Chybí vám ještě dárek pro dědu? Co třeba tenhle?


DárkoTipy / Sobota, 8 prosince, 2018

„Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé, po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé.
Proč si děda říci nedá, tluče o stůl v předsíni a pak běda,marně hledá kapra pod skříní.“

Je to tak, už jenom 14 dní do Vánoc. Už máte všechny dárky? Kdo ano (a ještě ke všemu zabalené??), tak je fakt borec. A kdo ne, nezoufejte. Jsem na tom stejně, i když jsem si říkala, že letos to určitě zvládnu do konce listopadu. Holt jsem věčná optimistka a skutek mi nějak utíká. Každopádně, jestli ještě pořád dumáte, co pro dědu, dala jsem dohromady další várku tipů. Račte si počíst.


Trocha vánočního napětí

Dárek pro dědu

Jestli čte děda rád detektivky, určitě se mu bude líbit tahle Velká kniha vánočních detektivek a záhad, do které byli vybráni jen ti nejlepší spisovatelé. Všechny napínavé detektivní příběhy spojuje magická vánoční atmosféra na různých místech a v různých dobách.

Uvidíte, že si ji s chutí přečte i babi a když knížku objednáte co nejdřív, třeba si jí stihnete přečíst i vy (než si ji od vás Ježíšek vyzvedne).


Něco dobrého mu naložte

Dárek pro dědu

Já vím, že buřty nejsou zrovna úplně zdravé, ale… takoví výborní doma naložení a pěkně uležení utopenci s cibulí, to je prostě lahoda. Ti by udělali radost i mě (jojo, od mala na nich ujíždím). A jestli je děda spíš na sýry, tak co takhle nakládaný hermelín? Na internetu najdete stovky různých receptů a když je uděláte do velké sklenice, dáte do toho lásku a pěkně vkusně zabalíte, bude mít taková dobrota určitě největší úspěch.


Co ještě nikdy neochutnal?

Dárek pro děduJestli je na sladké, měla bych tady hned dva tipy. Ten první mohli ti pozorní z vás zaznamenat hned z úvodní fotky. Schválně, jedl někdy váš děda makronky? Pochybuju (čest výjimkám). I já jsem je totiž ochutnala poprvé teprve loni (vím, jsem trochu out). A i když mě sladké normálně moc neláká, jak se mi ty makronky rozpouštěly na jazyku, tak si mě získaly.

A druhý tip? Třeba tyhle luxusní karamelky.


Pro dědy „spisovatele“, ať se vyřádí

Dárek pro dědu

Říkáte si, že váš děda není žádný spisovatel? Třeba se mýlíte! Taky jsem si nebyla jistá, jestli to můj děda dá, ale opak byl pravdou. Dala jsem mu knížku před dvěma roky a už je skoro celá zaplněná písmenky. O čem že to píšu? O vzpomínkové knížce Dědečku, vyprávěj. Je plná otázek, u kterých má děda za úkol trochu zavzpomínat a napsat, jak to tenkrát bylo. Třeba jak se seznámil s vaší babičkou, kam jezdívali na dovolené, co dělávali o Vánocích atd. atd. Jednou to bude dárek pro vás a vaše potomky, až si to budete společně pročítat a vzpomínat, jak to tenkrát bylo všechno jinak.


Aby měl děda co na sebe

Dárek pro děduUž od vás děda dostal tričko? Co takhle nějaké osobité, šité přímo na míru? Nechte mu na triko vytisknout nějakou jeho vtipnou hlášku nebo rodinnou přezdívku nebo cokoliv, co vás napadá…
A jestli vás nic nenapadá, dají se najít už hotová trička jako např. triko Léta nejsou na škodu ….nebo Když to neopraví děda, tak nikdo (Na mého dědu to tedy fakt sedí! Taky je ten váš zázračný opravář?).


…a mohl si naplánovat třeba nějaké výlety

Dárek pro dědu

Má děda nějaký svůj oblíbený kraj? Co takhle Český ráj? Nebo jakýkoliv jiný… spojte dva v jednom a pořiďte mu kalendář s fotkami z jeho kraje. Existuje spoustu šikovných fotografů, kteří každý rok takový kalendář vydávají. Mám tu tip na tři s nádhernými fotkami právě z Českého ráje: Fotocesta.cz od Lenky Dolečkové nebo Český ráj od Václava Bacovského.


Pro dědy zahrádkáře

Dárek pro děduJestli máte to štěstí, jako jsem měla já, a máte dědu, co se rád hrabe v hlíně, sází semínka a pak vám dává k ochutnání kousky ze své úrody… zcela jistě ho potěší tahle stolička – klekačka.

My jí dědovi taky před pár lety darovali, když už tak nemohl na nohy (náhodou to byl štramák, mě už jen při představě klečení u záhonku začínají bolet záda) a nemohl si jí vynachválit.


Milovníky sladového moku…Dárek pro dědu

…jistě potěší pěkný půllitr. Nechte mu na něj vypískovat vtipný obrázek, motto nebo cokoliv, co má rád. Zkuste to třeba u e-shopu Mujpullitr.cz, který má na výběr hned z několika typů skleněných půllitrů. Bude to jistě originální dárek pro dědu.


Ať si může opečovávat svého miláčka

Dárek pro děduMá děda nějaký svůj milovaný veterán? Anebo si na stará kolena pořídil bezva fáro? Tak to si ho určitě hýčká a rozhodně ho potěší nějaká ta autokosmetika. Speciální šampon, přípravek na ochranu karoserie, čistič skel, ochranu skel, aplikační utěrky z mikrovlákna, vosk, rozmrazovač skel na zimu… Koukám, že auta používají víc kosmetických přípravků než já. Každopádně bych vybrala nějaký dárkový balíček.
A jestli už děda nemá tolik sil, můžete mu k tomu přibalit třeba poukázku na to, že mu s tím opečováváním pomůžete.


A pro dědy, co rádi pěknou muziku

Dárek pro dědu

Jste tak trochu muzikantská rodina? Složte dědovi originální píseň! Nebojte, nemusíte být na to zrovna Karel Gott. Stačí alespoň trošku básnického střeva a třeba šikovná vnoučata, která písničku zazpívají. Natočte je u toho na video a věnujte záznam dědovi jako dar. Uvidíte, jak se s tím bude chlubit.
A jestli si přeci jen netroufáte, pak vám nezbude nic jiného, než pořídit nějakou pěknou hudbu od „profíků“ (nojo, klidně i duo Yamaha, hlavně, že to má děda rád).


.
.
.
Kupujete každý rok něco originálního nebo se vždy vracíte k osvědčeným starým dobrým dárkům? Dejte nám svůj tip, jaký dárek pro dědu. 😉
.
.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *