4 dárky stačí, drahoušku… aneb kolik toho zabalit pod stromeček


Tlachání / Úterý, 12 října, 2021

Však to známe. Děti by chtěly nejraději všechno, co vidí. Jenže pokojík (nebo spíš celý byt) přetéká hračkami a navíc jste si usmysleli, že se konečně pustíte do minimalismu? Mám pro vás pravidlo, které vás zachrání! Říká se mu…


Pravidlo 4 dárků

Je mi jasné, že čím víc dárků pod stromečkem, tím větší radost děti mají… ALE… úplně vidím, jak rozbalují jeden dárek za druhým a honem další a další… a nakonec jen trhají papír a skoro ani nevnímají, co vlastně rozbalují!? S každou hračkou si na minutu pohrají, a pak skončí na dně krabice. Dost s tím! Co takhle seznam dárků trošku zredukovat? Děti se díky tomu třeba naučí si víc vážit toho, co mají.

Super je, že tohle pravidlo se dá aplikovat nejen na děti, ale i na partnera. Jaké dárky to tedy budou?

1.  Něco, co si přeje

Většinou se jedná o ten „nejlepší a největší“ dárek. Něco, co víte, že vaše dítě skutečně chce. Po čem nejvíc touží. Můžete vybrat přání z dopisu pro Ježíška, anebo se staršími dětmi je klidně možné se na konkrétní věci dohodnout. Je jen na vás, jestli to podáte jako překvapení.

2. Něco, co potřebuje

I praktické dárky dokáží udělat velkou radost. Při výběru záleží na věku. Pro nejmenší to může být třeba vybavení do postýlky, pro školkové dítě batoh na výlety, pro školáka parádní penál a pro teenagera třeba nové lyže.

3. Něco na sebe

„Měkouš“ musí být! Ať už to jsou šatičky pro holky, nová kšiltovka pro kluka anebo luxusní trenýrky či ponožkové předplatné pro manžela. Oblékat se musíme všichni, tak ať je do čeho a ať nám to hezky sluší.

4. Něco ke čtení

Knížka nesmí pod stromečkem nikdy chybět. Jsme totiž čtenářská rodina (jen toho času na čtení je pomálu). Pěkná kniha nás každopádně vždycky potěší. Musím se přiznat, že je pro mě strašně těžké vybrat jen jeden kousek. Obzvlášť pro děti existuje tolik krásných knih.

Mimochodem, už jste slyšeli o projektu Reknihy? Můžete jejich prostřednictvím poslat své knihy dál nebo u nich nakoupit krásné knihy z druhé ruky za super cenu.


No a to by mělo stačit. 4 dárky. Od každého kousek.

Jen dejte bacha, pokud jsou již vaše děti zvyklé na hory dárků, aby nebyly moc zklamané. Můžete k tomu přidat třeba můj extra pátý tip:

5. Něco, co vyrobíte

Většinou to moc nestojí a dáte do toho určitě hromadu lásky. A to za to stojí.
👉 10 tipů na jednoduché a originální DIY dárky pro děti


Líbí se vám pravidlo 4 dárků?
Půjdete letošní Vánoce do toho?

.
Dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *