Dárek pro dvouleté dítě? Přečtěte si, co frčí


DárkoTipy / Středa, 26 září, 2018

Když ho chcete obléknout, zdrhá. Když mu chcete vyčistit zuby, zavře pusu a zdrhá. Když potřebujete, aby se najedlo, polívku si vylije do klína a chleba rozdrobí po celém pokoji. Když nedostane to, co chce, řve a řve. Zdárně se už naučilo říkat, tedy vlastně křičet „NEEEE“! A taky umí dost dobře vyřvávat „Mamíííííí“. Třeba když se schováte v koupelně do vany a děláte mrtvého (utopeného) brouka. V tom vám na hlavě přistane vodní pistolka.

„To je ale krásný andílek!“, povídají všechny babičky, které potkáváte cestou do krámu a vy jim to odkývete. I když vás někdy rozčílí doběla (nebo spíš do ruda?), tak je to váš brouček. A protože se blíží druhé narozeniny, „googlíte“ teď pro něj ten nejlepší dáreček. Jaký dárek pro dvouleté dítě je ten pravý?


Ať si sbalí svých pět švestek

Dárek pro dvouleté dítěNejvětší úspěch u naší Baru byl určitě dětský batoh. Od té doby vždy, když někam vyrážíme, zavelím: „Baru, co si vezmeš s sebou do batůžku?“ a Baru jde a zabalí si nějaké ty hračky a knížky. Pro mě je důležité, že se dala do pohybu a brzy teda opravdu vyjdeme, a ona si zase připadá důležitá, že si taky nese svoje věci.

Vybrali jsme batůžek značky Boll, protože se mi fakt líbí. Vypadá sportovně, má uvnitř i venku kapsy, je na výběr z několika barev a na každém visí pěkná zelená myška.


„Uvaříš mi kafíčko?“dárek pro dvouleté dítě

Každé dítko by určitě mělo mít svojí kuchyňku. No jasně, že i kluci. Jen ať se už odmala učí, že jsou také součástí domácnosti. Právě ve dvou letech je nejvyšší čas, aby se naučili uvařit čaj, kafe nebo usmažit vajíčka a obložit bagetu. (Doufejme, že to brzy budou dělat i ve skutečnosti a překvapí nás třeba snídaní do postele? 🙂 ).

Existuje spoustu typů dětských kuchyněk, osobně dávám přednost těm dřevěným (ty plastové nejen, že jsou nevzhledné, ale taky lehké jako pírko, takže rády často padají). Já vím, taková pěkná kuchyňka pro dítko je investice, ale věřte, že se vyplatí.

A existují i levnější varianty. Třeba tahle „ikeácká“ minikuchyně anebo si můžete vyrobit svojí originální verzi. Mrkněte na inspiraci třeba na Pinterestu. Kuchyňka nemusí být dokonalá. Děti mají velkou představivost. Třeba naše Baru místo talíře používá ten létající.

Dárek pro dvouleté dítě - dřevěné krájeníALE BACHA! Kuchyňkou to nekončí. Je zapotřebí ji řádně vybavit! Dokupte nějaké to nádobí, hrnce, talíře a příbory, zástěru s chňapkou, nákupní košík s potravinami. A super věc je také krájení ovoce a zeleniny. Jednotlivé dílky jsou spojeny suchým zipem a řeže se nožem dřevěným, takže nehrozí žádné nebezpečí úrazu.


Navlékej, nečekej

Dárek pro dvouleté dítěSvé neteři jsem k Vánocům hledala ty pravé korálky, ať se jako správná žena naučí navlékat. Věděla jsem, že musí být veliké, aby je nemohla spolknout, a s velkou dírkou, aby se trefila. Jak jsem tak brouzdala, našla jsem ještě něco lepšího než jenom korálky. Rovnou korálkovou hru Navlékej, nečekej.

Je mi jasné, že dvouleťák si s vámi asi ještě nezahraje navlékání na čas podle barev (i když, třeba se pletu a ten váš je génius), ale každopádně se může učit korálky navléct, může si s nimi různě koulet (vyrobte třeba dráhu z ruliček od toaletního papíru) a učit se s nimi barvy. Výhodou této hry je, že vydrží na dlouho. Až děti povyrostou, už můžou hrát pěkně podle pravidel.


Jeď, kuličko, jeďDárek pro dvouleté dítě

Taky vám všechny postavené věže bourá? A co takhle postavit kuličkovou dráhu? Nebude pouštění kuliček lákavější než bourání? Třeba si časem postaví i svou vlastní kuličkodráhu. Kupte třeba stavebnici od firmy BINO. Podpoříte tak nejen fantazii svého dítka, ale i technické myšlení a zručnost. Když se dráha správně postaví, kulička bez problémů projede a ještě k tomu zacinká na rolničku.

.
Co takhle pořídit ke kuličkodráze ještě sadu dřevěných kostek?
Přečtěte si recenzi, kde se dozvíte 16 tipů, jak si s kostkami hrát!
.

V zoologické zahradě slon se drbe na bradě

Dárek pro dvouleté dítěSnad všechny děti milují zvířátka. Proto myslím, že se zvířátky Schleich rozhodně neuděláte chybu. Ať už koupíte jedno zvířátko nebo rovnou celé hejno. Naše Baru má koníka a chodí s námi všude možně, dokonce i do vany. A když jich bude víc, může si postavit celou ZOO nebo farmu.

Proč zrovna tahle značka? Dle diskuzí jsou opravdu kvalitní, vydrží a hlavně jsou reálná, navržená podle skutečných zvířat. Občas mám problém u některých hraček rozeznat, jestli je to pes anebo medvěd… ? To se vám se zvířátky Schleich nikdy nestane.

A výhodou je, že k dalším oslavám můžete kupovat další a další zvířátka do sady. Návštěva neví, co dětem přinést pro radost? Poraďte jim, ať koupí také jedno zvířátko.


Už ani muk, tu máš QUIET BOOKDárek pro dvouleté dítě

Cože to je? Knížka, při které bývají děti potichu? No, moc tomu nevěřím (to spíš budou nadšeně vykřikovat), ale každopádně je to na nějakou chvíli zabaví. Není to jen tak obyčejná knížka, ale většinou ušitá z látek a plstí. K tomu je malý panáček/panenka a ta na jednotlivých stránkách zažívá dobrodružství (třeba sbírá jablíčka nebo věší prádlo – tomu říkám vzrůšo!!).

Šikovné mamky můžou takovou knížku vymyslet a ušít úplně samy anebo je tu druhá možnost – BUUK. Nekoupíte celou knížku, nýbrž všechny propriety a podrobný návod, jak na to. Takže dáreček i pro vás! Dáte se do šití?

A jestli si na to netroufáte, mrkněte třeba na FLER. Tam se jich prodává habaděj.


Tužka, která nepíše?

Dárek pro dvouleté dítěKdo tohle vymyslel, zasloužil by si metál. Zvládli jsme totiž díky tomu celodenní putování autem do Chorvatska. A to naší Baru jinak vadila delší než půlhodinová cesta. O čem je řeč? O ALBI tužce, která je vážně kouzelná! Je to sice trocha elektroniky, ale nemá displej a dítko s ní musí pěkně spolupracovat. Na co ukáže, to udělá nějaký zvuk, popíše, co je na obrázku, zazpívá písničku nebo řekne pohádku. Nebo si může zahrát kvíz typu: „Kde je ovečka?“. Prostě ideální už pro dvouleté děti, které se tak rády ptají „Co to je?“.

Je to sice investice, ale ALBI tužka s dítětem vydrží klidně až do puberty. Může začít s pohádkovými a zpívánkovými knížkami, pokračovat s lehce výukovými např. Moje první písmena a skončit až u čistě naučných, jako třeba Lidské tělo nebo Hravá angličtina. Když nebudete vědět, co k dalším narozeninám, prostě dokoupíte další knížku a je to.

* TIP: Nekupujte samotnou tužku, ale kupte už tu s knížkou v sadě. Ušetříte nějakou tu stovku.


Tak to namalujeme vodou

Dárek pro dvouleté dítě

Chcete naučit dítko malovat, ale děsí vás pomalované stěny (jojo, jednu takovou máme) a prstové barvy namatlané nejen po vašem andílkovi, ale taky po celém bytě? Pak pořiďte vašemu nezbedovi jeho první malování štětcem a vodou. Stačí pár kapek a obrázek bude hned barevný. Sada obsahuje 4 malovací karty a štětec, ze kterého nevypadávají chloupky, takže nehrozí, že je dítko sní. Když obrázek uschne, může se vesele vybarvovat znova.

Další vodovou variantou je pak podložka, na které nejsou připravené žádné obrázky. Děti si perem, které se plní vodou, malují co chtějí.


Máte tip na ještě nějaký jiný dárek pro dvouleté dítě? Sem s ním!

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *