Drobné dárky k MDŽ …aneb čím potěšit ženy nejen 8. března


DárkoTipy / Úterý, 1 března, 2022

Dámy, pochlubte se, už vám někdy někdo daroval něco k MDŽ? Alespoň kytičku? Mě osobně tedy kde nic, tu nic. Je fakt, že já si na to úplně nepotrpím, ale ruku na srdce… každého nějaký ten drobný dárek potěší, že?

A proč že se vlastně slaví to MDŽ neboli Mezinárodní den žen? Kdepak, není to žádný komunistický svátek. Slavil se už před chlebíčky a karafiáty. Vznikl na začátku 20. století demonstrací amerických žen. Chtěly totiž taky volit! A tak se na počest všech žen bojujících za rovnoprávnost začalo slavit každý rok. Do Evropy se svátek dostal v roce 1911 a do Čech o něco později.

Kdo tedy podarovává koho? Většinou ženy dostávají dáreček od mužů, ale klidně se můžou ženy podarovávat navzájem. Však proč nespojit ženské síly a neoslavit to pěkně pospolu? Dáreček tedy můžete dát svým maminkám, babičkám, kamarádkám anebo klidně i samy sobě.


Tipy na drobné dárky k MDŽ

Květina je krásná věc, ale pokud zrovna té vaší ženě každá kytka hned uvadne (Jako mně. Co safra dělám špatně??), anebo jí chcete potěšit i něčím jiným, mám tu pro vás několik tipů na drobné dárky k MDŽ. Dívejte!

Dobroty k snědku či vypití

 • Každou kafařku jistě potěší kvalitní káva s nápisem „Dobré ráno, miláčku“, nemám pravdu? Pokud máte zájem, mrkněte na tyhle dárkové balení.
  .
 • Raději čajuje? Pak bych rozhodně vybrala nějaké přírodní voňavé čaje. Třeba čaj „Štěstí je být ženou“ od Sonnentoru by byl pro tento svátek úplně výstižný.
  .
 • Pokud ráda chroupe a mlsá, dala bych jí tento Láskyplný MYXhříšně sladký a plný těch největších dobrot. Ve směsi najdete lyofilizované ovoce, pistácie, ořechy ve vanilce, maliny v čokoládě nebo karamelový popcorn. Nebo zvolíte spíš křupavé cukrové mandle?
  .
 • Je odvážná a ráda ochutnává nové, nepoznané? Pak bych vsadila na jedlý hmyz! Buď v podobě křupavých červíků nebo červivých čokolád. Ať je legrace!
  .
 • Vždycky si jídlo pěkně přiostří? Pak bude nějaká chilli delikatesa tím pravým ořechovým. Je libo chilli čokoládu, extra pálivé arašídy nebo třeba chilli med? Pak mrkněte k TheChilliDoctor.
  .
 • Milovala jsem to a pak se to přestalo prodávat… O čem je řeč? O preclíkách v čokoládě! Mňam! Kdyby mi někdo dal tenhle MIXIT tubus plný čoko-preclíků, budu zářit jako sluníčko.
  .
 • Má ráda levanduli? Darujte jí levandulový sirup od Vesnických dobrot, třeba se vzkazem „Ty jsi má, levandulová…“.
  .
 • Co takhle neobyčejnou kytici vytvořenou z ovoce? Podívejte se na Frutiko.cz, jaké nádhery se dají vytvořit (a pak sníst).

Fotodárky nikdy neomrzí

 • Pošlete své ženě fotopřání – personalizované přání s vašimi fotografiemi. Buď můžete využít speciální šablony nebo vytvořit vlastní originální návrh. Napište jí, proč je pro vás výjimečná. To bude překvapení, až přání najde ve schránce.
  .
 • Ženy, co už jsou babičky, ale klidně i kamarádky nebo maminky, určitě potěšíte fotkou, která nikdy nevybledne. Jak to? No protože  je vyrytá laserem do dřeva. Podívejte se i na další parádní dřevěné dárky na Hooray.cz.
  .
 • Co takhle foto magnetku v podobě retro fotostripů? Na ledničce se bude jistě vyjímat. Fotky jsou vyvolané na prémiový fotopapír a nalepené na magnetickou fólii. Mnohem více zajímavých fotodárků najdete na Laab.cz.
  .
 • Nechte jí vytisknout na kryt na mobil oblíbený citát s fotkou, třeba: „Bůh stvořil muže, a pak si řekl, že to dokáže znovu lépe, a stvořil ženu.“ Tady najdete další citáty.

Talismany s vyznáním

 • Co třeba pěkný náramek s dárkovou kartou, na které bude napsáno: „Děkuji, že tu pro mě vždycky jsi.“? Anebo si tam můžete nechat natisknout, cokoli budete chtít. Náramky jsou z pravých minerálů a každý má svou specifickou energii, která vaši ženu jistě správně nabije.
  .
 • Dárkový balíček s náhrdelníkem „stromu života“ bude mít jistě úspěch! Je to starý symbol síly přírody a propojení člověka s celým vesmírem. A k tomu věta: „Bez vás to vážně nejde. Díky.“ jistě potěší.
  .
 • Darujte štěstí! Jak? Třeba tímhle kouzelným žetonem s výřezem čtyřlístku. Milá pozornost s dárkovou kartou a osobním textem. A pozor, žeton má i praktické využití! Dá se totiž vložit do nákupního košíku.

Zážitek je nejvíc

 • Pozvěte ji na večeři! Co je víc, než když žena nemusí vařit!?! Ať už budete vařit sami, do restaurace anebo rovnou na nějakou fajnovou degustaci.
  .
 • Je libo projížďky loďkou? Můžete zkusit třeba tradiční dřevěné lodě, kterými se dostanete do míst Prahy, kam byste se suchou nohou rozhodně nepodívali.
  .
 • Vložte do přání „pro nejlepší ženu“ třeba vstupenku do kina, divadla nebo na koncert! Zážitky právem patří mezi nejlepší dárky k MDŽ. Však po té dlouhé covidové pauze si vaše žena jistě kulturu užije na 200 %!
..
Nevybrali jste si? Další tipy najdete v článku 👇

I muži mají své dny

No vážně. Asi jim bylo líto, že svůj den nemají, a tak si ho prostě založili. Však když svůj den může mít klidně mrkev nebo spodní prádlo, proč ne pánové, že? MDM se slaví 19. listopadu už přes dvacet let. Tuto tradici založil jakýsi Jerome Teelucksing z Trinidadu a Tobaga. Datum prý vybral na počest narozenin svého dědečka. Nejdřív to slavili jen skromně, v současnosti se svátek rozšířil už do 60 zemí světa. Myšlenkou svátku je ocenění každého muže, který představuje přínos pro společnost.

Dalším pánským svátkem, který už jsem zaznamenala i u nás v Čechách (tedy, asi jen v reklamách), je Den otců, který se slaví každou třetí červnovou neděli. Musím říct, že oslavovat skutečné úžasné tatínky mi dává mnohem větší smysl.


Jak to máte vy? Slavíte a dáváte dárky k MDŽ?

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.
.
Flower gift photo created by pvproductions – www.freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *