Hraček mají dost? 13 tipů na praktické dárky pro děti jakéhokoli věku


DárkoTipy / Středa, 25 srpna, 2021

Padají vám hračky doma doslova na hlavu? Bojíte se otevřít skříňky a úložné boxy? Straší vás ve snech plyšáci nebo mluvicí autíčka? Jestli to u vás každý večer taky vypadá jako po bitvě (rozuměj, všechny krabice vysypané, hračky válející se úplně všude – ano, i na záchodě) a pravidelně si hrajete na Popelku a třídíte jednotlivé puzzlíky od kuliček, lega a jiných stavebnic… STOP! Dá se s tím pracovat! Fakt!

Za prvé) Přestaňte se děsit blížících se Vánoc! S trochou snahy se dá množství hraček dokonce snížit.
Za druhé) Jděte na to zostra a proberte, co se dá. Dejte to do swapu, bazaru nebo dětského domova. Děti vážně nepotřebují všechno. (Doporučuji s nimi raději oblíbenější kusy zkonzultovat.)
Za třetí) Darujte místo dalších hraček nějaké pěkné praktické dárky pro děti. Uvidíte, že i ty udělají radost.

Jestli dumáte, co to tak asi může být… Mám tu pro vás hned 13 tipů na praktické dárky pro děti jakéhokoli věku. Potěší tříleťáka i puboše. Jen to vyzkoušejte! 😉


Pro zdravá záda

Ještě teď si pamatuju, jak mi babičky na autobusové zastávce říkávaly: „Holčičko, dyť ten batoh je větší než ty.“. Jojo, naše generace si ničila záda naprosto nevhodnými batohy. Už je to naštěstí minulostí. Dneska jsou školní brašny daleko vychytanější. Myslím, že každé dítě nějaký ten šmrncovní moderní batoh nejen do školy určitě potěší. Jen ať si děcka nosí své věci samy, no ne?

Baru dostala svůj první batoh ve dvou letech a kdybyste viděli to nadšení! Vsadili jsme na českou značku batohů Boll. Mají anatomicky tvarované ramenní popruhy, polstrovaná záda, hrudní popruh, bezpečnostní reflexní prvky… Prostě kvalita. K pátým narozeninám dostala větší a Beník podědil ten původní, který po třech letech vypadá pořád jako nový.

Darujte dětem parádní batoh

KOUPÍŠ TADY


Pastelky vždy při ruce

Schované v penálu. Aby se lépe přenášely. Baru sice bude teprve v předškolačka, ale penál už má rok. Hrdě si ho všude nosí společně se sešitem, který je pomalován a popsán ze všech stran. Takže nebojte, není to jen dárek vhodný pro školáky. Na vás už jen je, jestli vyberete jedno, dvou nebo rovnou třípatrový? Anebo existují i jiné typy, různé kapsičky, pastelkovníky atp. Jen doporučuju pořídit penál prázdný a dovybavit ho podle sebe. Z mé zkušenosti jsou často pastelky v už vybavených penálech ne moc kvalitní.

Penál - dárek nejen pro školáky

KOUPÍŠ TADY


Aby nebyla žízeň

Jedna moje kamarádka, aby se naučila víc pít, pořídila si parádní růžovou lahev. Hnedle se její pitný režim zlepšil. Co to vyzkoušet s vašimi dětmi? Nosit si totiž pěknou lahev na pití je nová černá! A když už, tak ať je taky zdravá. Bez ftalátů a jiných moribundusů, co se nám můžou dostat pod kůži. 

Taky doma máme jednu takovou zdravou lahev (druhá zleva). Mrkněte na recenzi –> Hledáte tu nejlepší lahev na vodu? Já už ji našla. Je sice bez obrázků, za to s pohárkem!

Lahev na pití - praktický dárek nejen pro děti

KOUPÍŠ TADY


Ať má každý svůj

Co? Příbor. Děti mají rády, když si můžou brát svůj hrníček, svůj talířek nebo svůj speciální malý příbor. Hnedle se jim bude lépe jíst. U nás má i děda svou posvátnou polévkovou lžíci, kterou nesmí jíst nikdo jiný než on. Takže, jak vidno, není to jen tip na dárek pro malé dětičky.

Kupte jim své vlastní příbory

KOUPÍŠ TADY


Pro pohodlné výpravy do přírody

Jste-li trošku dobrodružnější rodina a nejezdíte jen na zájezdy s all inclusive, jistě se vašim dětem bude hodit pořádný spacák. Ať už na čundr, do stanu v kempu anebo na zájezdy do chatek bez peřin. Však ona už se nějaká ta příležitost najde. I kdyby měla děcka stanovat jen na zahradě.

Já letos pořizovala dětem a sobě jsem musela vzít taky nový (v tom starém jsem už klepala kosu, co jen se mnou všechno prožil… :-). Vyzkoušeno už na třech nocování a v novém bylo teploučko i měkoučko. Při teplejších nocích nám dokonce stačilo se spacáky jen přikrýt. Můžu tedy opět doporučit českou značku Boll.

Praktický dárek? Dětský spacák

KOUPÍŠ TADY


Ať si na to posvítí

S takovou baterkou nebo čelovkou se dá podnikat věcí. To máte noční výpravy na hřbitov, stezky odvahy, hledání pokladů po tmě na zahradě, osvětlené cesty z prvních nočních tahů… A já jako malá jsem často čítávala „po večerce“ na tajňačku pod dekou. Baterka se využije, když vám zapadne něco pod postel a ne a ne to najít… Patří rozhodně oprávněně mezi oblíbené praktické dárky pro děti. 

Čelovka - dárek pro noční dobrodružné výpravy

KOUPÍŠ TADY


A může klidně pršet!

Pláštěnka je do přírody, do města se zase hodí deštník. A obzvlášť holky parádní barevný deštník potěší. Třeba s Elsou a Annou, kytičkami nebo raději duhový? Nebojte, mají i deštníky pro kluky: se Spidermanem, s auty nebo s míči pro fotbalové nadšence.

Deštník je pěkný a praktický dárek pro děti

KOUPÍŠ TADY


Pro sladké snění

Usínat zachumlaná se svým oblíbeným hrdinou? No komu by se to nelíbilo? Pořiďte dětem povlečení s jejich oblíbenci anebo jim rovnou nechte potisknout fotodeku – deku komplet vlastním designem. Použít pak můžete jakékoliv fotografie, třeba i z rodinného alba. Takové povlečení s kamarády nebo s fotkami od moře? To se to bude spát.

Povlečení s potiskem - ideální dárek pro děti

KOUPÍŠ TADY


Jen tak se zachumlat

Vždycky jsem chtěla svůj župan a dodnes ho nemám (ehm, Ježíšku, slyšíš?!!). Miluju dlouhé koupele ve vaně (škoda, že momentálně máme v bytě jen sprchu) a představa, že se pak pěkně zachumláte do heboučkého, měkoučkého županu, dáte si čaj, pustíte si film… To se musí líbit i dětem! A nehodí se jen po vaně, ale i po koupání v bazéně. Župan je ryze praktická věc, která ale rozhodně potěší. Jednobarevný, s hvězdičkami, pohádkovými hrdiny… Jaký si vyberete?

Praktickým dárkem může být i heboučký župan

KOUPÍŠ TADY


Ať si rádi čistí

„Pan doktor Zub, Zub, Zub mi spraví chrup, chrup, chrup!“, zpívám 2x denně Beníkovi. Holt péče o zuby je vskutku důležitá, obzvláště předhání-li se babičky, která dá dětičkám víc sladkostí, že? A tak takový elektrický sonický kartáček na zuby nemusí být vůbec marný. Alespoň pro ty starší, co už si od maminky zuby čistit nenechají a péče je tak čistě na nich. 

Elektrický kartáček, praktický dáreček

KOUPÍŠ TADY


Pro radostné vstávání

Dárek vhodný nejen pro všechny děti školou povinné? Budík. Však komu se chce brzy ráno vstávat? (Mně nikdy:-) Takový budík dětem rozhodně pomůže vylézt z postele včas. Nebo aspoň tak akorát, aby se stihly obléknout a vyčistit si zuby. A tradá do školy. 
Existuje spousta budíků, od těch klasických, které byste v noci nejraději umlčely (tik tak tik tak) až po digitální. Objevila jsem i takový, který večer dělá tu správnou usínací atmosféru a promítá za tmy na strop třeba Olafa nebo pavouka od Spidermana.

Budík jako dárek pro usměvavé vstávání

KOUPÍŠ TADY


Kdo šetří, má za tři

Hledáte jen drobný dárek? A už má kasičku nebo pokladničku? Někam je přeci třeba zastrkávat nastřádané korunky a učit se hospodařit s penězi. Takové prasátko je k tomu jako dělané. A když už chodí i nakupovat, pak rozhodně potěší šmrncovní peněženka

Kasička naučí hospodařit s penězy

KOUPÍŠ TADY


Aby se dal „binec“ schovat

A co s hračkami, kterých se prostě nevzdají? Šup s nimi do krabice. Takový designový úložný box, třeba ve tvaru zvířátka, může taky udělat radost. A když do boxu schováte ještě nějaký dáreček, bude to rovnou dárek na druhou.

Úložný box na hračky - ryze praktický dárek

KOUPÍŠ TADY


.
Co k tomu přidat ještě nějakou tu vzdělávací „hračku“? 👇
(Když už, tak ať se aspoň něco naučí, no ne?)
20 tipů na edukativní hračky… aneb jen je nechte, ať si hrají.
.
 
Jaké další tipy na praktické dárky pro děti vás napadají?
Sem s nimi. 😉
 
.
Dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *