Dárek pro dvouleté dítě? Přečtěte si, co frčí


DárkoTipy / Pátek, 18 listopadu, 2022

Když ho chcete obléknout, zdrhá. Když mu chcete vyčistit zuby, zavře pusu a zdrhá. Když potřebujete, aby se najedlo, polívku si vylije do klína a chleba rozdrobí po celém pokoji. Když nedostane to, co chce, řve a řve. Zdárně se už naučilo říkat, tedy vlastně křičet „NEEEE“! A taky umí dost dobře vyřvávat „Mamíííííí“. Třeba když se schováte v koupelně do vany a děláte mrtvého (utopeného) brouka. V tom vám na hlavě přistane vodní pistolka.

„To je ale krásný andílek!“, povídají všechny babičky, které potkáváte cestou do krámu a vy jim to odkýváte. I když vás někdy rozčílí doběla (nebo spíš do ruda?), tak je to váš brouček. A protože se blíží druhé narozeniny, googlíte teď pro něj ten nejlepší dáreček. Jaký dárek pro dvouleté dítě je ten pravý?


Ať si sbalí svých pět švestek

Největší úspěch u naší Baru byl určitě dětský batoh. Od té doby vždy, když někam vyrážíme, zavelím: „Baru, co si vezmeš s sebou do batůžku?“ a Baru jde a zabalí si nějaké ty hračky a knížky. Pro mě je důležité, že se dala do pohybu a brzy teda opravdu vyjdeme, a ona si zase připadá důležitá, že si taky nese svoje věci.

Vybrali jsme batůžek značky Boll, protože se mi fakt líbí. Vypadá sportovně, má uvnitř i venku kapsy, je na výběr z několika barev a na každém visí pěkná zelená myška. A je ergonomický a má i ty přezky navíc.

Dárek pro dvouleté dítě

KOUPÍŠ TADY


„Uvaříš mi kafíčko?“

Každé dítko by určitě mělo mít svojí kuchyňku. No jasně, že i kluci. Jen ať se už odmala učí, že jsou také součástí domácnosti. Právě ve dvou letech je nejvyšší čas, aby se naučili uvařit čaj, kafe nebo usmažit vajíčka a obložit bagetu. (Doufejme, že to brzy budou dělat i ve skutečnosti a překvapí nás třeba snídaní do postele? :-).

Existuje spoustu typů dětských kuchyněk, osobně dávám přednost těm dřevěným (ty plastové nejen, že jsou nevzhledné, ale taky lehké jako pírko, takže rády často padají). Já vím, taková pěkná kuchyňka pro dítko je investice, ale věřte, že se vyplatí.

dárek pro dvouleté dítěKOUPÍŠ TADY

Ale bacha! Kuchyňkou to nekončí. Je zapotřebí ji řádně vybavit! Dokupte nějaké to nádobí, hrnce, talíře a příbory, zástěru s chňapkou, nákupní košík s potravinami. A super věc je také krájení ovoce a zeleniny. Jednotlivé dílky jsou spojeny suchým zipem a řeže se nožem dřevěným, takže nehrozí žádné nebezpečí úrazu.

Dárek pro dvouleté dítě - dřevěné krájeníKOUPÍŠ TADY


Poskládej si zvířátka

Puzzle pro nejmenší? Pro začátek ideální ze 2 dílků, takže to zvládne každý malý šikula. V balení Puzzle Zvířátka najdete hned 24 zvířátek (jakože 24?!? šup s tím do adventního kalendáře!!!), takže si s dítkem můžete postavit hned malou ZOO. Mimochodem, skvělá pomůcka na učení pojmenování a zvuků zvířat.

Puzzle zvířátek pro malé šikuly
KOUPÍŠ TADY


Hmatej a najdi

Tuhle úžasnou hru Hmatej a najdi jsem měla možnost si zahrát a musím přiznat, že bavila i mě. Je to zábavná didaktická hra, která rozvíjí nejen hmat a představivost. Základní hra probíhá tak, že dřevěné předměty jsou skryté v látkovém pytlíku a vy hledáte po hmatu předmět, který jste si vylosovali. Dá se hrát ale na více způsobů. Mladší děti můžou popisovat, co drží v ruce, starší děti můžou hrát hru jako loto nebo bingo. Věřte, že je to zábava vskutku na pár let!

Úžasná hra Hmatej a najdi
KOUPÍŠ TADY


Posbírej ovoce ze stromů

Desková hra Ovocný sad je určená pro úplně nejmenší děti. Je úžasně zpracovaná, přizpůsobená na malé ručky. Úkolem ve hře je posbírat ovoce ze stromů dřív, než dorazí havran. Hrát se může ve dvou až čtyřech osobách a trvá maximálně 10 minut. Dítka si s ní můžou začít procvičovat nejen motoriku, ale i spolupráci.

Desková hra pro dvouleté děti

KOUPÍŠ TADY


Postav třeba zeď

Jakou stavebnici pro dvouleté děti? Ideální bude LEGO DUPLO. Jestli neznáte, je to vlastně něco jako Lego, jen ty dílky nejsou tak malinkaté. Nehrozí tedy, že vaše robátko něco spolkne, a skvěle se mu s tím bude pracovat. A věřte, že hrát si s ním bude klidně až do deseti let, takže stojí za to. U nás doma se s ním staví každý den

Jakou sadu vybrat pro nejmenší? My jsme začali se základní sadou kostek, ve které najdete i autíčko, střechu, okno, květiny, chleba… zkrátka se z toho dá postavit spoustu věcí. A pak můžete dokupovat různé menší sady, třeba se zvířátky, mašinkou, bagry… atp.

Lego Duplo je přímo skvělý dárek pro dvouleté

KOUPÍŠ TADY


Navlékej korálku za korálkou

Své neteři jsem k Vánocům hledala ty pravé korálky, ať se jako správná žena naučí navlékat. Věděla jsem, že musí být veliké, aby je nemohla spolknout, a s velkou dírkou, aby se trefila. Jak jsem tak brouzdala, našla jsem ještě něco lepšího než jenom korálky. Rovnou korálkovou hru Navlékej, nečekej.

Je mi jasné, že dvouleťák si s vámi asi ještě nezahraje navlékání na čas podle barev (i když, třeba se pletu a ten váš je génius), ale každopádně se může učit korálky navléct, může si s nimi různě koulet (vyrobte třeba dráhu z ruliček od toaletního papíru) a učit se s nimi barvy. Výhodou této hry je, že vydrží na dlouho. Až děti povyrostou, už můžou hrát pěkně podle pravidel.

Dárek pro dvouleté dítěKOUPÍŠ TADY


Jeď, kuličko, jeď

Taky vám všechny postavené věže bourá? A co takhle postavit kuličkovou dráhu? Nebude pouštění kuliček lákavější než bourání? Třeba si časem postaví i svou vlastní. Kuličkodráhou podpoříte nejen fantazii svého dítka, ale i technické myšlení a zručnost. Když se dráha správně postaví, kulička bez problémů projede a ještě k tomu zacinká na rolničku. Tomu říkám ideální zábava i dárek pro dvouleté dítě.

Dárek pro dvouleté dítě

KOUPÍŠ TADY


Postav si městečko

Super dárek pro dvouleté dítě bude určitě tato nápaditá barevná stavebnice, se kterou si dítko může postavit hned celé městečko. Vyrábí jí česká rodinná firma Makura, která si zakládá na originalitě a dřevě. Staví se jednoduše. Jako základ slouží deska, do které zapichujete různé domečky, stříšky a jiné dílky. 

Městečko - nápaditá dřevěná stavebnice pro malé děti

KOUPÍŠ TADY

.
.

Zvířátek není nikdy dost

Snad všechny děti milují zvířátka. Proto myslím, že se zvířátky Schleich rozhodně neuděláte chybu. Ať už koupíte jedno zvířátko nebo rovnou celé hejno. Naše Baru má koníka a chodí s námi všude možně, dokonce i do vany. A když jich bude víc, může si postavit celou ZOO nebo farmu.

Proč zrovna tahle značka? Dle diskuzí jsou postavičky opravdu kvalitní, vydrží a hlavně jsou reálné, navržené podle skutečných zvířat. Občas mám problém u některých hraček rozeznat, jestli je to pes anebo medvěd… ? To se vám se zvířátky Schleich nikdy nestane.

A výhodou je, že k dalším oslavám můžete kupovat další a další zvířátka do sady. Návštěva neví, co dětem přinést pro radost? Poraďte jim, ať koupí také jedno zvířátko.

Dárek pro dvouleté dítěKOUPÍŠ TADY


Už ani muk, tu máš QUIET BOOK

Cože to je? Knížka, při které bývají děti potichu? No, moc tomu nevěřím (to spíš budou nadšeně vykřikovat), ale každopádně je to na nějakou chvíli zabaví. Není to jen tak obyčejná knížka, ale většinou ušitá z látek a plstí. K tomu je malý panáček/panenka a ta na jednotlivých stránkách zažívá dobrodružství (třeba sbírá jablíčka nebo věší prádlo – tomu říkám vzrůšo!!).

Šikovné mamky můžou takovou knížku vymyslet a ušít úplně samy anebo je tu druhá možnost – BUUK. Nekoupíte celou knížku, nýbrž všechny propriety a podrobný návod, jak na to. Takže dáreček i pro vás! Dáte se do šití?

A jestli si na to netroufáte, mrkněte třeba na FLER. Tam se jich prodává habaděj.

Dárek pro dvouleté dítěKOUPÍŠ TADY


Kouzelná tužka, která nepíše

Kdo tohle vymyslel, zasloužil by si metál. Zvládli jsme totiž díky tomu celodenní putování autem do Chorvatska. A to naší Baru jinak vadila delší než půlhodinová cesta. O čem je řeč? O ALBI tužce, která je vážně kouzelná! Je to sice trocha elektroniky, ale nemá displej a dítko s ní musí pěkně spolupracovat. Na co ukáže, to udělá nějaký zvuk, popíše, co je na obrázku, zazpívá písničku nebo řekne pohádku. Nebo si může zahrát kvíz typu: „Kde je ovečka?“. Prostě ideální dárek pro dvouleté dítě, které se tak rádo ptá: „Co to je?“.

Je to sice investice, ale ALBI tužka s dítětem vydrží klidně až do puberty. A jaké knihy k tužce pro dvouleté? Skvělé jsou pohádkové, třeba O perníkové chaloupce, a potom mají obrovský úspěch Zpívánky a miniknihy s různými tématy. A když nebudete vědět, co k dalším narozeninám, prostě dokoupíte další knížku a je to.

Dárek pro dvouleté dítěKOUPÍŠ TADY


Pohádky od jednorožce

Když už plyšáka, tak rozhodně interaktivního. Třeba tenhle bílý jednorožec Luna umí vyprávět pohádky! Popelku, Zlatovlásku, Tři medvědy a Na vlásku. Při tom pohybuje pusou, mrká očima a magický roh svítí. Samozřejmě, že taková pohádka je nejlepší čtená přímo od maminky, ale když zrovna není času nazbyt? Proč dítko nezabavit i takto?

Mluvicí jednorožec plný pohádek

KOUPÍŠ TADY


K doktorce vždy s úsměvem

Bývají návštěvy u lékaře s vaším dítětem náročné? Znám to. I moje děti mi tak do tří let většinu prohlídek probrečely. Škoda, že jsem neznala hru Nebojme se lékaře, která vám pomůže vaše dítko na prohlídku hravou formou připravit. Pokud jim chcete pomoci překonat případné obavy, s touto hrou to bude o dost snadnější.

Hra Nebojme se lékaře - super pro bojácné děti

KOUPÍŠ TADY


Do vany s pastelkami?

No jasné! Tyhle speciální pastelky parádně kreslí po dlaždičkách i vaně. Nebojte, dají se lehko setřít. Součástí balení je i houbička ve tvaru hvězdy. Jsou vysouvací, netoxické, takže snad neva, když je bude chtít dítko ochutnat. Však proč nerozvíjet kreativitu i ve vaně? 

Pastelky do vany jako super dárek

KOUPÍŠ TADY


Tak to namalujeme vodou

Chcete naučit dítko malovat, ale děsí vás pomalované stěny (jojo, jednu takovou máme) a prstové barvy namatlané nejen po vašem andílkovi, ale taky po celém bytě? Pak pořiďte vašemu nezbedovi jeho první malování štětcem a vodou. Stačí pár kapek a obrázek bude hned barevný. Sada obsahuje 4 malovací karty a štětec, ze kterého nevypadávají chloupky, takže nehrozí, že je dítko sní. Když obrázek uschne, může se vesele vybarvovat znova.

Další vodovou variantou vodního malování je pak podložka, na které nejsou připravené žádné obrázky. Děti si perem, které se plní vodou, malují co chtějí.

Dárek pro dvouleté dítěKOUPÍŠ TADY


Pro příjemné usínání

Při každodenním usínání často pomáhá nějaký rituál. Co takhle zalézt s dítkem do pelíšku a zapnout k tomu nějaké příjemné noční světýlko? Vykouzlí uklidňující atmosféru, takže se bude hned lépe usínat. Vybrat můžete třeba svítící zvířátko, které bude naoko vašeho broučka v noci hlídat, anebo raději takovou tu lampičku, která promítá hvězdičky na strop

Noční světýlko jako bezva dárek pro dítě

KOUPÍŠ TADY


Pro zimní zábavu

Bude zima, bude mráz… a tak by to chtělo nějaké to vozítko na sníh. Co ho dát třeba pod stromeček? Mohl by to být ten největší dárek pro dvouleté dítě, který bude jistě sloužit několik dalších let. Takové boby (my tomu říkali jako malí pekáč) nesmí přeci nikomu chybět!

Boby pro každé dítě

KOUPÍŠ TADY


Máte tip na další zajímavý dárek pro dvouleté dítě?
Šup s ním do komentáře. 😉

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Úvodní obrázek: Image by prostooleh on Freepik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *