Díky moc, ale… Co s nechtěným dárkem?


Tlachání / Čtvrtek, 5 ledna, 2023

Určitě jste to už taky zažili. Rozbalujete si takhle nadšeně dárek, přemýšlíte, co tam asi tak je, těšíte se… a když ho rozbalíte, úsměv vám tak trochu zatuhne. „Jééé, děkuju.“, snažíte se předstírat, že to jste si přece vždycky přáli. Ale je to úplně naopak. Buď už toho doma máte na kila nebo je to něco, co je absolutně mimo váš zájem nebo je to v úplně špatné velikosti nebo se vám to prostě jen vůbec nelíbí. Nechtěný dárek může udělat nejednu vrásku na čele. Jenže, dárce to určitě myslel dobře a doufal, že se vám to bude líbit. Přece mu teď nezkazíte náladu? 🙂

Občas se člověk fakt netrefí. Co s takovým dárkem, od kterého ani nemáte účtenku (protože ceny se přeci zásadně tají)? Mám tu pár tipů, jak se takového nechtěného dárku zbavit:


 • Darujte dárek někomu, komu se líbit bude
  Co člověk, to jiná chuť. Třeba se najde nějaká kamarádka, která má jiný vkus nebo je třeba o něco hubenější a prostě jí to padne.  Pokud se toho budete zbavovat o nějaký ten čas déle, bacha na to, abyste dárek nenabízeli přímo dárci. To by bylo dobré „faux pas“. My takhle dostali od dědy k Vánocům láhev vína, kterou jsme mu přivezli v létě z Moravy.
  .
 • Zkuste dárek zpeněžit na nějakém bazaru
  Zbude vám takhle alespoň nějaká ta koruna do kapsy, za kterou si pak můžete koupit, co se vám zlíbí. Pozor ale na to, aby vaše prodejní pokusy nespatřil dárce. Sociální sítě jsou mocné.
  .
 • Věnujte dárek pro dobro
  Charita, bezdomovci, útulky, dětské domovy nebo domovy důchodců… Popřemýšlejte, jestli váš nechtěný dárek někomu nemůže udělat naopak velkou radost.
  .
 • Věnujte dárek do tomboly
  Vánoce pryč, plesová sezóna začíná. Myslím, že obzvláště na nějakém tom vesnickém hasičském nebo mysliveckém bále ocení jakýkoliv sponzorský dar do tomboly.
  .
 • Udělejte si výměnný večírek neboli „swap“
  Jak to probíhá? To se takhle svolá třeba přes facebook událost, každý přinese, čeho by se rád zbavil a začíná výměnný obchod. Budete koukat, jak se váš dar-nedar nakonec uchytí. A vy si za to odnesete něco, co se hodí vám.
  .
 • Nějak dárek vylepšete
  Jestli je praktický, ale nelíbí se vám třeba jen jeho vzhled, zkuste na tom trochu zapracovat. Natřete na jinou barvu, opatřete nějakým potiskem, něčím ozdobte… prostě dotvořte k obrazu svému.
  .

Jak jste na tom? Dostali jste letos nějaký dárek, který vás zrovna nenadchnul?

.
Chceš, aby se ti nikdy nestalo, žes vybral(a) nechtěný dárek?
Prozraď mi svůj e-mail a nezmeškáš žádný článek s tipy na ty nejlepší dárky.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *