Dárek pro kamarádku přímo od srdce… aneb řekněte to knihou


Recenze / Čtvrtek, 12 března, 2020

Všechno už má. Přece jí neponesu další láhev vína? Co takhle něco, co by jí potěšilo? Něco, čím byste jí řekli, jak moc je pro vás důležitá… Zamáčkněte slzu v oku a pojďte se mrknout, jaký tip na dárek pro kamarádku tu pro vás mám.


Staňte se autorem

Je to totiž kniha. A ne ledajaká kniha. Začarovaná. Tahle knížka totiž dojímá. Autora i obdarovanou. Chcete se stát autorem? Máte dvě možnosti:

 1. Kupte nějaký krásný designový blok, notes nebo klasické fotoalbum (troufáte si na výrobu vlastní knihy?) a popusťte uzdu své fantazie. Můžete malovat, vystříhávat, lepit, vepisovat… obrázky, fotky, citáty, motta, vaše společné hlášky, historky, vyznání… Jak se říká, fantazii se meze nekladou. Bude to vaše dílo a bude „na stopro“ krásné.
  .
 2. A pokud nejste tak kreativní anebo nemáte dostatek času, běžte na Milju.cz a pořiďte tam knihu Skvělé kamarádce. Ta je totiž předpřipravená. Sama vám napoví, co kam napsat. Bude to rychlovka.
  .

Skvělé kamarádce? Pojďme se na ní mrknout

I já totiž plánuji věnovat tuhle knížku jedné své kamarádce. (Které si nechám raději pro sebe. Chci, aby to bylo překvapení.) A tak mám tuhle knihu právě v ruce. Knihu… popravdě je to spíš knížečka. Vejde se akorát tak do dlaní. Ale co je malé, to neznamená, že nestačí. Však víte, jak je to s tím kašpárkem.

Když si k ní čuchnu, voní papírem. Jojo, už od dětství čuchám ke knihám. A že některé pěkně smrdí lepidlem… tak tahle ne. A je hezky heboučká, jak by řekla má tříletá dcerka. Stránky jsou ze silnějšího papíru, takže se na ně určitě bude pěkně psát a vydrží nejednu slzu. Můžete tedy nad knihou směle brečet, dámy.

Co najdete uvnitř?

 • Vysvětlení, co je knížka zač,
 • krásné minimalistické ilustrace na téma přátelství,
 • citát Jima Morrisona,
 • místo pro nalepení vaší společné fotky,
 • a hlavně 10 začátků vět, které je třeba vyplnit.

.
Bála jsem se, že nebudu vědět, co tam vlastně napsat. Ale už při prvním prohlížení knížky mě to nějak intuitivně napadalo. Je to zkrátka šikovně sepsané, jen co je pravda. A kdybyste se chtěli ještě více kreativně vyřádit, určitě i na to se nějaký ten prostor najde. Třeba na předsádku knihy a tak.

Že máte taky skvělou babičku, báječného manžela, přítele, tátu nebo maminku? Chcete udělit pár rad do života svým dětem? Utíkejte na Milju.cz. Tam se najde knížka snad pro každého.


Jaký dárek pro kamarádku máte vymyšlený na její příští narozeniny nebo jaký jste darovali posledně? Pochlubte se v komentáři. 😉

.
Chcete ještě nějaký tip na dárek pro kamarádku?
Najdete v článku 10 tipů, čím obdarovat vaši eko bio kamarádku.
.

.PS: Aby bylo jasné i všem „grammar nazis“, kniha je navržena nejspíše pro ženu od ženy (už podle ilustrací), ale může se stát, že i nějaký ten muž chce věnovati takový dárek pro kamarádku, a z tohoto důvodu píši v článku všude měkké i (namísto tvrdého pro ženy).

Děkuji Milju.cz za věnování knihy.

.
Víc takových recenzí a dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *