Sladkostí mají dost… aneb tipy na dárečky do adventního kalendáře


DárkoTipy / Úterý, 13 září, 2022

Jak jsem slíbila v článku Adventní kalendář… aneb těšíme se na Ježíška, dala jsem do kupy tipy na dárečky, které se dají zastrkat do šuplíčků, pytlíků nebo jiných okének těch krásných kupovaných nebo home-made dělaných adventních kalendářů. Co si tedy můžou děti každý den v prosinci rozbalit, když už jim do té záplavy cukru, co do sebe běžně cpou, nechceme přidávat ještě další bonbony a čokolády?


1.  Pohádkové divadélko a Vánoční pexeso

Protože je naše Baru velká divadelnice, která dělá, že si povídá jakákoliv věc, kterou vezme do ruky (třeba dvě pastelky, kamínky, příbory, její nohy atp.), dala jsem jí předloni do kalendáře postavičky z Pohádkového divadélka a Vánoční pexeso z obchůdku Vendula ilustrátorky Venduly Hegerové. Její malůvky můžete znát třeba z časopisu Puntík. Jak na kalendář sepsala tady v tom návodu. Myslím, že je vážně moc povedený a Baru z něj měla opravdu radost.

Vánoční pexeso do adventního kalendáře

KOUPÍŠ TADY 


2.  Úkol na každý den

Super nápad je do každého pytlíčku přidat nějaký úkol na každý den. Může to být třeba omalovánka, hádanka, rébus, křížovka atp. Nějaké takové úkoly můžete najít třeba na webu testovanonadetech.com nebo na blogu Z lesa.

Každý adventní den jeden úkol

STÁHNEŠ TADY


3. Hledání pokladu

Vymyslete hru ve stylu hledání pokladu (nebo detektivní pátrání po Ježíškovi?), kdy děti dostanou každý den nějaký úkol, za jehož splnění se dopátrají k indicii (třeba kousek mapky, která bude někde schovaná). 24. prosince pak dají jednotlivé indicie dohromady a budou tak vědět, kde poklad (ukradený lup/dáreček) hledat (že by pod stromečkem?).

Pokud nemáte čas sáhodlouze vymýšlet takovou story, můžete si koupit některou z vánočních bojovek od Báry Bečvářové, které stojí rozhodně za to. Vybrat si můžete hned ze 6 možností. Je libo Vánoční detektivku, Adventní putování nebo snad Zakleté Vánoce?

Vánoční bojovka pro adventní čas

KOUPÍŠ TADY


4. Zážitkový adventní kalendář

Co takhle každý adventní den podniknout nějakou společnou vánoční aktivitu? Upéct perníčky, vyrábět vánoční výzdobu, poslat vánoční pohlednice, podniknout vánoční úklid, zazpívat si koledy, zapálit prskavku… Další inspiraci můžete najít třeba tady.

Vánoční aktivity do adventního kalendáře

STÁHNEŠ TADY


5. Omalovánka 

Dětem, co rády malují a vybarvují, dejte každý adventní den jednu omalovánku. K tomu bych určitě ještě přidala nějakou novou krásnou pastelku nebo fixu. To se to pak bude vánočně malovat.

Omalovánky do adventního kalendáře

KOUPÍŠ TADY


6. Výtvarné potřeby

Máte doma kreativní dítko, které často výtvarničí? Pak je to jednoduché. Do adventních pytlíčků bych zastrkala různorodé výtvarné potřeby: pastelky, tužky, propisky, gumy, štětce, prstové barvy, tempery, flitry… Jen ať můžou popustit uzdu své fantazii a neomezeně tvořit.

Výtvarné potřeby do adventního kalendáře

KOUPÍŠ TADY


7. Modelína 

A nejen modelína. K ní se totiž dají pořídit i různá vykrajovátka, váleček, prkénko a další proprietky, se kterými vaše dítka jistě vymodelují samé zajímavé věcičky. Stačí je rozdělit do adventních pytlíčků a super kalendář je na světě.

Modelína a vykrajovátka do adventního kalendáře

KOUPÍŠ TADY


8. Samolepky

Menší děti samolepky prostě milují. Lepí si je do sešitů, na sešity, na nábytek (ehm, cože??!!)… no však to znáte. Takže samolepka pro každý den jim jistě udělá radost. Samolepek nikdy není dost! Že jsou na jednom archu? Nevadí. Prostě je rozstříháte.

Dejte do adventního kalendáře samolepky

KOUPÍŠ TADY


9. Magnetky

Magnetky jsou také super. Můžete se s prcky učit pojmenovat zvířátka, dávat je na ledničku nebo si pomocí nich připevňovat obrázky. Vyberete si zvířátkové, písmenkové nebo třeba autíčka?

Tip na dárečky do kalendáře - magnetky

KOUPÍŠ TADY


10. Razítka

Vybaví se vám hned razítkovací polštářek, od kterého se všechno zamaže? Nebojte, dneska už jsou jinačí vymakanější razítka. Pořídit můžete vypratelná a umyvatelná, takže žádné strachy, že by vám děcka orazítkovala nábytek nebo oblečení. Je libo zvířátka, smajlíky, princezny, části těla, dopravní prostředky, jarní nebo vánoční razítka? 

Dárečky v podobě razítek

KOUPÍŠ TADY


11. Dětstké tetování

Už kdysi za nás mělo tetování z Bravíčka velký úspěch. V adventním kalendáři bude mít jistě úspěch. Mám pro vás tip na tetovačky, co je dermatologicky testované a lehce odstranitelné (vhodné pro děti od 3 let). Co vyberete? Pro holky víly a motýlky, pro kluky piráty a dinosaury? 

Tetovačky - ideální dáreček do adventního kalendáře

KOUPÍŠ TADY


12. Dílky stavebnice

Pro milovníky stavebnic jasná volba. Vložte do každého pytlíčku nové dílky. Spousta maminek takhle rozděluje nějakou sadu Lega Duplo. Pro nejmenší ideálně třeba tu se zvířátky a čím panáčků víc, tím líp. 

Rozdělte do pytlíčků stavebnici.

KOUPÍŠ TADY


13. Postavičky zvířátek

Se zvířátky se dá dělat spoustu věcí a obvykle mívají úspěch nejen u nejmenších. Znáte zvířátka od firmy Schleich? Vypadají vskutku realisticky (dělají je podle skutečných vzorů), takže věřím, že s nimi zabodujete. Můžete vyrobit adventní kalendář třeba s dinosaury, koňmi, domácími nebo divokými zvířaty.

Tip na dárečky do kalendáře - zvířátka

KOUPÍŠ TADY


14. Vybavení do kuchyňky

To máte hrníčky, talířky, hrnce a příbory, krájení zeleniny, ovoce… a spoustu různých ingrediencí a serepetiček, aby vám dětičky uvařily co nejchutnější fiktivní delikatesy. Ideální pro úplná mrňata. Koupila bych rovnou nějakou sadu kuchyňského vybavení a nastrkala ji postupně do pytlíčků.

Každý den jiné vybavení do kuchyňky

KOUPÍŠ TADY


15. Propriety do vlasů

Máte doma dlouhovlásku, co si ráda dělá účesy? Pak bude tenhle tip na adventní kalendář to pravé. Darujte jí každý den jinou proprietu do vlasů. To máte sponky, gumičky, skřipce, hřebeny, …

Dárečky do vlasů - tip na adventní kalendář

KOUPÍŠ TADY


16. Kosmetické pomůcky

Pokud doma máte malou slečnu, co už se ráda načančá, pak pro ni bude adventní kalendář s kosmetickými pomůckami to pravé. To máte zrcátko, pomáda na rty, malá voňavka, manikúra, lak na nehty, krémík, mýdlo… Nakoupit můžete třeba různé kosmetické vzorečky. A pozor, když už kosmetika pro děti, tak jsem rozhodně pro tu přírodní.

Tipy na dárky pro single lady

KOUPÍŠ TADY


17. Šperky pro princeznu

A ještě jedna holčičí varianta adventního kalendáře. Jestli máte doma malou princeznu, bude z něj nadšená. Jaké tipy na dárečky pro princezny? Přeci různé šperky: prstýnky, náramky, řetízky, korálky… a na Štědrý den potom korunku nebo snad závoj? Můžete je tam dát už hotové nebo si je může dotvořit/navléknout sama.

Šperky jako dárečky do adventního kalendáře

KOUPÍŠ TADY


18. Pohádka na každý den

Dejte do kupy 24 pohádek (nebo si troufnete napsat vlastní příběhy?), vytiskněte a zabalte do kalendáře. Můžete použít třeba tyto tradiční pohádky z obchůdku Vendula nebo koupit tento originální Pohádkový adventní kalendář, který je složený z malých sešitků.

Pohádkový adventní kalendář

KOUPÍŠ TADY


19. Puzzle

Do 24 šuplíčků jde také rozdělit nějaké pěkné puzzle, třeba s vánočním obrázkem, který si na Štědrý den můžou děti složit celý. Pokud budete dílky dávat postupně, každý den bude obrázek růst. Skvělé namísto odškrtávání dnů do Ježíška. Mně se moc líbí tohle kruhové „Medvídkův den„, které má přesně 24 dílků.

Puzzle s 24 dílky do adventního kalendáře

KOUPÍŠ TADY


20. A spoustu dalších drobností

Jaké jiné tipy na dárečky do adventního kalendáře jsem vymyslela?

 • cvrnkací a duhové kuličky,
 • hopík,
 • nafukovací balonky,
 • jo-jo,
 • bublifuk, 
 • igráčci nebo jiní panáčci,
 • autíčka,
 • céčka,
 • stickies (právě dávají k nákupu v Lidlu),
 • přívěsky na klíče,
 • oblečky pro panenky,
 • malé svíčky,
 • pytlíčky čaje,
 • zdravé mlsání jako oříšky nebo křížaly,
 • veselé ponožky,
 • jednou jsem tam Baru dala dokonce i nové kalhotky s obrázky z Ledového království, to bylo radosti! (No řekněte, kdo by nechtěl mít na spodním prádle Olafa??!! :-))
..
Chcete více předvánoční inspirace?
Podívejte na článek
Adventní kalendář bez sladkostí? 10 tipů na netradiční čekání na Ježíška.
..

Adventní kalendář pro dospělé? A proč ne?

Je to tak. I my dospělí (tedy alespoň někteří) se těšíme na Vánoce. Až budou všechny ty úklidy a šílené nákupy za námi, budeme moct hodit nohy nahoru, nacpat si pupky k prasknutí a čučet na pohádky. Tak proč si to předvánoční šílenství každý den něčím drobným nezpříjemnit? Anebo můžete adventní kalendář věnovat někomu, kdo slaví v listopadu narozeniny. Jaké mám pro vás tipy na dárečky do adventního kalendáře pro dospělé?

 • Na každý den jednu otázku k zamyšlení,
 • napište svému milému/své milé něco pěkného na lístečky (třeba 24 věcí, které mám na tobě ráda),
 • stírací losy (třeba se poštěstí a přilepšíte si tak nějakou korunou na nákup dárků),
 • čajové sáčky balené zvlášť aneb na každý den jeden lahodný šálek (anebo kupte už hotový čajový adventní kalendář),
 • degustační sada Adventní rumový kalendář s rumy značky značky A.H.Riise (hodí se k uvolnění předvánočního stresu),
 • anebo si kupte láhev kvalitního alkoholu a udělejte si na ní rysky aneb kolik můžeme každý den upít,
 • pro pány existují i pivní adventní kalendáře, buď s českými pivy anebo ochutnávka piv z 24 pivovarů z 11 zemí,
 • pro hravé typy se hodí šifry a rébusy, křížovky, sudoku aj.,
 • koření pro kuchaře a kuchařky,
 • pro kutily můžete kalendář naplnit šroubky, maticemi, hřebíčky a drobným nářadím,
 • dámy si mohou zarelaxovat při vymalování mandaly pro každý den,
 • pro milovníky snídaní a zdravých svačinek se bude hodit adventní kalendář od Mixit,
 • nebo někdo vymyslíte erotický adventní kalendář s lechtivými úkoly na každý den? 🙂

A bacha, nezapomeňte ani na své mazlíky!

Existují totiž dokonce i adventní kalendáře pro psy nebo pro kočky, kde pro ně najdete výběr kvalitních pamlsků.


Těšíte se na Vánoce? Jak si ten předvánoční čas zpříjemňujete?
A máte pro mě ještě nějaké další tipy na dárečky?

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Image by pikisuperstar on Freepik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *