10 tipů, jak si užít ty pravé „Vánoce na pohodu“


Tlachání / Sobota, 18 prosince, 2021

Někdo se nemůže dočkat a někdo se už v září třese hrůzou, že „to zas bude něco“. 🙉 Stres, úklidy, shánění dárků, narvané obchoďáky, není kde zaparkovat… prostě předvánoční šílenství. A co teprve, až to začne. Spálené cukroví, kost v krku, prozrazené dárky, nepovedené dárky, nespokojené návštěvy… a co nejhůř – došlo víno!

To chce klid a nohy v teple. Není třeba se stresovat. Stačí jen vědět, jak na to. Mám tu pro vás 10 tipů, jak si užít ty pravé „Vánoce na pohodu“.


1. Vánoční úklid přesuňte na jaro

První a to zásadní bod. Nevím, kdo to vůbec vymyslel, že na Vánoce nemá být nikde ani smítko. Lucie v bílém už naštěstí po domech nechodí (pokud to nevíte, tak údajně kontrolovala čistotu a za nepořádek trestala!) a Lucii Bílé je úplně jedno, kdy jste naposledy myli okna nebo porcelánovou sadu po babičce. Pokud máte choutky uklízet, zkuste je prostě vypustit až na jarní úklid.

2. Cukroví si objednejte

Já třeba nepeču. Na sladké moc nejsem a bohatě mi stačí, co napečou a čím mě obdarují babičky. Nebo si můžete nějaké ty sladké pochoutky zakoupit u místní cukrářky nebo kamarádky, co si ráda přivydělá. A pokud pečete, prosím vás, hlavně neblázněte! Pět druhů přece stačí! Stejně se nejvíc zapráší po lineckých kolečkách a kokosových kuličkách. Tak na co ještě vosí hnízda?

3. Jedlý dárek pro každého

Že ještě nemáte dárky a nevíte co by? Nevadí. Zaručený úspěch mají jedlé dárky. Věřte mi. Neznám nikoho, kdo by si rád nepochutnal. A co je top, dají se sehnat i na poslední chvíli v supermarketech (zkuste to hned po otevírací době, aby nebylo narváno). Anebo podpořte někoho lokálního (mrkněte třeba na Darujeme české vánoce)

.

4. Jeďte těsně před Vánoci na dovolenou

Třeba na nějaký wellness pobyt nebo se zahřát k moři. Má to spoustu výhod! Třeba, že na Vánoce budete naprosto odpočatí (a tím víc si je užijete) a taky doma před svátky nestihnete udělat bordel!

5. Vánoční stromeček ozdobte jako loni

A předloni a předpředloni… Nevím, kde se vzalo to každoroční předhánění se v tom, do jakých barev ladíte vánoční stromeček a výzdobu v bytě. Však jako malí jsme měli své milované ozdoby (a čokoládové bonboniery), které jsme s láskou věšeli na stromeček každý rok a vždycky se na ně těšili. Tak proč to měnit?

6. Do příprav zapojte všechny rodinné příslušníky

Přeci nemůže být všechno jen na mámě? To by se z toho nejedna zbláznila. Však i děti dokáží nakrájet ingredience do bramborového salátu a tátové zase jistě skvěle luxují (nejen ledničku!).

7. Naordinujte si spoustu pohádek a filmů

Moje vánoční srdcovky viz obrázek. A jaké jsou ty vaše „must see“?

Vánoce na pohodu - top filmy 1 Vánoce na pohodu - top filmy 2

8. Návštěvy omezte na nezbytné minimum

Já vím, rodinná setkání jsou fajn a kdy jindy se vidět než zrovna na Vánoce? ALE… návštěvní maratony jsou noční můra! To máte jedna babička, druhá babička, prababička, rozvedený děda, tetička z levého kolene a tyhle kámoše už jsme dlouho neviděli… I u vánočních návštěv platí staré dobré „všeho s mírou“ (Míru s sebou raději neberte, je to pěkný alkáč!). Však se můžete klidně sejít i v lednu.

9. Hlavně to chce pořádnou zásobu …….

Za tečky si doplňte svou oblíbenou pochutinu. Za mě rozhodně dostatek červeného vína! 🍷 (objednejte třeba online u osobnivinoteka.cz, ať se s tím nemusíte tahat.)

10. Nemějte žádná očekávání

Pravděpodobně to nebudou ty nejlepší Vánoce vašeho života (jak víme, vždycky se něco po… 🙈). A když náhodou jo, alespoň vás to příjemně překvapí.


PS: A nebojte, opravdu se nic nestane, když vstanete při štědrovečerní večeři od stolu (vyzkoušeno na vlastní kůži 😆).


A jak trávíte vánoční čas vy? Stresujete se nebo si dáváte Vánoce na pohodu?

Pokud hledáte další tipy, jak si to všechno ulehčit, mrkněte ještě na článek Top ebooky o tom, jak si vytvořit pohodové Vánoce.

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *