasy, nalakované nehty, sluchátka v uších, parádní ohoz… už to prostě není malé děcko v teplákách, ale pěkná slečna. Puberta nám klepe na vrátka. A protože dostávám často dotazy, jaké dárky pro puberťáky, tuhle mě jednou napadlo: „No týbrďo, toho se přece musí využít!“. A tak jsem jí zadala úkol udělat anketu mezi svými kamarádkami. Otázka zněla: „Co by sis přála dostat jako dárek?“. Úkol to byl asi snadný, protože do dvou dnů jsem měla odpovědi ve WhatsAppu. Sešlo se mi hned 17 parádních tipů. (Díky moc, Kristy!). Takže pokud doma máte nějakou takovou mladou slečnu, přečtěte si, jaké dárky pro puberťačky jsou prý ty nej.


 • Nový telefon
  Tak to je jasné, já bych si taky přála nový mobil, protože můj Xiaomi má už zase rozbitý displej (už 2x spravovaný). Takže jestli máte našetřeno dost peněz, pořiďte slečně rovnou nějaký ten iPhone, páč z toho bude mít určitě radost největší.
  .
 • Obal na mobil
  Nemáte tak velký rozpočet? Nevadí. Radost bude mít určitě i z nějakého originálního obalu. Mrkněte třeba na krytoo.cz, kde jsou super designové kousky pro všechny možné značky mobilů.
  .
 • Poznámkový blok
  Sice žijeme v digitálním věku, ale vypadá to, že takový papírový zápisník u holek pořád frčí. Potřebují si přece někam zapisovat svoje tajnosti a malůvky a kdo ví, co ještě. Mrkněte třeba na tyhle bloky. Jsou tam takové pěkné kousky, že bych si favorita nedokázala jen tak vybrat.
  .
 • Sluchátka
  Jak já byla šťastná, když jsem dostala svého walkmana! A co teprve diskman na vejšce. Dneska jsou ty krabičky daleko menší a nějaká parádní sluchátka se hodí. Vždyť to mají na těch uších snad nonstop!? Terno potom uděláte se sluchátky bezdrátovými.
  .
 • Repráček
  Poslouchá ta vaše holka hudbu raději nahlas? Pak bude nadšená z bezdrátového přenosného repráčku, který si může spárovat s mobilem a pouštět si hudbu kdekoli se jí zlíbí. Třeba i na záchodě.
  .
  .
 • Dekorace do pokoje
  Protože se náctileté princezny rády zavírají do své komnaty (já tam trávila klidně celý den a vylezla jen na záchod a do ledničky), chtějí ji mít pěkně útulnou. A k tomu dopomůže nějaká pěkná dekorace do pokoje. Třeba rámečky na fotky svých kamarádů, šperkovnice na korálky a náramky, zrcadlo, aby se mohla pěkně upravovat, nálepky na stěnu nebo třeba vybarvovací polštářek.
  .
 • Tričko s oblíbencem
  Má hodně ráda nějaké zvíře? Nebo miluje nějaký film, filmovou postavu, herce, zpěváka? Šup s tím na tričko a máte super dárek, který ji určitě potěší. Tady třeba seženete trička s obrázky z filmů či seriálů a když si nevyberete, můžete si nechat udělat vlastní potisk.
  .
 • Zajímavá knížka
  Prý zaujme nějaká ta knížka s tipy pro dívky. Já bych vybrala třeba tyhle: Kompletní příručka přežití pro holky, Holky/Kluci – Jak to funguje?, která se čte vtipně z obou stran nebo Holky, neděste se puberty, ze které cituji:
  „Není trapný číst knížku o pubertě. Trapný je o pubertě nic nevědět! Všechno, co potřebuješ znát – vtipně a s nadhledem.“
  Anebo potom údajně knížky jako tahle Bára krotí Ameriku zabodují.
  .
 • Nějaká pěkná paráda
  A jsme u toho. Slečny se přece rády parádí. Takže takové náramky, přívěsky, náhrdelníky, řetízky, náušnice nebo prstýnky? Těch není nikdy dost. K tomu jako bonus ještě nějaký stojan na šperky nebo šperkovnici a bude štěstím bez sebe.
  .
 • Doplňky do vlasů
  Jestli máte doma dlouhovlásku, určitě se jí budou hodit nějaké ty propriety do vlasů jako jsou sponky, skřipce, gumičky, čelenky a jiné výmysly, pomocí kterých jdou tvořit různé účesy.
  .
  .
 • Líčidla a jiná kosmetika
  Jasná věc. holky o sebe v pubertě začínají řádně pečovat. A tak se šikne jak nějaká dekorativní kosmetika, tak i jiná drogerie: šampony, krémy (pro pleť bez pupínků přeci!), pleťové masky, peelingy,  nebo třeba má neteř by si údajně přála rozčesávač vlasů.
  .
 • Laky na nehty
  Barevné nehty, to je něco. Už i moje tříletá Baru po nich touží. A protože laky doma nemáme, poradila si sama a tuhle si je nabarvila vodovkami. 🙂 Ale dospívající mládež už přeci nějaký ten lak může mít. Doporučila bych třeba tyhle přírodní laky na nehty s minimálním obsahem syntetických složek. K tomu nějaký odlakovač a je to.
  .
 • Peněženka
  Dáreček pro spořivé i ty utrácivé. Hezká peněženka potěší každou slečnu. I kdyby jí zatím měla mít jen na kartičku na oběd a průkazku do knihovny. Mně by se líbila třeba tahle žlutá s „motýle“.
  .
 • Domácí zvířátko
  Vzdychá vám doma nějakou dobu, že by chtěla pejska? Nebo aspoň křečka nebo rybičky? Vím, je to starost navíc a co potom ty chlupy všude? Ale když tak pěkně prosí? Co byste pro tu svou holku neudělali. Takové zviřátko ji naučí zodpovědnosti. Když jí ho věnujete s podmínkou, že starat se bude ona… Zabalte jí jako dárek třeba vodítko pro psa s poukázkou na návštěvu útulku, kde si svého miláčka vybere.
  .
 • Nové oblečení
  Kupte jí nějaký ten kousek šatníku, který zrovna frčí a už ho přeci mají všechny holky! Nebo co takhle její první pořádnou podprsenku? A úplně nejlepší bude váš společný výlet do obchoďáku, kde si sama vybere.
  .
  .
 • Výlet nebo jiné dobrodružství
  Říkala ta vaše holka, že by se ráda někam podívala? Ať už je to Paříž nebo třeba aquacentrum, splňte jí přání a vyrazte tam s ní. Chce zažít únikovou hru nebo virtuální realitu? Anebo koncert jejího oblíbence? To bude teprv TOP dárek! Mrkněte se třeba na Ticket-art.cz, jestli se zrovna něco nechystá.
  .
 • Peníze
  Ač se vám to třeba zrovna dávat nechce, i to bude pro ni skvělý dárek. Jen ať se s nimi naučí sama hospodařit a koupit si, co uzná za vhodné.

.
.
Příště se zkusím podívat na zoubek chlapcům puberťákům. Doufám, že z nich nějaké ty tipy taky vytluču. 🙂 Budou se vám hodit?
.
.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.

 1. U nás zaručeně vede pořád elektronika. Kosmetiku a oblečení si většinou kupuje sama z kapesného, takže na nás pak zbývá nějaký ten notebook nebo telefon. Většinou koukáme tady po slevách, protože se dá pak nakoupit o dost levněji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *