tam & zpět, pětiletý deník, který zahřeje u srdce


Recenze / Pondělí, 8 října, 2018

Jak to ten facebook věděl? Že zrovna takový deník je to, co mi chybělo a co bych chtěla vyzkoušet, když mi nabídl onen sponzorovaný příspěvek? (Je to jasné, sledují nás až na dno naší duše. Tak bacha na to! :-)) Každopádně, hned jsem na to klikla a věděla, že si deník tam & zpět budu určitě přát k Vánocům. A tak jsem o něm nadšeně řekla tomu mému chlapovi (jakože hele, tu máš tip, tak si to koukej pamatovat!). Jenže jeho vlažná reakce mi moc nadějí nedávala. A protože Vánoce jsou daleko, rozhodla jsem se k činu a deníček si objednala sama. 

Tak a mám ho!

Opravdu výjimeční dárek - deník tam & zpět

Když jsem si vyzvedla dárek v Zásilkovně, ještě na ulici jsem ho musela rozbalit. Co mě čekalo uvnitř? Krásná krabička a v něm hezké osobní věnování od autorky deníku, které moc potěšilo. Otevření samotného deníku jsem si nechala ale raději až na doma. Když už všichni spali a já na to měla klid. Hned jsem si nalistovala datum 25. září… Původně jsem chtěla začít psát až „od zítra“, ale když jsem si přečetla otázku, okamžitě jsem věděla odpověď: Komu jsi v poslední době řekla, jak moc pro tebe znamená? No jasně, že naší Barušce (jo, to je mé dítko). 😉

Jenže jakou tužkou to napsat? Se kterou se mi píše nejlépe, abych to tam hned nenačárala!? Shodou okolností jsme měli doma snad všechny vypsané. Tak trochu mi chyběla nějaká slušivá propiska, kterou by k deníku mohli přidávat jako takový bonus.

365 otázek / 1825 odpovědí / 1 člověk / 5 osobností ?

Jak již jistě tušíte, není to jen tak obyčejný deníček. Je začarovaný! Každý rok dává v to samé datum tu stejnou otázku. Vaším jediným úkolem je na ni zodpovědět. Máte na to jen 4 řádky, takže nemusíte být zrovna spisovatel. Můžete odpovědět klidně jen jedním slovem, pokud to tak cítíte.

„Cože? Ptát se na to, na co už se mě ptali? Proč jako?“ No přeci proto, že se vše mění. Nejen čas, ale i my sami. Každý další rok se na otázku koukáme úplně jinýma očima (a kdo říká, že ne, tak ať si deník koupí a uvidí, že jo). 🙂 Cílem je věnovat každý den alespoň chviličku sami sobě, zamyslet se nad svým životem a poskládat si své hodnoty.

Jaké otázky čekat?

Některé jsou jednodušší, některé docela hluboké. Na některé víte odpověď hned a někdy si musíte chvíli popřemýšlet. Ideální je, když si ráno otázku na daný den přečtete a večer usednete k zapsání odpovědi. Pokud budete mít štěstí, napadne vás ta pravá odpověď někdy během dne (třeba na toaletě nebo při mytí nádobí?).

Jaká je úplně první a poslední otázka? Někdo by si mohl říct, že stačí mrknout na 1. ledna a 31. prosince, ale omyl! Deník můžete začít psát kdykoliv, ve kterýkoliv den. Takže když ho dostanete k narozeninám třeba uprostřed jara, nalistujete aktuální datum a můžete se do toho pustit.

Dám vám tu pár otázek příkladem, ať nedělám Zagorku. (náhodně nalistováno)

 • Kterým směrem se dnes nejvíc ubíraly tvé myšlenky?
 • Kdyby měl každý den hodinu navíc, jak bys s ní naložil/a?
 • Jak nejčastěji trávíte společné chvíle?
 • Kdy a co jsi naposledy vlastnoručně vytvořil/a?
 • Kolik piv/drinků jsi vypil/a za poslední týden a s kým?
 • Co dnes pro tebe bylo nejnáročnější?
 • Polož si otázku a odpověz si na ni.

a spoustu dalších… jen se nechte překvapit. 😉


A jak mi jde vyplňování?

Opravdu výjimeční dárek - deník tam & zpětEhm, hned třetí den jsem byla ve skluzu. Prostě jsem to nějak nestihla, a když jsem si na to vzpomněla před spaním, už se mi nechtělo běžet z vyhřáté postele přes celý dům tam, kde byl deník schovaný. Neva, dohnala jsem to hned druhý den.

Snažím se moc nepřemýšlet. Většinou mne zatím odpověď napadla hned. Jen nad otázkou Co by se změnilo, kdyby náhle zmizel všechen tvůj strach?  jsem se musela zamyslet o něco déle.

deník tam & zpět – opravdu výjimečný dárek

Minimalistický design, bez zbytečných obrázků. Ze zlatavé barvy písma mám pocit, že psaní do deníku není zrovna obyčejná věc. Spíše významná. A přesně tak si představuji opravdu výjimečný dárek. Komu? Třeba své kamarádce, vysokoškolačce, cestovatelce, nastávající mamince… Myslím, že i starší ženy to ocení. Pracovat na sobě totiž můžeme v jakémkoli věku.

A co chlapům? Taky by to šlo? Myslím, že jo. Určitě to není pro každého, ale spoustu pánů by se rádo pustilo do deníkové výzvy. 😉


PLUSY

 • S deníkem si člověk musí vyhradit chvilku pro sebe každý den. A to by přeci měl, že?
 • Je to opravdu výjimečný dárek, nejlépe pro někoho, kdo se rád dívá do nitra své duše, chce se dál rozvíjet a pracovat na sobě.
 • Deník je zabalený v krásné krabičce, takže už nemusíte dárek balit. Stačí ovázat pěknou mašlí.
 • S deníkem se člověk podívá sám na sebe (nebo spíš do sebe) v průběhu pěti let. Co všechno se změnilo? Co vše je jinak?
 • Nemusí se vypisovat od 1. ledna, ale odkudkoliv. Není to tedy jen výborný dárek k Vánocům, ale i k narozeninám.
 • K deníku dostanete také kartičku, kam můžete napsat osobité věnování.

MÍNUSY

 • Není to nic pro zapomnětlivé. Aby to mělo smysl, je třeba odpovídat na otázky opravdu každý den. (Ale ruku na srdce, kdo pozná, že jste v jeden den vyplnili rovnou dvě otázky, hm? Pravidla deníku přeci nejsou závazná a je to jen na vás. ;-))
 • Pokud poctivě vyplňujete, už se nemůžete dočkat, až se na otázky bude koukat vaše o rok starší já. (Jak já to jenom vydržím?)
 • Někdy bych potřebovala o kousek víc prostoru, abych lépe dovysvětlila svoji odpověď (asi jsem holt „psavec“).

Tak jak? Pořídíte deník tam & zpět pro někoho blízkého?
Anebo jako já nevydržíte a koupíte ho sobě? Pochlubte se v komentáři.

.
Chcete víc recenzí takových bezva věciček?
Sledujte DárkoBlog.cz na facebooku a už vám žádná neunikne!
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *