Etický kodex

Milí návštěvníci a případní partneři DárkoBlogu,

jelikož mám ráda férový přístup, budu i já k vám zcela upřímná. Tento blog jsem stvořila hlavně proto, abychom si vzájemně pomohli s „dárkováním“. Psaní mě baví. A baví mě o to víc, když si mé výplody najdou i své čtenáře. Tvorbou blogu se učím spoustu nových věcí, od technických stránek webu přes copywriting až po různé triky, jak na vás. Čas strávený u mého noťase tedy beru také jako investici do svého vzdělávání.

Abychom si rozuměli v maximální  možné míře, rozhodla jsem se učinit prohlášení a napsat tento etický kodex, kterým se hodlám řídit, co bude DárkoBlog.cz naživu. 😉

Texty

Veškerá napsaná slova, věty, články… prostě vše, co si zde můžete přečíst, bylo napsáno mou osobou. Žádné části textu zde nejsou kopírovány a v případě, že bych použila věty již někde vyřčené, buď je uvedu jako citaci nebo pod článkem naleznete zdroj.

Obrázky

Obrázky v článcích jsou buď mé vlastní nebo jsem je stáhla z fotobanky, a to zásadně s licencí CC0. Stejně tak je to s obrázky, které sdílím na FB.  Pokud se stane, že použiji cizí fotku, vždy je to se svolením autora.

Výjimečně se může stát, že se mi nepodaří spojit s výrobcem/prodejcem doporučovaného produktu, a tak fotografii daného produktu použiji bez jeho souhlasu. Vždy ale uvedu zdroj s proklikem a doufám, že se na mne za takto udělanou reklamu nebude zlobit. 🙂

Tipy na dárky

Veškeré tipy na dárky, které na DárkoBlogu objevíte, vám tu dávám z mého přesvědčení, že jsou dobré a mohou někomu udělat radost. Přiznávám, že se všemi nemám vlastní zkušenost (bohužel nejsem milionář a také se pokouším být minimalistou), ale vždy se bude jednat o produkt, který bych si klidně zakoupila (ať už pro sebe nebo pro někoho jiného) a na který mám pozitivní reference od lidí, kterým důvěřuji.

Jelikož jsem matka na mateřské, ráda si přivydělám nějakou tu korunu. Proto jsem se rozhodla, že za některými dárkotipy se bude skrývat affiliate odkaz. Slibuji, že kvalita článku nebude nikdy ovlivněna těmito affiliate odkazy. Jednotlivé tipy na dárky vybírám pečlivě, ať už mají affil odkaz či nikoliv.

Spolupráce

Jestliže mne oslovíte s nabídkou na recenzi nebo PR článek, vždy se řídím těmito zásadami:

  • Pokud náhodou nebudu mít zájem o spolupráci s vámi, tak se za to na mne, prosím, nezlobte. Nemůžu přijmout každou spolupráci, která je mi nabídnuta. Jelikož svým čtenářům slibuji, že jim budu doporučovat dárky, které stojí za to, musí to tak skutečně být. Recenzovaný produkt by tedy měl být v souladu s mým vkusem a musím být přesvědčena o jeho přínosu pro mé čtenáře.
  • Veškeré recenze píši na základě vlastní zkušenosti, pravdivě, se svými plusy i mínusy.
  • Pokud chcete napsat PR článek, vždy bude zařazen do této kategorie, tzn. že moji čtenáři budou vědět, že se jedná o komerční článek. I v tomto případě chci ale psát jen o takových produktech, které jsou v souladu s mým smýšlením.

 

Váš DárkoBlog.cz