20 tipů na dárek pro maminku, který se jí určitě bude líbit


DárkoTipy / Pondělí, 10 října, 2022

Je to tak. Už nějaký ten pátek (Cože?? Vážně už víc jak šest let?) jsem taky mamka. A můžu vám upřímně říct, že porodem se priority trochu (více) změnily. Už není mým jediným přáním jet na cizokrajnou dovolenou a protancovat noc nebo si dát dobrý drink a pobavit se s kamarády. Teď jsou tu přednější věci. Třeba se dobře vyspat, v klidu najíst a mít čas na aspoň jedno kafe denně (jinak to nezvládnu a usnu už po poledni, klidně ve stoje). 

Takže, za těch šest let se už považuju za zkušenou matku (já vím, ještě přijde tolik „mateřských“ věcí, které mě překvapí a zaskočí), která může ostatním radit, co by si taková matka přála. Pokud tedy hledáte ten pravý dárek pro maminku, ať už pro tu svojí nebo prostě ženu, která již maminkou je, dala jsem do kupy těchto 20 tipů, které jí zcela jistě udělají radost.


Aby se dobře vyspala

Už sama dobře vím, že dobrý, ničím nerušený spánek je ten nejlepší dárek pro každou maminku. Darujte jí tedy poukázku na spánek. Co může taková poukázka obsahovat? Třeba ložnici s postelí jen pro ni, vykoupání a uspání dětí, zajištění nočního klidu a třeba i snídani do postele.

Když k tomu přidáte pěkný lapač snů nebo třeba voňavý levandulový polštářek, hned se jí bude usínat ještě lépe. Nevěříte? Jen to zkuste. Pěkný lapač snů si můžete vybrat třeba od Lapače snů od Gůd Můd a polštářek si můžete dokonce nechat potisknout… co třeba nápisem „Pro sladké snění…“?

Dárek pro maminku - poukázka na spánekKOUPÍŠ TADY


Něco sladkého na nervy

Jasně, že většina mamin ráda mlsá. Něčím si ty nervy přeci jen musí obalit, no ne? A když mlsání, tak jsem pro, aby bylo opravdu kvalitní. Proto jsem pro vás našla tyhle úžasné holandské čokolády, které můžete koupit v e-shopu Pro mlsouny. Najdete tam čokolády tří značek, které mají ale spooooustu druhů: s oříšky, rozinkami, tureckým medem, slané čokolády, s popcornem, dýňovými semínky… jen se sami podívejte, na kterou byste měli chuť. A když nebudete vědět, protože nabídka je opravdu široká, můžete koupit třeba i dárkovou poukázku, ať si mamka vybere sama.

Dárek pro maminku - čokolády

KOUPÍŠ TADY


Kouzelný nápoj nejen pro krásnou pleť

Přejete si, aby vám maminka nikdy nezestárla? Darujte jí Tibet Collagen Powdermořský kolagen (typ I a typ II), obohacený o tibetský rakytník. Kolagen  je hydrolizovaný, takže se mnohem snadněji vstřebává do těla. Rakytník zase zajistí potřebou dávku vitamínu C, který se hodí vždycky. A k čemu je to dobré? Kolagen zvyšuje elasticitu pokožky, je dobrý pro klouby, zvyšuje hustotu kostí, zlepšuje kondici střev, snižuje cholesterol, detoxikuje tělo a podporuje játra. Prostě samé klady a pozitiva. 

Kolagen - skvělý dárek pro unavenou maminku

KOUPÍŠ TADY


Nebo raději čarovný elixír

Moc dobře vím, jaké je být maminkou náročné. Co takhle dopřát jí přírodní bylinné povzbuzení, vyrobené v Čechách dle vyladěných receptur? Ať už vyberete Nirvánu /elixír klidu a blaženosti/ nebo BuděČajdu /čaj, který tě fakt probudí/, rozhodně s elixírem nešlápnete vedle. Fungují prý chvilku po vypití. Řekla bych, že ideální dárek pro maminku. Sama mám na ně zálusk.

Elixíry pro povzbuzení

KOUPÍŠ TADY


Máslo nejen na chleba

Myje vaše mamka nádobí (taky ta chuděra, jako já, nemá myčku?), přepírá skvrny na oblečení, vytírá… nebo čím vším si to my ženy ničíme své krásné jemné ruce? Tak to se jí zajisté bude hodit nějaké máslo na ruce. To jí její namáhanou pokožku rukou krásně hydratuje, vyživí i zregeneruje. Postará se o to, aby maminčino pohlazení bylo stále jemné.

Dárek pro maminku - máslo na ruceKOUPÍŠ TADY


Nechte ji rozmasírovat namáhané svaly

Říkáte si, že poukázka na masáž je už ohraná? A komu to vadí? Maminám rozhodně ne! Já jí beru všemi deseti! Není nic lepšího, než se na nějaký čas oddat relaxaci a uvolňování a pak se cítit jako znovuzrozená. A když masáže, tak bacha! Jeden kousek nikdy nestačí. Jsem pro, aby každá máma chodila na masáže alespoň jednou měsíčně. (Ale nebojte, i jedna masáž jí určitě udělá radost.) Třeba čokoládová nebo pravá thajská a pro jemnější povahy thajská aromaterapeutická… anebo jakákoliv jiná, kterou zrovna seženete. Nebo si troufnete masírovat sami?

Dárek pro maminku - masážKOUPÍŠ TADY


Poctěte ji svojí společností

Pokud jste, vy dětičky, již staršího věku, určitě vás mamka nevidí, jak je rok dlouhý, že je to tak? Mám pro vás tip, čím jí zaručeně uděláte radost. Věnujte jí svůj čas. Jak? To už je na vás.
Darujte jí poukázku na uvařenou večeři od vás, nebo ji vezměte na večeři do nějaké pěkné restaurace, uspořádejte jí grilovačku, běžte spolu do kina, divadla, na koncert nebo pro ni uspořádejte večer s vašimi rodinnými hrami, dámskou wellness jízdu nebo cokoliv, co vás spojuje a dělali jste spolu rádi, když jste třeba byli ještě malí.

Dárek pro maminku - čas

NEDÁ SE KOUPIT


Poděkujte jí za to, že je

Jak? Třeba na takovém kuchařském prkénku s gravírováním, kam si můžete na zakázku nechat vygravírovat, co jen budete chtít. Uvidíte, jak vždycky při krájení cibule nebo zeleniny do polévky pookřeje.
Prkénko je vyrobené z bukového dřeva a můžete si vybrat hned ze tří velikostí. Vlastní text nebo dokonce i obrázek vám vytisknou v ceně produktu.

Prkénko jako dárek s díky pro manželkuKOUPÍŠ TADY


Darujte jí truhlu plnou pokladů

Není to jen tak obyčejná truhla. Je totiž plná pokladů. Jakých? Záleží, co má vaše maminka ráda a co zrovna potřebuje. Voňavé svíčky, zásobu kávy, kosmetiku, nekonečně moc čokolády, vína nebo zásobičku pro miminko… samé úžasné dárky pro ženy. A jak se k pokladu dostane? Buď musí odemknout elegantní zámek anebo pilkou odřezat. A až bude truhla prázdná, může sloužit třeba na fotky a jiné vzpomínky.

Truhla pro ženyKOUPÍŠ TADY


I mamky se rády vzdělávají…

A proto byste klidně mohli mít úspěch s nějakým zajímavým kurzem. Obzvláště ty, co jsou ještě na mateřské, se cítí trochu odstrčeně a nerealizovaně. Mám tu pro vás tip na online kurzy pro radost.
Pro teprve nastávající mamky Šití výbavy pro miminko, pro čerstvé maminy Vaříme zdravě pro děti nebo Moderní šití pro začátečníky (Ehm, i já se pokusila stát se švadlenou. Zatím jsem tedy skončila u fusaku na polštářky, ale jednou ušiju třeba i tepláčky!) a pro „sportuchtivé“ mamky třeba Pilates pro začátečníky nebo Orientálním břišním tancem ke zdraví a spokojenosti.

Dárek pro maminku - kurzy

KOUPÍŠ TADY


…a čtou zajímavé knížky

Každá maminka chce pro své děti jen to nejlepší. Určitě se tedy ráda začte do Velmi osobní knihy o zdraví, kterou napsala Margit Slimáková. Margit je žena, která se nebojí bořit mýty a říkat věci na rovinu tak, jak je cítí. Je to pragmatička, gurmánka a odhodlaná propagátorka zdravého životního stylu. Všechny svoje celoživotní poznatky shrnuje v jediné knize, která má podtitul Jak zvládat jídlo, kariéru, rodinu, péči o sebe, kritiku, věk a chuť na čokoládu. Až na tu chuť na čokoládu, protože já raději chilli a kyselé okurky, bych potřebovala vědět všechno.

Dárek pro maminku - knihaKOUPÍŠ TADY


Aby všem chutnalo

Tápe, co pořád vařit a ještě k tomu, aby to bylo zdravé? Pak jí darujte knihu Jíme zdravě s dětmi, ve které najde hned 100 receptů na mňamózní a zdravá jídla, nad kterými nikdo nebude ohrnovat nos. Rychlá, jednoduchá a výživná, tak, aby netrávila v kuchyni hodiny. Tomu říkám dárek pro maminku!

Dárek pro maminku, aby nestála hodiny v kuchyni

KOUPÍŠ TADY


Pro hebký relax s háčkem v ruce

Relaxuje při háčkování nebo pletení? Pak její srdíčko rozhodně zaplesá nad krásnými přadýnky od Lovespunning.cz, která jsou s láskou barvená. Vybrat si můžete třeba 100% MERINO od australských oveček, ale i merino s příměsí. Každopádně vás jemnost a hebkost příze pohladí. A hnedle můžou vznikat takové nádherné šátky!

Mamka háčkařka ocení přízi

KOUPÍŠ TADY


Aby byla jako ze škatulky

Kosmetika. Klasika. Ale jaká? Jestli víte, že tahle mamka si potrpí na zdravý životní styl (anebo by ho alespoň ráda zkusila), jistojistě jí potěší kosmetický vánoční balíček z e-shopu Econea. Najdete v něm ty nejlepší skvosty přírodní kosmetiky, které dovedou pečovat o jakoukoliv pokožku. Sprchový gel, mýdlo, šampon, olej na tělo, balzám na ruce, tělový krém, konjaková houbička, bambusový kartáček na zuby, esenciální olej a nejlepší svíčka na světě (tady si můžete přečíst mou recenzi těchto svíček). 

Dárek pro maminku - kosmetický balíčekKOUPÍŠ TADY


Není nad to se pořádně přitulit

Co zcela jistě potěší každou unavenou matku? Opravdu silné kafe a Tulííítko k tomu. Já vím, tulí se přeci ke svému muži, dětem… jenže, tohle tulítko se může bez obav i zalehnout. Je totiž k tomu přímo určené. Spát v pohodlné poloze a vypodložit se, jak jen si usmyslíte… Už doma jedno mám a byla to láska na první zalehnutí (ano, s tulítkem můžete jít do postele hned na prvním rande:-). Má totiž jen samé klady a pozitiva, jako třeba:

  • zajistí optimální držení těla díky správné poloze při odpočívání,
  • navodí psychickou pohodu a tu správnou relaxaci,
  • přinese vám příjemný pocit bezpečí,
  • zkrátka umožňuje zdravější spánek i odpočinek.

Originální dárek pro maminku - Tulííítko

Ideální dárek pro maminku, ale i těhotné ženy, děti, babičky… Nakonec se o něj ještě budete prát i s mužem. Prostě Tulííítko pro každého!

Chcete vědět o Tulííítku víc? Přečtěte si recenzi 👉 Darujte rande s Tulííítkem.

KOUPÍŠ TADY


Aby si měla kam schovávat své propriety

To máte šminky, peníze, doklady, tužky a spoustu dalších drobností, které se musí někam schovat a nejlépe tak, aby se neztratily a v kabelce rychle našly. Co každé mamce pomůže? Třeba tyhle krásné kapsičky, dokladovky, tužkovníky a kosmetické taštičky od kartau handmade. Všechny střihy a designy vznikají v hlavě autorky, takže zaručují jedinečnost a originalitu. K šití používá samé kvalitní materiály a úplně nejraději ty české (musíme se přeci vzájemně podporovat). Jednotlivé výrobky můžete koupit zvlášť, ale úplně nejlepším dárkem by byla rovnou výhodná sada. Jen mrkněte na fotku.

Jaký dárek pro maminku? Dívejte!KOUPÍŠ TADY


Fotky od mamky jako od profesionála

Tohle by mohlo zajímat spoustu maminek. Neznám nikoho, koho by nebavilo fotit a kdo by si nerad vystavoval profesionální fotky své rodinky. Jenže tihle profi fotografové bývají dosti drazí. Co takhle, kdyby se mamča naučila kvalitně fotit sama? Jestli myslíte, že by se jí to líbilo, pořiďte jí Kurz fotografie dětí. Na kurzu si projde jak teoretickou, tak i praktickou částí fotografování, osvojí si práci se světlem a kompozicí. Naučí se nastavit fotoaparát tak, aby děti na fotce vypadali opravdu přirozeně. Tomu říkám praktický dárek pro maminku.

Dárek pro maminku - kurz foceníKOUPÍŠ TADY


Z foťáku přímo na ledničku

Jestli je mamka spíš fofr-fotografka, tak by se jí mohl líbit instantní fotoaparát. Cože to je? No přece takový ten foťák, ze kterého rovnou vyleze fotka, takže si jí hned můžete vystavit nebo někomu darovat. Řekla bych, že skvělá věc na rodinné oslavy, party ale i pro takové to domácí rychlo-focení.

Dárek pro maminku - InstaxKOUPÍŠ TADY


Díky skvělému zážitku mamka pookřeje

Nudí mamku tak trochu ten stereotyp běžného života? Do práce, z práce, na nákup, uvařit, uspat, uklidit, připravit svačiny a každý den to samé? Tak to by chtělo nějaký parádní zážitek, na který bude moci v perných chvilkách vzpomínat. Podle mého malého průzkumu (kdo ještě nevyplnil, pochlubíš se taky?) nejčastěji píšete, že byste si přáli letět balónem. I mě by se to tedy moc líbilo. Tak proč mamce let balónem nedopřát? Pokud se tedy zrovna ta vaše nebojí výšek. A když ne tenhle, jiný zážitek, mamce na míru, kolikrát vydá víc než nějaká nová „voňafka“.

Dárek pro maminku - zážitekKOUPÍŠ TADY


Aby i dítka mamku potěšila

Nakreslit mamince pěkný obrázek je klasika. Ale co když se ten obrázek zázračným kouzlem přenese třeba na tričko, polštářek, hrníček, plátno na stěnu, nákupní tašku nebo obal na mobil? Hned by byla životnost obrázku prodloužena o kus déle a dárek by potěšil i svou funkčností. Mrkněte na tyhle fotodárky.

Dárek pro maminku - potisk obrázkemKOUPÍŠ TADY


Aby si s dětmi užila společné chvíle

Jak? Třeba vařením. Však přece láska prochází žaludkem. Je známé, že malé děti chtějí mamce v kuchyni často pomáhat. „Ježiš, už to vidím, rozbitá sklenička, uříznutý prst a mouka rozházená po celé kuchyni!“, hrozí se mamky. Ale není se čeho bát. Knížka Vaříme s dětmi pro děti napoví, jak si to společně užít.
Najdete v ní speciální postupy pro malé kuchtíky, a potom to, co dodělají velké kuchařky. Spoustu receptů na opravdu chutná jídla. Třeba pak děti za odměnu mamce donesou ráno snídani do postele. To by byl dárek pro maminku!

Dárek pro kuchařku i děti - tip na knihuKOUPÍŠ TADY


Řekněte jí, jak ji máte rádi

Třeba tak, že koupíte tento bohatě ilustrovaný památníček Na památku pro maminku, který je určený k tomu, aby ho děti sami dotvořily. Na chvíli se stanou malíři, spisovateli a především posly milých slov. Je plný nápadů, jak mamince udělat radost, jak ji rozesmát a ukázat, že je pro ně ta jediná nej maminka.

Pokud už jste trochu starší, můžete popustit uzdu své kreativitě, koupit třeba takové to klasické fotoalbum pro lepení fotografií, kam nalepíte společné fotky, napíšete mamce milé vzkazy, složíte jí třeba básničku, něco nakreslíte nebo zavzpomínáte na veselou rodinnou historku. Však se může zapojit celá rodina a bude to ten nejlepší dárek ze všech.

Dárek pro maminku - PamátníčekKOUPÍŠ TADY


Pochlubte se, maminky, čím ještě by vám vaši drazí udělali velkou radost?
Máte pro mě ještě nějaký tip na dárek pro maminku?

A jestli jste si dárek ještě nevybrali, mrkněte třeba na Dárek pro kuchařku nebo příležitostného kuchtíka? Tu máte 10 tipů, čím jim udělat radost nebo 10 tipů, čím obdarovat vaši EKO BIO kamarádku 

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.