Dárky pro cestovatele i příležitostné dovolenkáře? 18 tipů na cesty


DárkoTipy / Pondělí, 6 června, 2022

To si takhle ráno v práci zapnete počítač a zkontrolujete na tajňačku, co je nového na facebooku… Cože? Už si zase někde lítá? Tomu říkám provokace, dávat na zeď fotku s nohama na stole, lahvinkou vína a výhledem na západ slunce nad mořem! Člověk se pořád potí v práci (nebo doma za plotnou) a ona si takhle užívá. Doufám, že mi šéfová schválí alespoň ten prodloužený víkend a budu moct jet na chalupu. Ehm, to mi připomíná, že bude mít cestovatelka brzo narozeniny… co já jenom té provokatérce dám?

(To byl takový náhled do minulosti, teď už si „válím šunky“ pěkně na mateřské, že. :-))

Máte taky kamarády, kteří jsou častěji na cestách než doma? Anebo někoho, kdo po cestování touží? Už si nemusíte lámat hlavu s tím, čím je obdarovat k narozeninám, Vánocům nebo prostě v tom mezičase, kdy konečně zavítají do rodného údolí. Tady máte několik tipů na ty pravé dárky pro cestovatele i příležitostné dovolenkáře.


Nejdříve se pomodleme

Každý, kdo chce cestovat za hubičku, by si měl rozhodně přečíst Travel Bibli. O to víc ten, kdo se zatím ještě obává vydat se do světa na vlastní pěst a dosud oťukává cestování pouze s cestovkami. Knížka je nabušená praktickými radami, jak za co nejmíň peněz proletět třeba celou zeměkouli, a k tomu všemu se ještě dozvíte, jak si při putování světem snadno přivydělat.

Jestli stále váháte, zda je tohle to pravé, stáhněte si 72stránkovou ukázku zdarma anebo si rovnou přečtěte mou recenzi Travel Bible.

Dárek pro cestovatele - Travel BibleKOUPÍŠ TADY


A nyní trochu stírání

Snad každý, kdo jenom trochu cestuje, si občas počítá, kde všude byl. No řekněte, kdo by se rád nepochlubil, co už všechno viděl, zažil a prožil? Výborným pomocníkem pro vzpomínání na cesty může být stírací mapa světa. Patří právem mezi ty nejlepší dárky pro cestovatele. Milovník cestování si ji může pověsit třeba nad postel a před usnutím snít o svých minulých i budoucích cestách.

Dárek pro cestovatele - stírací mapa světaKOUPÍŠ TADY


Můj milý deníčku

Každý správný cestovatel by kromě pořádné mapy měl mít také svůj cestovatelský deník, kam si bude psát poznámky, zážitky z cest, kontakty na přátele, které si ve světě udělal, myšlenky, které mu zrovna proběhly hlavou… protože jestli je jako já, jakmile přistane na rodné hroudě, šmahem zapomene víc jak polovinu z toho, co si říkal, že si zapíše, až se vrátí domů.

Já vím, stačil by prostě jen obyčejný blok a tužka, ale dneska se dají koupit různé „vystajlované“ designové deníčky, nad kterými zaplesá nejedno cestovatelské srdce. Moc se mi líbí tenhle barevný, plný přihrádek na zážitky, vstupenky, vizitky, jízdenky, vzpomínky…

Cestovatelský deník je originální dárek

KOUPÍŠ TADY

Pro jednu delší cestu, nebo několik menších, by se mohl hodit cestovní deník od Korálky dní. Obsahuje celkem 80 stran kvalitního papíru pro zápisky v odolných deskách, které jsou zalaminované tzv. sametem (moc příjemný na dotek). Co ještě získáte? 30 inspirativních myšlenek o cestování, mapy světa, Evropy i ČR pro plánování cest a 3 strany samolepek (158 ks), kterými si deník můžete vyšperkovat.

Dárky pro cestovatele - cestovní deníčekKOUPÍŠ TADY


Pro lehký batoh na zádech

Víte, co bývá v krosnách to nejtěžší? Kosmetika. Od té doby, co jsem to zjistila, s sebou vozím zásadně jen zmenšeniny šamponů, mýdel, zubních past atd. Myslím, že tedy jistě budete mít úspěch, když cestovateli pořídíte tyhle šikovné cestovní lahvičky.  Naplnit je můžete čímkoliv, co potřebujete, obsah se dobře vymačkává a prázdné zabírají poloviční objem.Cestovní lahvičky na kosmetiku se budou jistě hodit

KOUPÍŠ TADY


Do you speak english?

Pokud váš cestovatel potřebuje angličtinu ještě trochu potrénovat, mám pro vás bombu! Angličtina na cesty od Easylingo právem patří mezi nejlepší dárky pro cestovatele. Stačí 20 minut denně, kdykoli a kdekoliv (třeba i na cestách!). Doprava, ubytování, zábava… nic už nebude problém. Vybrat si můžete buď rovnou celý kurz anebo měsíční předplatné.

Angličtina na cesty jako dárek

KOUPÍŠ TADY


Ať se dorozumí úplně všude

Jede váš cestovatel někam, kde nemluví žádnou z řečí, kterou alespoň trochu ovládá? Tak to se mu bude hodit tohle super triko. Je speciální tím, že má na sobě obrázky důležitých věcí/činností, které bývají na cestách potřeba. Hledá záchod, benzínku nebo připojení na wifi? Potřebuje si nabít mobil nebo vysvětlit, že maso opravdu nejí? Prostě ukáže na jeden z obrázků a je to. Cestování nikdy nebylo snadnější!

Vybrat můžete ze dvou variant: MERINO triko Icebreaker (pozor, limitovaná edice) anebo boží triko z organické bavlny, buď určené speciálně pro Jihovýchodní Asii nebo pro celý svět. Koupí ještě k tomu uděláte dobrou věc. Přispějete organizaci green-books.org, která vzdělává Indonésany v ekologii a zakládá knihovny s publikacemi o přírodě.

Dárky pro cestovatele - cestovatelské tričkoKOUPÍŠ TADY


Kdyby byla cestou žízeň…

… tak tu mám pro vás jeden super tip. Už nějaký ten rok máme doma tuhle Made Sustained Termosku. Sami jsme tak mohli vyzkoušet, že skutečně udrží pití celý den ledové a v zimě naopak až 12 hodin horké (doporučuju mít s sebou i kelímek, při pití přímo z lahve se můžete lehce opařit). Je opravdu prvotřídně zpracovaná, neuvolňuje do vody žádné škodliviny (fuj BPA) a je vysoce odolná a takřka nezničitelná! Právem tedy patří mezi ty nej dárky pro cestovatele.

NEJ dárky

KOUPÍŠ TADY


A když bude hlad

Dost bylo instantních polévek, konzerv a smažáků! I na túrách se dá jíst dobře. Stačí si pořídit tuhle Outdoorovou kuchařku, která je plná chutných i výživných receptů. Ať už jedete na výšlap do hor nebo na vandr, zajisté se vám budou hodit rady, jak naplánovat jídelníček, jak všechno to jídlo efektivní zabalit, jak na zdravotní potíže pomocí léčivých potravin… To vše a ještě více najdete v knížce, kterou autorka napsala z vlastních zkušeností z cest.

Outdoorová kuchařka pro dobrodružné cestovatele

KOUPÍŠ TADY


Pro ty nejlepší fotky

Co se nejvíc dělá na cestách? No jasné, že fotí. Kór dneska, ve světě sociálních sítí. Ať už chce váš cestovatel sdílet fotky na Instagramu nebo mít prostě jen krásné vzpomínky na dovolenou, rozhodně se mu bude hodit tahle selfie tyč dva v jednom. Není to totiž jen selfie tyč. Funguje také jako stativ! To budou parádní snímky!

Ideální dárek pro všechny cestovatele

KOUPÍŠ TADY


Doklady i peníze budou v suchu

Jezdí váš cestovatel někam, kde je mokro a hrozí nebezpečí krádeže? Tak to se mu určitě bude hodit speciální nepromokavá ledvinka na doklady. Vejde se tam několik drobných osobních věcí, doklady a peníze, které může cestovatel nosit pěkně na těle pod oblečením. Díky speciálnímu PU zátěru si nemusí dělat žádné starosti, že by prašule zmokly.

Ledvinka na cesty, aby byly peníze v bezpečí

KOUPÍŠ TADY


Aby se vrátil domů živ a zdráv

Je to dobrodruh, co se rád toulá po lesích a spí pod širákem? Kupte mu sadu pro přežití. Obsahuje mnoho užitečných věcí do přírody jako je kompas, píšťalka, multifunknčí karta, křesadlo, zavírací nůž, kovové per s hrotem, bivakovací fólie, LED svítilna… Nikdy nevíte, kdy to bude potřeba!

Sada pro přežití pro každého dobrodružného cestovatele

KOUPÍŠ TADY

Další variantou je stará známá KáPéZetka neboli krabička poslední záchrany. Tahle konkrétní je moc šikovná. Obsahuje 40 různých věciček, které nám můžou pomoct při nečekaných událostech, ať už cestujeme nebo ne.  Jen si vzpomeňte, kolikrát vám chybí i ten blbý zavírací špendlík? KPZka právem patří mezi ty pravé dárky pro cestovatele. 

KPZ pro cestovatele

KOUPÍŠ TADY


Pro cestovatele čtenáře…

… se bude určitě hodit nějaká elektronická čtečka knih. Nebude se tak muset tahat s těžkými bichlemi v krosně. E-knihy bývají navíc levnější a většinou jsou vybaveny displejem s elektronickým inkoustem, který dosahuje podobných parametrů jako tištěná kniha a čtenář si tak neunaví oči, jako kdyby četl v chytrém mobilu nebo v tabletu.

Jakou čtečku vybrat? Já bych zvolila nějakou s vodotěsnou konstrukcí (nikdy nevíte, kdy si na ní vylijete drink), s kvalitním rozlišením displeje, s podsvícením a s dlouhou výdrží baterie. Když do čtečky nahrajete předem i nějakou tu e-knihu, budete nejlepší!

Dárky pro cestovatele - čtečka knihKOUPÍŠ TADY


Pohoda, klídek a leháro

K moři, na hory nebo třeba na festival, Lazy bag se hodí všude, kde si chcete dát aspoň na chvíli nohy nahóru. Stačí pochytat vzduch (prý se plní běháním ze strany na stranu, to může být vskutku komické) a leháro může začít. Co je super, že se složený bag dá hodit na záda jako batoh. A až přijedete domů z cest, jistě ho využijete i na zahradě.

Lazy bag pro líné cestovatele

KOUPÍŠ TADY


Kdyby „vypli proud“

Jezdí do dalekých krajů, chodí přes hory, přes lesy a nachází se tak nějakou dobu bez elektrického proudu? Nebo techniku fakt potřebuje (třeba fotograf nebo digitální nomád) a potřebuje se ujistit, že bude mít vždy nabito? Potom mu pořiďte pořádnou powerbanku.

Pro nabití mobilu nebo taková, co zvládne i notebook? No jasně, že takové existují. A kdyby se snad ve volné přírodě pohyboval vážně delší čas, potom se vyplatí solární nabíječka.

Dárky pro cestovatele - powerbanka

KOUPÍŠ TADY


Aby nic neztratil(a) ani nezapomněl(a)

Vždycky, když někam letím, bojím se, že ztratím doklady, letenky a jiné důležité dokumenty, co jsou k cestě třeba. Jsem v tomhle fakt paranoidní a schopná několikrát za sebou otevírat příruční zavazadlo a kontrolovat, jestli mám všechno u sebe. Pro tyto případy si pro příští cestu určitě pořídím nějaký pěkný cestovní organizér na doklady, který bude mít spoustu šuplíčků pro vše potřebné.

Dárek, který ocení každý cestovatel.

KOUPÍŠ TADY


Něco na cesty pro rodiče s dětmi

Když jsme jeli poprvé s naší dvouletou Baru do Chorvatska, byla jsem ráda, že je velká čtenářka. Jinak si nedovedu představit, jak by celou tu cestu zvládla. Měli jsme s sebou BOOKO. Co to je?

Neustále rostoucí knihovna s interaktivními příběhy pro děti v aplikaci pro tablety a mobilní telefony. Najdete tam jak klasické, tak moderní knížky. Předplatné na měsíc obsahuje více než 40 příběhů, takže není třeba se tahat s těžkými knihami. Jsou dostupné také offline, takže použitelné právě při cestách v autě, autobuse, letadlem… Když chcete, můžete vypnout audio stopu a číst společně s dětmi. Obsahuje také zábavné hry. Můžete si objednat měsíční, 3-měsíční nebo 6-měsíční předplatné. No není to super?

Dárky pro cestovatele - BOOKOKOUPÍŠ TADY


Cestujete rádi? Pochlubte se, kam jste se vydali naposledy?
A jaké dárky pro cestovatele byste na cestách ocenili?

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

2 Komentáře “Dárky pro cestovatele i příležitostné dovolenkáře? 18 tipů na cesty”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *