Jak zabalit dárek tak, aby zapůsobil už jen svým obalem


DárkoBalení / Úterý, 24 září, 2019

Patříte mezi baliče nebo nebaliče? Na co že se to ptám? Inu, zajímá mě, jestli dárky balíte do papíru nebo je na rychlo hodíte do dárkové tašky, kterou zrovna najdete ve skříni? Nebo snad dárky nebalíte vůbec? Vím, asi si řeknete: „Vždyť se ten obal hned roztrhá, tak co se s tím budu crcat? Důležitější je, co je uvnitř.“ A co teprve pro děti pod stromeček. Pro ně je než krásný obal důležitější spíš množství balíčků… ALE… jsou situace, kdy je zapotřebí zapůsobit. Ať už je to dárek k významnému výročí, ke svatbě, obchodnímu partnerovi nebo třeba jen své nové tchyni. Tu máte pár tipů, jak zabalit dárek vkusně.


Krabice, krabice a ještě jednou krabice

Jste-li spíše nebalič nebo pouze příležitostný balič, který si rozumí s čímkoli, jen ne s ručními pracemi, pak je pro vás důležité slovo KRABICE. Ta se totiž balí ze všeho nejsnadněji.

A bacha, existují i takové, které se balit už nemusí. Už jsou krásné samy o sobě. Potom i ona krabice může být takovým dárečkem navíc. Pokud je totiž extra pěkná, poslouží i později. Obdarovaný si do ní může schovávat všelijaké poklady (třeba šitíčko, léky, sbírku pivních tácků…). Další výhodou takové fešné krabice je, že se může používat znovu a znovu. Když se tedy šetrně rozbalí a neponičí nebo nepopíše, můžete v ní věnovat dárek zase někomu jinému.

Balili jste někdy hrníček? Radím vám, nepouštějte se do žádných experimentů. Ať jsem se snažila, jak jsem chtěla, v balicím papíru to vypadalo vždycky tak nějak pomuchlaně, nevzhledně, i přesto, že jsem na to hodila mašli. Takže, darujete-li hrníček, krabice to jistí.

Chcete darovat poukázku nebo peníze? Obálky už jsou okoukané, co takhle speciální nízkou krabičku?

Dáváte rádi nějaké to dobré vínko nebo jinou dobrou lahvinku? Ano, když není zbytí, balím do papíru tak, že nahoře nechám papír rozevlátý a utáhnu stužkou (jako do tvaru bonbonu). Ale krabice je prostě krabice.

Existují krabice různých tvarů. Klasické hranaté, kulaté nebo třeba ve tvaru srdce pro vaše lásky.


Když balicí papír, tak nějaký parádní

Jestli raději preferujete balení dárků do balicího papíru, pak si dejte záležet s výběrem toho pravého. Ne jako já, která kupuje jen ten vánoční, a tak většina mých přátel dostává k narozeninám dárky s vánočními stromečky.

Jaký papír zvolit záleží hodně na příležitosti, ke které dárek dáváte, věku a pohlaví obdarovávaného (ne, šéfovi nebalte dárek do papíru s růžovými srdíčky) a samozřejmě i na vašem vkusu. Rada nad zlato ale zní: v jednoduchosti je krása. I takový jednobarevný balicí papír, který ozvláštníte pěknou stužkou, bude určitě vkusný.

Doporučuju si k balení připravit ostré nůžky (aby papír nebyl okousaný) a nějaká nenápadná, nejlépe průhledná lepítka (ať žije izolepa). Pro urychlení času, ať ty čtverečky izolepy nemusíte stříhat a lepit je na hranu stolu (nebo někde po sobě), pořiďte takovou tu na tom kolečku, co má ostré zoubky a správný kousek díky nim utrhne. A ještě lepší než obyčejná izolepa je potom oboustranná lepicí páska, díky které není žádná lepenka na dárku vidět.

Nojo, ale jak to zabalit tak, aby to nebylo pomačkané? To už je na vašich rukách. „Na tom internetě“ se dá dnes najít spousta návodů, jak na to. Existují různé způsoby balení dárků. Už jste slyšeli třeba o japonské metodě? Mrkejte na drát! Budu to muset vyzkoušet.

Našla jsem taky super návod, jak zabalit láhev do obalu s vánočním stromečkem. Boží!

A pokud chcete skutečně originální zabalení, pořiďte si papír černý jako tabule a k tomu bílou nesmazatelnou fixu. Můžete pak dárek dozdobit, jak jen vaše kreativní mysl vymyslí (nakreslit nějaký obrázek, napsat věnování…).


.
Nemáte po ruce balicí papír? Nevadí. Inspirujte se v článku

Triky, čím ozvláštnit dárek zabalený v balicím papíru

Dárek je pěkně zabalený nebo leží v krabici. Co dál? Pokud jste zvolili echt pěkný papír, už nic dělat nemusíte. Ale přeci jen, když na to hodíte ještě nějakou ozdůbku, budete ještě o level výš.

Klasikou je nějaká ta pěkná stuha či mašle. Pokud jste šikulíci, kupte si do zásoby pěknou saténovou stuhu a můžete na dárku vykouzlit mašli jako na culíky. Neumíte to? Nevěšte hlavu, už se dají koupit hotové mašle, které se k dárku jen přilípnou.

.
Chcete nějaké originálnější zdobení? Inspirujte se v článku
18 tipů, jak originálně ozdobit zabalený dárek.
.

.

Foto půjčeno z Pinterestu, foto krabic a balicích papírů by Giftishop.


A jak balíte dárky vy? Už jste někdy vytvořili nějaké originální zabalení? 🙂

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *