Jakým dárkem potěšit vaši milovanou babičku?


DárkoTipy / Neděle, 16 září, 2018

Jako malí jste u ní trávili prázdniny. Starala se o vás, jak nejlíp uměla, dokonce když jste byli nemocní a vaši rodiče museli do práce. Vždycky pro vás měla něco dobrého k snědku (její kuchařské umění určitě předčí i Pohlreicha!) a nějakou mlsku k tomu (třeba pudink s kompotem a piškoty zakápnutými rumem, mňam). Vždycky na vás měla čas a zásobovala vás teplými pletenými ponožkami. Byla na vás hodná a pěkně si vás rozmazlovala (ehm, moje máma mi už léta vyhrožuje, že se těší, jak mi moje děti naschvál rozmazlí). Prostě ta správná a nejlepší babička.

A když se zeptáte, co by si přála k narozeninám, řekne, že nic nepotřebuje. Že jí ke štěstí stačí, když budeme všichni zdraví. Co teď? Taková babička si přece zaslouží víc než jen další bačkory důchodky, co myslíte? Mám tu pro vás několik nápadů, jaký dárek pro babičku pořídit.


Pomozte jí s úklidem

Dárek pro babičku - úklid bytuBabička je určitě ještě čupr ženská, ale pravdou je, že stárnutím ubývá sil. Tak co jí takhle trochu pomoci? Darujte jí poukaz na generální úklid celého bytu nebo třeba umytí všech oken v domě. Poukázku můžete sami vyrobit (napsat ručně či na PC, zalaminovat a vložit do pěkné obálky) a pak už záleží na vás a vaší finanční a časové situaci, jestli uklidíte vy osobně nebo to přenecháte úklidové firmě.

Jedna věc je jasná, pomoc s úklidem potěší určitě každou ženu. A babička díky tomu bude mít o chlup víc času na svá vnoučátka.


Nechte jí nákupy vozitDárek pro babičku - nákupní taška na kolečkách

Když jsme u toho pomáhání, dobrým pomocníkem může být taková nákupní taška na kolečkách. Už žádné tahání nákupů v ruce. Batůžek se k babi přeci jen nehodí. Ale když si představíte, jak si to pěkně zlehka vykračuje po chodníku a nákup se hezky veze, hned bude mít babička víc energie na upečení vašeho oblíbeného koláče.

Nebojte, žádné nudné kostkované vzory. Dnes se dají pořídit různé designové tašky s lehkou konstrukcí, co se vejdou v případě potřeby i do auta. Můžete vybírat z různých barev a vzorů.


Ať vám vypráví

Dárek pro babičku - Babičko, vyprávěj

„Babi, jaké to bylo, když jsi byla malá?“ Tak téhle otázky si moje babička užila do sytosti, když jsem byla ještě děcko. Taky vás vždycky baví babiččino vyprávění? Nechte si o tom rovnou napsat a darujte jí knížku Babičko, vyprávěj. Díky tomu se vzpomínky na život vaší babičky uchovají a můžete je jednou předčítat vašim vnoučatům: Jak to tenkrát bylo, když prababička… Prostě tohle není dárek jen pro babičku, ale i pro vás.

Pokud se babička na psaní sama již necítí, nechte si to vyprávět a zapisujte sami. Strávíte tak spolu jistě mnoho krásných chvil a to je ten nejcennější dárek pro babičku, váš čas.


Nebo vyprávějte vy jí

Dárek pro babičku - Babičce s láskou

Kupte to staré klasické fotoalbum s prázdnými stránkami a udělejte babičce vzpomínkovou knížku, kam umístíte nejen vaše společné fotografie, ale můžete nakreslit také obrázky nebo napsat vyprávění vašich oblíbených historek a zážitků. Určitě nezapomeňte dopsat poděkování za to, že je vaše úžasná babička.

Pokud nejste až tak kreativní, můžete koupit třeba knihu Babičce s láskou, která vám sama napoví. Obsahuje 24 předvyplněných vět, které čekají na to, až je dokončíte. Myslím, že je to výborná možnost, jak babičce sdělit, jak moc jí máte rádi a co pro vás znamená. I tady knihu můžete doplnit obrázky, fotkami, čímkoliv, co vás napadne.

.
Bydlí babička daleko a vy se uvidíte až za nějaký čas?
Co jí poslat pohled s vaší fotkou, přáníčkem a vzkazem, že na ní dárek u vás čeká?
Přečtěte si, jak na to: Vyfoťte si svůj pohled a pošlete ho jako dárek z cest třeba své babičce.
.

Zahrajte si spolu

Dárek pro babičků - AZ kvízHry nejsou jenom pro děti. I dospělí jsou hraví a stejně tak babičky. Já třeba jednu dobu na návštěvě s babi a dědou hrávala „žolíky“. Můžete koupit různé karty (a klidně je nějak dozdobit, třeba pěknými citáty), společenské hry nebo si zahrát po domácku Kufr (vypište si lístečky a dejte se do hádání).

Dívá se vaše babička ráda na televizní soutěže? Připadá vám, že všechno ví a zná? Tak to jí musíte koupit hru inspirovanou podle té televizní – AZ kvíz. Vždycky, když jí navštívíte, můžete si spolu zahrát a užít si tak společný čas. Uvidíte, jestli dokážete babiččiny vědomosti překonat či nikoliv.


Luští celá rodina

Dárek pro babičku - předplatné časopisu

Naše rodina tedy luští ráda. Pomalu se o křížovky hádáme a vždycky se předháníme, kdo si na tajňačku jako první uzme časopis s prázdnou křížovkou. Já vím, existují knížky, které jsou plné křížovek. Ale to není ono. Alespoň podle mých zkušeností si tam všechny křížovky bývají podobné, a tak když už jich pár vyluštíte, začnou vás nudit.

Kdepak, to chce postupné dávkování, které vám nabízí právě noviny a časopisy. Kupte tedy babičce předplatné jednoho z časopisů, kde se to křížovkami jenom hemží. Třeba Chvilka pro tebe nebo Překvapení. Znáte ještě nějaké další takové (prozraďte v komentáři)? A když bude mít babi štěstí, nakonec ještě něco pěkného vyhraje.


Potiskněte to

Dárek pro babičku - věci s potiskemJasné, kalendář s fotkami pro prarodiče dělá kde kdo (třeba já každé Vánoce už nějaký ten pátek). Ale dneska se dá potisknout cokoliv (dokonce i škraboška na spaní)! Mrkněte třeba na nabídku shopu Belabel.cz. Pro babičku bych vybrala např. kuchyňskou zástěru, chňapku, voňavý levandulový polštářek (co třeba na něj vytisknout obrázek, který namalovalo vnouče?), medailonek na řetízku a klidně i tu škrabošku (s nápisem „Spi sladce“? no dobrá, to by bylo asi trochu morbidní :-)).

Můžete nechat natisknout nejen vaši rodinnou fotku, ale třeba vtipný nápis, obrázek, milý vzkaz, poděkování nebo recept na vaše oblíbené jídlo.


Máte taky takovou babičku? Za co byste jí nejraději poděkovali? Pochlubte se v komentáři.

PS: Pokud jste si nevybrali, nezoufejte a mrkněte ještě na tipy na dárky pro tchyně. 😉

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit přímo za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *