10 tipů na nejlepší deskové hry pro děti (od 5 let)


DárkoTipy / Pondělí, 22 listopadu, 2021

Přemýšlíte, jak kvalitně trávit čas se svými dětmi? Pusťte se do deskovek! Má to samé klady a pozitiva. Děti se hraním deskových her naučí spoustu věcí, jako třeba předvídat, pružně reagovat, procvičí si paměť, trpělivost a pokud jim to půjde, rozhodně získají i potřebné sebevědomí. Ze začátku doporučuju nechat je někdy vyhrát, ale časem se naučí i prohrávat anebo hrát v týmu. Nejdůležitější je jedna věc: užijete si společně chvíle pohody, nadšení i srandy. Tomu říkám dárek!

Deskovek dneska existuje celá řada. Abych vám to ulehčila, vybrala jsem pro vás 10 tipů na ty nejlepší deskové hry pro děti od cca 5 let. Jen vybírejte!


Karak

Jedna z nejoblíbenější deskových her pro děti vůbec je od českých autorů a jmenuje se Karak. Má jednoduchá pravidla a milují ji kluci i holky. Každý hráč se stane hrdinou se svými unikátními schopnostmi. Zvítězí ten, kdo je dokáže efektivně využít. Vyrazíte s dětmi do labyrintu pod hradem Karak a budete bojovat s nestvůrami?

Karak - nejlepší desková hra pro děti i rodiče

KOUPÍŠ TADY


Spící královny

Představte si, že zlá čarodějnice proklela Palačinkovou královnu a jejích jedenáct přítelkyň z dalších královských rodin spícím kouzlem. Kdo vzbudí nejvíc královen? Zábavná karetní hra Spící královny, ve které musí hráči vymýšlet strategii i mít trochu štěstí, baví nejen holky!

Spící královny - desková hra nejen pro holky od 5 let

KOUPÍŠ TADY


Jízdenky, prosím! Junior

Prožijte s dětmi železniční dobrodružství a projeďte se Evropou ve hře Jízdenky, prosím! Junior. Cílem hry je vybudovat tratě tak, abyste spojili jednotlivá evropská města. Komu se podaří propojit jako prvnímu města ze svých pěti jízdenek, vyhrál. 

Jízdenky, prosím - nejlepší desková hra pro děti od 5 let

KOUPÍŠ TADY


Piratatak

Piratatak je akční karetní hra pro pořádné piráty! Než se vydáte na moře, je třeba si postavit svou loď – puzzle ze šesti karet. Nakupujte materiál, odrážejte útoky jiných pirátů a buďte první, kdo vypluje za dobrodružstvím!

Pirátská karetní hra nejen pro kluky od 5 let

KOUPÍŠ TADY


Tajná výprava čarodějů

Pokud chcete děti naučit spolupráci, pořiďte jim úžasnou kooperativní deskovou hru Tajná výprava čarodějů. Rázem z vás budou mladí studenti akademie čar a kouzel, kteří potají utekli ze školy podívat se na půlnoční kouzelnický trh. Jenže, přísný duch Bludovít je vám v patách. Zvládnete se všichni společně vrátit do školy? Ale pozor! Jestli někoho z vás duch chytí, nikdo nevyhrává. Platí tady pravidlo – všichni za jednoho, jeden za všechny!

Kooperativní deskové hry pro děti od 5 let jsou ideální!

KOUPÍŠ TADY


Zombie kidz: Evoluce

Jednoduchá, rychlá rodinná hra, kde musíte všichni spolupracovat? Zombie kidz: Evoluce. Bacha! Do vaší školy se dobývají Zombie! Vymyslíte společně strategii, jak se s těmi příšerami vypořádat? Blokujte jim cesty do učeben a uzavřete všechny 4 vchody do školy! 

Zombie - parádní téma deskové hry pro děti

KOUPÍŠ TADY


Plyšová hlídka

Představte si, že jste plyšáci v pokojíčku malé holčičky, a vaším úkolem je ochránit ji před bubáky, příšerami a nočními můrami, které se vynořují nejen z pod postýlky. Zvládnete to? Neobyčejná deskovka Plyšová hlídka vychází ze sedmi poutavých příběhů, jejichž průběh závisí na vašich rozhodnutích. Zavítáte tak do světa snů i fantazie, plného divů i hrůz… Díky originálnímu konceptu právem patří mezi nejlepší deskové hry pro děti.

Plyšová hlídka - úžasná desková hra pro děti a rodiče

KOUPÍŠ TADY


Diamantový les

Proměňte se na trpaslíky a projděte se Diamantovým lesem. V této dětské deskové hře od českého autora si procvičíte paměť i strategii. Trpaslíci se totiž potácí lesem poslepu (a po paměti) a snaží se najít 4 barevné diamanty. Komu se podaří nejlépe prozkoumat les, vyhnout se bažinám nebo štolám a bude mít jako první drahocenné kameny, vyhraje. Hlavně pozor na nevyzpytatelné rarášky!

Diamantový les - deskovka pro děti od 5 let

KOUPÍŠ TADY


Dragomino

Rychlá a jednoduchá hra, která zabaví pětileté i starší děti? Dragomino. Vypravte se jako dračí jezdci na Dračí ostrov a vypátrejte dračí mláďata. Kdo jich najde nejvíc, vyhrává. Během hry prozkoumáte různé krajiny, louky, lesy, pouště, hory nebo sopky, které mají podobu dominových dílků. Když spojíte krajinu stejného typu, objevíte dračí vejce…

Desková hra Dragomino - ideální pro děti

KOUPÍŠ TADY


Jurská sváča

Chcete se stát býložravými dinosaury? Zahrajte si hru pro 2 hráče jménem Jurská sváča. Budete se pohybovat po herní desce a snažit se nasbírat co nejvíc žetonů trávy. Ve hře na vás ale čekají i žetony s nejrůznějšími efekty. Dejte pozor, abyste nepřivolali masožravého T-Rexe, který vaše dinosaury může sežrat! Kdo nejvíc nakrmí svého dinosaura?

Jurská sváča - desková hra nejen pro kluky od 5 let

KOUPÍŠ TADY


.
A co deskové hry pro dospělé?
Pokud si chcete taky zahrát, mrkněte na 👇
.
 
Máte pro  nás tipy na nejlepší deskové hry pro děti podle vašeho gusta?
Sem s nimi do komentáře. 😉
 
.
Dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *