TOP 10 – nejkrásnější vánoční knihy nejen pro děti


DárkoTipy / Úterý, 22 listopadu, 2022

Taky se rádi ladíte na Vánoce? Užíváte si předvánoční čas plný příjemné atmosféry, lehkého napětí a těšení se? A co si advent zpříjemnit knihou? Vybrala jsem pro vás TOP 10 – nejkrásnější vánoční knihy. Některé pro čtení s dětmi a pár tipů na čtení pro dospělé.


Vánoční knihy pro děti

Kdy jindy si užít čtení pohádek a příběhů s dětmi než před Vánoci? Venku je brzy tma, a tak si zalezeme pěkně do pelíšku, uvaříme teplý čaj a při svitu lampičky čteme kouzelné knížky. Podívejte, jaké vám můžeme doporučit.

1. O pejskovi a kočičce / Jak slavili Vánoce

Krásná knížka pro malé děti i začínající čtenáře o tom, jak se pejsek a kočička připravovali na Vánoce a prožili Štědrý den. Na každé stránce najdete obrázek a pod ním jednu, dvě věty. Žádné velké čtení, za to kouzelná atmosféra.

Krásná vánoční kniha pro malé děti

KOUPÍŠ TADY


2. Čekání na Vánoce

Pro děti přibližně od pěti do deseti let je určená knížka Čekání na Vánoce, která je plná nádherných ilustrací od malířky Andrey Popprové. Její obrázky můžete znát třeba z časopisu Puntík. V knize se setkáte se sourozenci Luckou, Jendou a Martínkem, kteří vypravují, jak tráví čas před Vánoci (začíná už na sv. Martina). Nenajdete tam jen čtení, ale i návody na zábavné aktivity, které zpříjemní čekání na Ježíška. My tuhle knížku máme doma a já i mé děti můžeme potvrdit, že stojí opravdu za to.

Čekání na Vánoce - krásná kniha plná aktivit pro děti

KOUPÍŠ TADY


3. Zachráněné Vánoce

Vánoční příběh pro děti tak od 5 let vám prozradí to pravé poselství Vánoc = pokoj lidem dobré vůle. Vypráví o malém Františkovi, který se na Štědrý den vydá pro betlémské světlo, a cestou pomůže panu Dobrejškovi, kterému někdo ukradl kytici… Dopadne všechno dobře? To se dočtete ve vánoční knize Zachráněné Vánoce.

Přečtěte si v knize o tom, jak malý kluk zachránil Vánoce

KOUPÍŠ TADY


4. Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy

Já nevím, jak vy, ale já Pipi miluju. Je totiž takový skvělý samorost! A v téhle knížce (nově nalezený text Astrid Lindgrenové) pořádá rozloučení s Vánocemi, kam pozve všechny děti. Dospělákům vstup zakázán. Znáte jí. Spousta sladkostí, zábavy… a venku ještě někdo čeká. Kdo to bude? To se dozvíte z knihy Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy.

Pipi dlouhá punčocha a Vánoce? No jasně!

KOUPÍŠ TADY


5. Vánoční prasátko

Autorka knih o Harry Potterovi J. K. Rowlingová napsala kouzelný příběh o lásce jednoho kluka ke své nejmilejší hračce – plyšovému prasátku. Na Štědrý den se ale ztratí a kluk se pak s otravnou náhradou – vánočním prasátkem rozhodne ztracenou hračku najít. Zatím jsem knihu Vánoční prasátko nečetla, ale má dost vysoké hodnocení.

Vánoční kniha Vánoční prasátko

KOUPÍŠ TADY


6. Emin vánoční deník

Je prosinec a osmiletá Ema, právě vyléčená z angíny, má přísně nařízené předčasné vánoční prázdniny. Jak to všechno probíhá? To se dočtete z jejího deníku. Zábavná kniha Emin vánoční deník pobaví nejen děti, ale i rodiče, protože v něm objevíte známé zapeklitosti předvánočních příprav, dětských nemocí i rodinných tradic. 

Emin vánoční deník - zábavná kniha

KOUPÍŠ TADY


7. Vánoce pro kočku

Knížka pro malé i velké, prostě všechny, kteří mají rádi adventní čas. Vypráví o tom, jak tři děti staví s tatínkem po celý prosinec betlém. Každý večer přidají kousek a o tom pak betlémská kočka vypráví dětem adventní příběh. Třeba o volkovi a oslíkovi, o andělíčcích a cukroví, o tom, proč máme rádi koledy nebo co o Vánocích večeřeli Maria s Josefem. Na každý večer adventu jedna pohádka v knize Vánoce pro kočku.

Vánoce pro kočku patří mezi krásné vánoční knihy

KOUPÍŠ TADY


Vánoční knihy pro dospělé

Vánoce nejsou jen pro děti. Jen si to přiznejte, dospěláci, že máte to období přes všechny ty stresy a shony přeci jen rádi? Tak si je pojďme zpříjemnit nějakou pěknou vánoční knihou.

8. Vánoční tradinář

Vánoční tradinář je kniha, se kterou se hnedle přenesete do toho času, kdy je to doma nazdobeno a sladce to voní. Od Dušiček až po Hromnice. Najdete tam vysvětlení všech možných tradic tohoto období, návody na tvoření vánočních dekorací, spoustu receptů nejen na cukroví, tipy na DIY dárky a taháky na to, jak vánoční přípravy správně naplánovat i zvládnout. Chcete vědět o knize víc? Mrkněte na recenzi. Mám jí totiž doma.

Připravte se na svátky s Vánočním tradinářem!

KOUPÍŠ TADY


9. Dopisy Ježíškovi

Maruška Doležalová, má oblíbená herečka, dala do kupy krásnou vánoční knihu Dopisy Ježíškovi. Přečíst s v ní můžete dopis nejen od ní, ale i od Elišky Balzerové, Ewy Farné, Roberta Fulghuma, Dáši Havlové, Bolka Polívky a řady dalších osobností. Dopisy plné humoru, moudrosti, bilancování, sarkasmu i laskavosti. A co víc? Koupí knihy přispějete 100 Kč nadaci Pomozte dětem. 

Dopisy Ježíškovi od známých osobností

KOUPÍŠ TADY


10. Velká kniha vánočních detektivek a záhad

Parádní vánoční kniha, která bude výborným dárkem pro všechny, co si rádi přečtou kvalitní detektivku. Je to vlastně soubor detektivních příběhů, které se odehrávají v tajemné vánoční atmosféře, a to od těch nejlepších světových mistrů detektivek, jako je Agatha Christie, Ed McBain a řady dalších. Vánoce a zločin. Tomu říkám bezva spojení a fajnové čekání na Ježíška. Anebo knihu můžete někomu zabalit pod stromeček.

Vánoční detektivky pro fajnšmekry

KOUPÍŠ TADY

.
Tipy na rodinné dárky?
Mrkněte na článek 👇
Darujte jeden dárek pro celou rodinu.
.

Znáte ještě nějaké další krásné vánoční knihy? Prozraďte nám je v komentáři.

.
Chceš dárkotipy a recenze přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit přímo za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *