Dumáte, jaký dárek ke křtinám? 16 tipů na parádní dáreček je tu


DárkoTipy / Čtvrtek, 17 září, 2020

Tuhle nás překvapili kamarádi. Narodila se jim první dcerka a zanedlouho nám přišla pozvánka na křtiny. Velká sláva! „Tak ok, hodíme se do gala a rádi dorazíme.“, potvrdili jsme svoji účast a v tom nám to došlo: „Jako počkej, to musíme asi vymyslet pro to malé nějaký dárek?! No potěš koště. Co se asi tak dává ke křtinám?“. A tak jsem googlila a nakonec jsme nějaký ten fajnový dáreček našli. 

Nebývá to už tak časté, ale přeci jenom, stále jsou mezi námi ti, co mají rádi tradice. Takže jestli právě taky přemýšlíte, jaký dárek ke křtinám, jste na správném místě. Mám tu pro vás rovnou 16 tipů.


Ať rodinná historie neupadne v zapomnění

Už jste taky někdy zatoužili sestavit si svůj rodokmen? Myslím, že každý rád ví, odkud pochází a kdo jsou jeho předkové. A k tomu existuje bezva knížka Strom života naší rodiny, která je plná kolonek k vyplnění. Až do pátého kolene a místo je i pro budoucí potomky potomků. Vejdou se tam i fotografie jednotlivých členů rodiny a zajímavé info o nich. Když příbuzní toho maličkého do knihy zapíšou nějaké milé vzkazy, bude to určitě ten nejlepší dárek.

Strom života naší rodiny - ideální dárek ke křtinám

KOUPÍŠ TADY


Zahrajte si na sudičky

Darujte miminku knihu Do života. Knížka slouží pro zaznamenávání drahocenných vzpomínek a různých vzkazů do života od členů rodiny. Knihu tak nevyplňuje jen máma nebo táta, ale i babičky, dědové, strejdové, tety… Knihu můžete darovat třeba prázdnou, k vyplnění na později, anebo si dejte práci a obejděte příbuzné, ať do knihy něco krásného vypíšou. Jako ty sudičky.

Ke křtinám můžete darovat krásnou knihu Do života.KOUPÍŠ TADY


Pořiďte křtěnému tu správnou výbavičku

Jedním z osvědčených dárků na křtiny je sada tří knížek Památka na křest. V boxu najdete knihu s prvními dětskými modlitbami, dětskou bibli plnou známých příběhů napsaných tak, aby se líbily těm nejmenším, a památníček na křest, kam se dá vypsat cokoli, co vás jenom napadne (třeba „rady do života“, citáty a jiná moudra, vzpomínky, rodinné příběhy, jak dítko přišlo na svět atp.). Knihy jsou nádherně ilustrované a bude to určitě ideální dárek pro samotné kmotry.
Sada knih ke křtinám

Jak nám to miminko pěkně roste

Objevila jsem tohle parádní milníkové leporelo Můj první rok ve verzi pro holkypro kluky. Ideální dárek pro zachycení vzpomínek na ten velký růst, který v prvním roce probíhá. Na jednotlivé strany můžete zaznamenat nejen výšku, váhu, kdy vypadl první zub…, ale i otisky té malé roztomilé ručky. Jak moc za ten rok vyrostla? Miminku i rodičům pak zůstane krásná vzpomínka.
Darujte ke křtinám milníkové leporelo.

Prvních 1000 dní života

Skvělý dárek ke křtinám je rozhodně i tahle jedinečná kniha – Prckův deník, do které si rodiče zapíšou všechny ty neopakovatelné zážitky se svým pokladem. První úsměv, krůčky, zuby, slova… S touto knihou se dá zaznamenat všechno důležité. A hlavní hrdina knihy si to určitě jednou všechno rád přečte! Uvnitř najdete i praktický zápisníček do kabelky na rychlé poznámky a 25 samolepek s pokroky miminka.
 
Darujte ke křtinám Prckův deník.

Vzpomínky až do dospělosti

V knize „Jak rostu“ se dají zaznamenat významné okamžiky nejen z batolecího věku, ale takřka až do maturity. Nejvíc prostoru je samozřejmě dáno prvnímu roku, kdy robátko dělá největší pokroky, ale pak je v knize i spoustu místa na další roky a milníky, v podstatě až do 18 let. Ze začátku budou jistě vyplňovat rodiče, ale poté může převzít iniciativu i samo dítko. Jaký dárek ke křtinám, když ne takový, nad kterým jednou nejedno oko nezůstane suché?
 
Jak rostu aneb od křtin až do maturity
 

Aby se vzpomínky měly kam schovat

Milníkové kartičky, fotografie, první zoubky, ustříhnuté vlásky, namalované obrázky… to všechno a ještě víc si každá správná máma pro své dítko schovává. Kam s tím? No přece do truhly. Nejkrásnější jsou podle mě dřevěné a když mají zámek, ještě líp. Je to takové tajuplné. Krásné kousky najdete u Oskárka. Dřevěné truhly i krabice, kreativně pomalované, na míru zákazníkům. Stačí se domluvit anebo koupit nějakou krásnou bednu rovnou z e-shopu.

Kdo šetří, má za tři

Tak proč nešetřit hnedle od narození? Však všichni na křtiny pozvaní se na tom můžou podílet. Stačí pořídit pěknou kasičku/pokladničku (nebo prasátko) a do ní nastrkat drobné mince i větší bankovky. Pak už bude na mamince a tatínkovi (nebo později na dítku), co se za to pořídí. Rozhodně je to dárek, který se neodmítá. K pokladničce bych přidala pěknou darovací kartu s podpisy darujících a připsala nadpis „Na dobrodružství života“.Našetřete křtěnému do kasičky.

KOUPÍŠ TADY


Tik tak… aneb tak jde čas

Co takhle koupit křtěnému dítěti nějaké pěkné designové hodiny do pokojíčku? Čas se bude měřit pořád, takže je to určitě nadčasový kousek. Radím ale, zjistěte si předem, do jaké barvy maminka pokojík vyladila. V každém případě, kvalitní hodiny se neztratí a můžou v pokoji dítku zůstat klidně celé dětství. Myslím, že super dárek, který určitě nadchne.

Hodiny jako dárek ke křtinám.

KOUPÍŠ TADY


Jak nám to dítko pěkně papá

Počkejte, ani se nenadějete a dítko už bude jíst. Nejdřív asi spíš rukama (to mi právě v tyto dny krásně ukazuje Beník), později už ale určitě do rukou uchopí příbor a bude se snažit trefit do pusy (anebo do talíře k mamince, protože ta má to jídlo vždycky nějaký lepší!). Zkrátka, takový luxusní dětský příbor se bude jistojistě hodit. A s pěkným věnováním „S radostí poznávej chutě života…“ to bude moc pěkný dáreček.Jaký dárek ke křtinám? Co takhle dětské příbory.

KOUPÍŠ TADY


Andělíčku, můj strážníčku…

Věříte, že každý máme svého anděla, který nad námi drží ochrannou ruku? Bylo by to fajn, že? A právě symbol anděla je určitě skvělý tip na to, jaký dárek ke křtinám. Máme tu hned několik možností:

Jaký dárek ke křtinám? Řetízek s přívěskem!

KOUPÍŠ TADY


Pro pohodové usínání

Není nad to, když děťátko hezky spí. Co k tomu může pomoci? Třeba takové designové noční světlo. Když je miminko malé, maminka může lampičku používat jako orientační světlo při nočním přebalování a kojení, když je dítko větší, nebojí se usnout samotné. Takové světýlko vytvoří útulnou a uklidňující atmosféru. Nemá kabel, dá se tedy přenést kamkoli. Výborné bude i na cestách. A když bude ještě promítat hvězdičky na strop, to bude teprve něco!

Noční světlo jako dárek pro novorozence.

KOUPÍŠ TADY


Na fajnové vzpomínání

Co se hodí určitě úplně každému? Nějaké parádní fotoalbum. Protože fotky vládnou světem. Pravda, sice jich teď asi existuje víc „virtuálně“, ale ruku na srdce, papír je prostě papír. Není nic lepšího, než na rodinné oslavě listovat alby a prohlížet a společně vzpomínat, jaké to ale bylo malinkaté miminko a že už to není vůbec pravda. Každý si ty nej kousky rád vytiskne.

Darujte ke křtinám fotoalbum.

KOUPÍŠ TADY

A co taková drobná vzpomínka na to, kdy se ten drobek poprvé nadechl? I já jsem od kamarádky dostala pěkný rámeček a v něm ty důležité údaje: datum, čas a místo narození, kolik Baru vážila, měřila a můžete přidat i fotku miminka. Kdo vládne grafickým cítěním, klidně si takový obrázek může vytvořit sám, anebo si to nechte vytisknout na plátno jako obraz.

Obrázek s údaji o narození miminka - ke křtinám

KOUPÍŠ TADY

Co je na miminkách to nejroztomilejší? No jasně že ty malinkaté ručičky a nožičky. Tak co si je uchovat v reálné podobě? Pomůže k tomu 3D otiskovací sada, pomocí které si vytvoříte otisk ručky nebo nožky na památku. Nebojte, otiskovací hmota je hypoalergenní, takže mimi zůstane v bezpečí.

Otisk ručky - dárek ke křtinámKOUPÍŠ TADY


Ještě pořád přemýšlíte, jaký dárek ke křtinám?
Mrkněte na článek 👉 Jaký dárek pro novorozence? Mám tu pro vás více než 10 tipů

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *