BUUK … Cože to je? Přece skvělý dárek pro maminky i děti


DárkoTipy / Čtvrtek, 13 prosince, 2018

Tuhle na mě kdesi na tom internetu vykoukl BUUK. Už jsem věděla, co je to QUIET BOOK a taky jsem tušila, že je s tím spouuuusta práce… a že když chcete takovou knížku svému dítku dopřát a nemáte na to čas nebo dostatečně šikovné ruce, musíte obětovat nejednu tisícovku. A tak mě tenhle BUUK zaujal. Ptáte se proč? Protože vám s těmito problémy tak trochu pomůže.

Ušetří čas a pomůže s tvorbou

Je to tak. Když si objednáte BUUK, dostanete v podstatě hotový návrh plstěné knížky s nastříhanými dílky a na vás už jen bude zorientovat se v návodu a všechno to pěkně sešít dohromady.

„Pro mě, zkušenou háčkařku, je to tedy opravdu lákavá výzva. Však ještě teď používám ten plstěný jehelníček, co jsem šila o výtvarné výchově v druhé třídě.“, řekla jsem si. Jenže… mým problémem je spíš ten čas. I když je všechno takhle pěkně připravené, i tak vám to nějaké ty večery smlsne. A to bych pak neměla čas na tenhle můj DárkoBlog.cz a měli byste o dost tipů na dárky méně. Tak jsem se rozhodla, že BUUK daruji své šikovné kamarádce, které se právě letos v červnu narodil krásný kluk a takový BUUK si jednoznačně zaslouží. Vzhledem k tomu, že ušít do Vánoc už to nestíhá, říkala, že si to dá pod stromeček a jen co bude po vánočním shonu, pustí se do toho. V blízké budoucnosti tedy očekávejte rozhovor o tom, jak se jí šilo, kolik času to zabralo, jestli se našel nějaký zádrhel a zda-li si vymyslela i nějakou tu stránku navíc.

Co najdete v balíčku?

Společně jsme tedy zatím balíček rozdělaly a můžu vám říct, co jsme tam našly:

 • Nádhernou krabici, kterou (až všechno pěkně ušijete a využijete) určitě můžete používat dál na něco jiného. Je pěkně bytelná, takže něco vydrží. A navíc si z ní můžete udělat i relaxační omalovánku a pěkně si ji barevně dozdobit dle svého vkusu.
 • Veškerý materiál, který je potřeba k výrobě této „tiché knížky“: 10 stran, nastříhané dílky plstí, výztuže, jehly, barevné nitě, knoflíky, sponky, přezky, zipy, háčky…
 • Podrobný návod, jak to všechno patří k sobě.
 • Jméno dítěte, které patří na titulní stránku, si buď můžete nechat vystřihnout (takže ho najdete v krabici také) anebo si troufnout sami (potom tam budete mít plsť navíc).

Jediné, co potřebujete z vlastních zdrojů, jsou nůžky, útulný koutek, kam se s šitím posadíte, a trochu toho volného času.

.
Můžu vám říct, že kdyby měl den aspoň o polovinu víc hodin a ta moje Baru by o trochu víc spala (Pomoc!!! Přes den už vůbec nikdy nespí!!!), rozhodně bych se do BUUKu pustila sama. Však se podívejte na tohle video, jaká je to nádhera. A jaký teprv musí být pocit, když dílo dokonáte a pak vidíte, jak ho vaše dítka ocení (a vám díky tomu zbude čas na to vypít si teplé kafe).
.

PLUSY

 • Skvělá relaxace a kreativní seberealizace pro všechny maminky, babičky nebo hodné tetičky.
 • Ušetří čas, peníze a pomůže těm, co si netroufají na svůj vlastní.
 • Nepotřebujete šicí stroj, vše lze ušít pěkně v ruce.
 • Dostanete k tomu podrobný návod i odkazy na Youtube tutoriály.
 • Zabaví malinké i větší děti. Vydrží tedy dlouho a je skvělý třeba na cesty do auta.
 • Můžete si vybrat, jestli chcete holčičí nebo klučičí BUUK.
 • Textilní materiály jsou atestované pro děti do 3 let.

MÍNUSY

 • I když je toho spoustu předpřipraveno, i tak je to slušný žrout času.
 • BUUK došijete, bude vám to chybět a budete chtít šít něco dalšího.
 • Návod zasílají vytištěný černobíle, takže se hůře orientuje v jednotlivých barevných dílcích (ale pokud autory poprosíte, určitě vám rádi pošlou barevný návod online). – Aktualizace, duben 2019 – Barevné návody jsou na světě a budou v každé krabici. 😉
.
Jste zvědaví, za jak dlouho se takový BUUK dá ušít?
Přečtěte si BUUK aneb jak se šilo a co děti? Mají si s čím hrát.
.

Tak kdo z vás se pustí do BUUKu? Nebo ho věnujete darem třeba babičkám, které už mají více volného času? 

.
Víc takových recenzí a dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *