Jaký dárek pro dceru? 10 tipů, které vás sblíží


DárkoTipy / Pondělí, 3 února, 2020

Hledáte ten pravý dárek pro svou dospívající nebo klidně i dospělou dceru? Jasné, existuje spousta parádních věcí. Však klidně mrkněte na tipy na dárky pro náctileté holky nebo pro ženy…  Ale jestli chcete něco trošku víc speciálního, zbystřete. V tomhle článku se hodlám zaměřit na takové dárky, které se nějakým způsobem dotýkají vztahu maminek a dcer (případně babiček a vnuček). Dárky, které mají vyšší smysl. Něco posílají dál… ať už jsou to vzpomínky, schopnosti nebo nějaké poselství. Takový dárek pro dceru bude stát za to.


Láska prochází žaludkem

Dejte dceři darem vaše sepsané rodinné recepty.Vždyť přece, kdo umí uvařit tu nejlepší svíčkovou? Maminka. A co teprve kachnu se zelím? Jojo, i k babičce jsem na obědy vždycky chodila nejraději. Co kdybyste tedy vy, jako maminky/babičky, darovaly dceři/vnučce sbírku vašich nej receptů? Buď můžete sepsat přesně vaše postupy do nějakého parádního notesu (boží je tahle kniha na vkládání receptů nebo tahle s dřevěnými deskami s designem na míru), anebo pokud nestíháte, můžete koupit tuhle skvělou Kuchařku pro dceru, kde najde dokonale popsané vařící postupy. Taky jsem od babičky podobnou dostala (páč se bála, že tomu mému doma vařím jen špagety) a přiznávám, že pár dobrot z ní už doma točíme.
Pořídit k tomu můžete klidně i nějakou fešnou zástěru, chňapky a vařečku s prkénkem. To bude dcera koukat! Snad vás pak za to pozve na oběd.


Šiju, šiju si kabátek

Šicí stroj jako dárek pro dceru. Ideál.Každá máma potřebuje umět zašít díru, přišít knoflík nebo… co takhle si rovnou našít výbavičku pro miminko? Umíte šít? Tak to svou dceru naučte. Jednou bude ráda, že to umí. Není nad to moci nosit nějaký originální kousek, který si člověk vlastnoručně vyrobí. Takže… jak dát takové šití darem? Co třeba šicí sadu plnou jehel, nití a jiných pomůcek, co se budou hodit na takové to ruční šitíčko? Další možností je koupit rovnou šicí stroj.
Rozhodně bych k tomu přidala ještě poukázku na kurz šití… buď se výuky můžete zhostit sama (jak jsem sama poznala, pro začátečníka jen navléknout nit na stroj je umění) anebo zakoupit třeba tenhle online kurz Moderní šití pro začátečníky.


Ta, co vládne háčkem

Naučte dceru háčkovat.Další činnost, kterou vaše dcera jistojistě ocení (pokud má tedy na to vlohy), je háčkování (ale určitě i pletení). Však se podívejte, co dárků se dá uháčkovat. A nejen těch. Rozhodně je to skvělá relaxace za zimních dlouhých večerů. Já to mám třeba místo meditace. Takže když ji naučíte krátký a dlouhý sloupek (hladce a obrace) a k tomu přidáte sadu barevných klubíčekháčků (jehlic), bezva dárek je na světě. Pro pokročilé bych pak přikoupila nějaké ty háčkovací návody.


Všechno jí to napište

Ideální dárek pro dceru? Moudra do života.Vyrobte dceři knížku a napište jí tam nějaká to moudra do života, proč jí máte ráda a proč je krásně na světě. Inspirovat se můžete třeba od Stáni Stiborové a jejích 10 maminčiných rad pro život. Tomu říkám dárek pro dceru! Ale nebojte, pokud nejste úplně tvůrčí duše, dá se pořídit takováhle předpřipravená knížka, kam už budete pouze vepisovat, vlepovat fotky, případně dokreslovat obrázky. Jmenuje se Do života a je fakt nádherná. Zaznamenávají se do ní drahocenné vzpomínky a vzkazy nejen od vás, ale od všech členů rodiny. Už se těším, až jí jednou mým dětem taky vyplním (až budou umět číst).


Od pupku až po dospělost

Dceru určitě potěší fotokniha.Co? No přece fotky! Nechte vyrobit dceři fotoknihu, kam vložíte fotky tak zvaně „Tak jde čas“. Od vašeho krásného břicha v těhotenství, přes všechny ty miminkovské úsměvy, výlety, školní fotky až po maturitu… Určitě máte všechny fotky z jejího dětství schované u sebe, tak aby je i ona měla u sebe na památku. Můžete si vybrat hotovou šablonu, kam jen fotky doplníte, anebo vymyslet a sestavit celou knihu úplně sami. Já takovou fotoknížku dostala ke svým 35. narozeninám a moc rádi si jí s Baru prohlížíme.


Na takové ty holčičí tajnosti

Dceři bych koupila truhlu na tajnosti..Znáte to. Holky mají své tajné poklady – fotky, milostné dopisy, přáníčka, psaníčka, šperky a jiné serepetičky, které si potřebují někam dávat. Co dceři pořídit pěknou truhlu, kam si může všechny tyhle cennosti schovávat? Nejlépe takovou, co se dá zamknout! Můžete jí tam klidně i nějaký ten drobný šperk, fotky nebo vzkaz také vložit. To bude překvapení.


Ať vás něco spojuje

Společný šperk jako dárek pro dceruCo kdybyste měli něco, co by vás nějakým způsobem spojovalo? Napadá mě třeba společný šperk, náramek nebo přívěsek. Dejte mu speciální význam a ten napište k dárku na kartičku. Jakoby říkal: „Když ti bude ouvej, podívej se na ruku. Nejsi v tom sama. Máš mě. Tak se mi ozvi a společně to vyřešíme.“. A co do svého dívčího klanu přizvat ještě babičku (nebo dokonce prababičku)? Jen se nebojte spojit dohromady všechny generace. Byl by to obzvlášť hezký dárek, který by si každá z vás rozbalila pod vánočním stromečkem.


Můj milý deníčku, …

Deník mámy a dcery musíte mít!Objevila jsem tuhle nádherou knihu Deník mámy a dcery, kterou si určitě časem pořídím. Je to jakýsi důvěrný průvodce vztahu s vaší dcerou. Takže dárek pro obě! Najdete v něm spoustu informací o takových těch ženských tématech, inspirace pro vědomou práci na vašem vzájemném vztahu, podporu sebepřijetí a sebelásky (to potřebuje každá z nás, no ne?) a tipy pro společně prožitý čas. Knížka je doporučená pro dcerky už od sedmi let a věřím, že si jí společně užijete.
Když se vám to bude moc líbit, můžete si dát i online kurz anebo společně vyrazit na víkendový pobyt, kde můžete vše sdílet s dalšími mamkami a dcerkami.


Ať se pravidelně vidíte

Kurz pro dceru jako dárek pro vás obě.Nebylo by fajn mít společně s dcerou pravidelnou hodinku jednou týdně? Pak se spolu přihlaste do nějakého kurzu! Ať je to kurz tance (u nás v Mladé Boleslavi doporučuju třeba salsu pro ženy), vaření, cvičení, tvořivý kurz… nebo jí věnujte permanentku, abyste spolu mohli chodit do bazénu, do sauny… cokoliv, co by vás obě bavilo. Není nad společné zážitky! A pokud mezi vámi komunikace trošku vázne, hned budete mít témata k hovoru.


Čas jen pro vás dvě

Vyražte s dcerou na dámskou jízdu.Co nechat pro jednou chlapy doma a zajet si na dámskou jízdu? Zajímavé by bylo vzít ještě kámošku s dcerou, protože ve čtyřech se to lépe táhne. Můžete si dát třeba wellness víkend, odjet někam cvičit jógu nebo jakýkoliv jiný pobyt pro ženy. A jste-li ženy obzvláště akční, tak co třeba kurz přežití? Zvládnout spolu víc dní bude jisto jistě výzva!


Tak jaký dárek pro dceru si vyberete? A máte ještě nějaký zajímavý tip?

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *