15 tipů, jak originálně zabalit dárek, když nemáte po ruce dárkový balicí papír


DárkoBalení / Pondělí, 1 října, 2018

Stává se mi to často. Na poslední chvíli seženu dárek, přiřítím se zpocená domů a hurá do sprchy, připravit se na oslavu. V tom mě to trkne! Do čeho já to ale zabalím?? Balicí papír doma nemám, maximálně nějaký zbytek z Vánoc. Buď si tedy budu hrát na Ježíška uprostřed léta anebo to vyřeším tak trochu alternativně. Ptáte se jak? Mrkejte! Mám tu pro vás 15 tipů, jak originálně zabalit dárek bez použití dárkového balicího papíru. 


1) Zabalte dárek do novin
Nějaké se doma najdou vždycky. A když ne noviny, tak určitě reklamní letáky, kterých má každý denně plnou schránku. Co takhle darovat oslavenci jako bonus novinovou křížovku?!

2) A co pečící papír?
Ten by se mohl taky doma vyskytovat. Pozor, mám vyzkoušeno. Bývá lehce průhledný a jak je naolejovaný, nedrží na něm izolepa. Doporučuji tedy balit ve vrstvách a místo lepítek použít třeba gumičky. Ideálně půjde zabalit do tvaru „bonbonu“.

3) V kuchyni máme ještě alobal
To je nápad! Když k tomu přidáte ještě stříbrnou pentli, luxusní stříbrný dar je na světě. Hlavně opatrně, ať se alobal při balení moc nepomačká.

4) Zkuste vyrobit patchwork
Je dárek veliký? Udělejte patchwork z časopisů a barevných novinových útržků. Doporučuji slepovat k sobě průhlednou izolepou a složit ideálně do tvaru obdélníku. Bude trochu piplačka, ale zajisté jedinečné.

5) Netapetovali jste nedávno?
Pak máte vyhráno. Tapety mívají pěkné vzory, takže skoro jako balicí papír. Pokud ovšem nemáte tapety samolepící. Ty by se z dárku těžko dostávaly.

6) Vezměte papír a malujte
Máte doma blok s alespoň A3 papíry na malování pro děti (pro menší dárky stačí i A4)? Použijte ho. Buď ho můžete nechat čistě bílý, nebo pomalovat čímkoli, co vás napadne (třeba něco tématického k dárku, nebo na něj napište Hádej, co je uvnitř! nebo na dárek nakreslete mašli, pokud nemáte) anebo použijte jeden z obrázků, které vaše dítko namalovalo třeba prstovými barvami.

7) Co takhle mapu?
Jestli jste výletníci, určitě máte schované někde v šuplíku staré mapy. Pokud víte, že už tam nejspíš nepojedete anebo to tam už znáte jak vlastní boty, použijte mapu na zabalení dárku.

8) Umíte háčkovat?
Pokud k tomu máte alespoň jeden večer volný, máte vyhráno. Buď uháčkujte dárkový pytlík anebo dárek rovnou obháčkujte. Třeba hrníčky mají rády háčkovaný obleček.

9) Anebo dárek vlnou obmotejte
Jestli nepatříte úplně k milovníkům rukodělné práce, ale nějaká vlna se u vás přesto najde, dárek obmotejte. Vhodné spíš pro menší dárky. Ledaže byste měli víc času a nějaké nekonečné klubko.

10) Je libo utěrka nebo velký kapesník?
Darujete knihu s recepty nebo něco do domácnosti? Zabalte dárek jednoduše do utěrky. Nebo se váš dáreček vejde do velkého kapesníku? Ať tak či tak, obojí může obdarovanému zůstat jako takový bonus.

11. Válí se vám ve skříni staré tričko, …
… které jste neměli na sobě už věčnost? Rozstříhejte ho a zabalte dárek do něj. Anebo věnujte tričko celé a prostě do něj dárek schovejte.

12. Ještě lepší je šála nebo šátek
Každá žena má doma určitě celou sadu šátků a šálek (já tedy ano) a spoustu už určitě dávno nenosí. Třeba by potěšil oslavenkyni? Zabalte dárek do něj a uvidíte. Vždycky ho pak může použít na hadr.

13. A co stará záclona?
Máte doma záclony, třeba s kytičkami, které už si rozhodně na okna nepověsíte? Ustřihněte kus a zabalte dárek do ní. Nebo z ní ušijte pytlík, který se dá potom použít na ovoce a zeleninu při nákupech.

14. Použijte krabici od papírových kapesníků
Pokud je tedy dárek v takové velikosti, aby se tam vešel a nejlépe šel prostrčit dírou z vrchu. Jestli ano, zastrčte dárek, díru přelepte, přidejte mašli a je to.

15. Recyklujte papírovou nákupní tašku
Proč ne? Rozstříhejte jí, jak potřebujete a dárek zabalte. Třeba s tou z Lidlu tak můžete šikovně sdělit, že šetříte životní prostředí. A ještě k tomu budete mít ucho na přenášení.


Nemáte mašli? Nevadí!

Použijte obyčejný provázek, vlnu na pletení, barevné gumičky, igelitový pytlík nebo nějaké přírodniny (šišky, lístky, květiny)… A obdarovanému pak řekněte, že je to vaše kreativní dílo nebo jak jste „eco-friendly“. Uvidíte, jaký budete mít úspěch. Není třeba se přiznávat, že je to řešení z nouze, že? 🙂


Mrkněte se na pár fotek k inspiraci

Baleno mou osobou, jen tak narychlo, tedy přesně tak, jak bych to balila, kdybych pospíchala někam na oslavu.

A jak balíte dárky vy? Vyžíváte se v tom nebo to většinou odbudete kupovanou dárkovou taškou?

Jestli potřebujete víc nápadů, jak na to, podívejte se ještě na 30 tipů na balení dokonalých dárků. 😉

.
Co si pro dnešek odškrtnout jeden dobrý skutek?
Pomůžeš mi s vyplněním krátkého dotazníku, který naplní tento blog kvalitním obsahem?
Děkuju! 💜
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *