10 důvodů, proč je dítě ten nejlepší dárek na světě


Tlachání / Pátek, 26 července, 2019

Tímto radostně ohlašuji, že se nám narodilo už druhé dítko! Je to kluk jako buk a má se k světu. A jak trávím dlouhé chvíle kojením, tak obzvláště v noci, kdy kolem nás Baru (jojo, naše první nezbedné tříleté děcko) neposkakuje a neleze u toho na mě (a mi tím na nervy), …tak obzvláště v noci můžu nerušeně dumat nad tím mateřstvím, životem a naší existencí. A jelikož hormony stále pracují, prohlašuji: Je to tak, dámy a pánové. Ten nejlepší dárek na světě je dítě!


„To jako vážně?“, říkáte si? Tak tady máte 10 důvodů, proč je to skutečně tak:

  1. Je to dárek na celý život! Jako fakt, už se jich jen tak nezbavíte. Neexistuje tu žádná záruční doba, tedy žádné výměny zboží, ani možnost vrátit to zpátky.
  2. Umí vás rozesmát. S dítkem totiž bývá sranda! Jakmile se začne chechtat, pohled na jeho rozzářená očka je lepší než Mojito na kubánské pláži (ale i to by bodlo, že mamky?).
  3. nebudete vědět, co je nuda. Zabaví vás totiž naprosto stoprocentně. Dokonce i na záchodě.
  4. Už nikdy nebudete trpět nespavostí, protože usnete během vteřiny, kdykoliv to jen bude možné. Přesněji asi takhle: Jedna ovečka, dru… chrrrrrrrrrrrrrrr!
  5. Stanete se namakanou kulturistkou, aniž byste chodila za kulturou do posilovny. Protože jak vaše ratolest roste, stává se těžší a těžší, ale nosit se chce stále (kór, když se jí nechce moc chodit), a tak tomu úměrně rostou i vaše bicepsy a tricepsy, a dokonce i takové svaly, o kterých nemáte ani tušení!
  6. S kočárkem nebo malým děckem vás řidiči vždycky ochotně pustí na přechodu pro chodce. A co teprve v autobuse MHD. Tuhle mě pouštěl sednout opravdu starý stařeček o berlích, že prý už bude brzo vystupovat (a jel další dvě zastávky, stejně jako já).
  7. Podle nejnovějších studií prý děti snižují váš krevní tlak! Můžu potvrdit. Minimálně tep se mi snížil. Dřív jsem mívala běžně 85 a více úderů za minutu, teď jsem průměrně na nějakých 70. Ehm, mám pocit, že je to tím, že co jsem na mateřské, už mě tlak nezvedá šéfová.
  8. Ano, nemusíte chodit nějaký ten pátek do práce! Tedy, nám matkám je jasné, že mateřství je takový plný úvazek na 26 hodin denně (ne, to není překlep, nějakým záhadným způsobem mi přijde, že den je najednou mnohem delší), ale pořád jste přeci jenom sám sobě svým šéfem (pokud se o šéfování nepostará vaše dítko samo).
  9. S dětmi se naučíte trpělivosti. Protože s nimi všechno tak nějak déle trvá. Jejich pomalé krůčky a neustálé zastávky, protože: „Jééé, tady leze mravenec!“ nebo „To je ale hezký lísteček!“, vás prostě vycvičí vydržet.
  10. S dítětem jste nucení žít víc v přítomnosti. Připomenou vám totiž staré známé poklady, na které jste v dospělosti možná tak trochu zapomněli. Ano, myslím právě ty mravence, lístečky, sněhové vločky, duhu, noční oblohu, mraky… a když si takových věcí začnete více všímat, váš život bude díky dětem mnohem naplněnější.

Takže chcete obdarovat svého partnera/partnerku tím NEJ  DÁRKEM? Prostě na to hupsněte. 😉


A jestli se zadaří, mrkněte potom na článek Tápete, jaký dárek pro těhotnou? nebo na Jaký dárek pro novorozence? Mám tu pro vás více než 10 tipů.

.
Víc článků o dárcích a zajímavé dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.

2 Komentáře “10 důvodů, proč je dítě ten nejlepší dárek na světě”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *