18 tipů na dárky na tvoření pro všechny kreativní děti (a nejen ty)


DárkoTipy / Středa, 7 září, 2022

Trápí vás nějaká ta rýmička a musíte zůstat zavření doma? Nemilé. Úplně vidím to zoufalství… Co s těmi dětmi pořád dělat!? Inu, kdybych měla starší děcka, rozhodně bych s nimi něco tvořila. Tvoření já ráda a vypadá to, že i Baru to podědila. Tak doufám, že i Beník se časem připojí. Každopádně, jestli máte doma taky kreativní duše, mrkněte se, jaké tipy na dárky na tvoření jsem pro vás našla.


Vypískujte to spolu

Už jste někdy slyšeli o pískování? Jestli ne, tak se na to určitě podívejte, protože to je super věc. Stačí k tomu různě barevný písek a šablony obrázků. Vaším úkolem je tyto šablony barevně vypískovat. Na první pohled to vypadá složitě, ale ve skutečnosti je to strašně jednoduché. Jednotlivé plochy jsou totiž polepené a vždycky si odlepíte jen tu, kterou chcete vybarvit. Písek se na ni nalepí a ostatní zůstávají čisté. Každý si vybarvuje šablonu podlé své kreativity a barevného cítění. Je to vyloženě relaxační zábava. A takové mandaly lákají tedy i mne. Celou sadu i jednotlivé šablony si můžete koupit, když kliknete na: Kreativní sady s barevným pískem. Najdete tam obrázky pro nejmenší (zvládnou určitě už 3leťáci), starší i dospěláky.

Kreativní pískování pro tvořivé děti

KOUPÍŠ TADY


Kdo se odváží pustit se do koláží?

Lepení papírků zvládají už prťata. Stačí rozstříhat (nebo klidně natrhat) třeba leták ze schránky nebo barevné papíry a můžete skládat parádní obrázky. Pokud si chcete zároveň vyrobit i krásnou dekoraci do dětského pokoje, pak tu pro vás mám originální výtvarnou hru Koláže pro nejmenší. Obsahuje čtyři nádherné obrázky zvířátek, veškerý potřebný materiál k lepení (kousky látek, ozdob, provázků, knoflíků) a podrobný návod, jak na to.

Tvoření koláží je v(d)ěčnéKOUPÍŠ TADY


Šiju, šiju si kabelku

Na procházky do lesa tu mám tip na jednu šmrncovní kabelku, co si malé slečny můžou ušít úplně samy. (Cože? Kabelku do lesa? A proč ne! Třeba na svačinku.) Darujte jim tuhle krásnou tvořivou sadu Ušij si kabelku. Jak vidíte na obrázku, jedná se o lišku. A k lišce si můžou spíchnout ještě peněženku na zip ve tvaru žaludu. V sadě najdete kvalitní plst, která je už nadírkovaná (aby to měly holky jednodušší), vyšívací nit, knoflíky, suchý zip, dětskou jehlu a jednoduchý ilustrovaný návod. Zvládnou to šikovné ruce, co jsou na světě 6 a více let. A jako bonus je celá sada zabalena v nádherném kufříku, který se může hodit třeba na schovávání všelijakých potřeb k tvoření.

Ať si něco ušijí

KOUPÍŠ TADY


Nejen pro kluky dinosaury do ruky

Máte doma nadšence do dinosaurů? Pak mu darujte tuhle kreativní dino sadu 3v1, se kterou si vytvoří vlastní dřevěné dinosauří magnetky – stačí vybarvit pastelkami. K tomu navíc získá šablony na obtahování dinosaurů na papír a zároveň poslouží jako vkládačka. Zažene vaše dítko všechny dinosaury zpátky do svých domečků? 

Darujte dinosaury na tvoření

KOUPÍŠ TADY

.
Už jste někdy pixelovali obrázky?
Mrkněte na recenzi 👇
PIXELování – skvělá zábava nejen pro děti
.

Bez ptaní pusťte se do tkaní

Utkat se dá třeba dečka pro panenku, šálka, nějaký šperk, podšálek, chňapka, dekorace na zeď, materiál pro kabelku nebo co vás jen napadne. Jak na to? Stačí tkací rámeček, dlouhá dřevěná jehla, hřebínek a šikovné ručky. Jestli jste to nikdy nedělali, tenhle video návod vám poradí. Zvládnou to prý už i čtyřletí šikulové, bavit to ale bude určitě i starší děti (nebo vás?).

Bez ptaní pusťte se do tkaníKOUPÍŠ TADY


Šperky pro tvořivé dcerky

Ráda se vaše dcera zdobí šperky? Pořiďte jí jednu ze sad na tvoření z epoxidové pryskyřice, se kterou si vytvoří originální kousky – třpytivé šperky zajímavých tvarů, co jen tak nikdo nemá. A nejen to. Vyrobit si může i krásné pravítko, podšálek nebo třeba klíčenky pro kamarádky. Nebo společně vyrobíte nové ozdoby na vánoční stromeček?
Co je super, že ať si vyberete jakoukoli sadu, vždy obsahuje vše, co pro tvoření potřebujete. Od pryskyřice a barviv až po doplňky i ochranné pomůcky. A nebojte, že to nezvládnete. Podrobný návod vás krok za krokem vytvářením povede.

Dárky na tvoření z pryskyřice
KOUPÍŠ TADY


Rada od apače: vyrobte si lapače

Cože to a na co vlastně? Pokud nevíte, lapač snů je krásná dekorace, ideálně do ložnice či pokoje, kde spíte, která se údajně postará o váš klidný spánek. Vyráběli je pro sebe severoameričtí indiáni, kteří věřili v jejich kouzelnou moc. Dle nich zavěšená peříčka filtrují přicházející energii a pouští k vám jen tu dobrou. Všechny špatné sny zůstávají zamotané v pavučině. Vyrobit takový lapač jistě zvládnete, obzvláště s touhle sadou, která obsahuje vše potřebné.

Věnujte dárek na tvoření - sada na výrobu lapače snůKOUPÍŠ TADY


Kuk, je tu scrapbook

Dárek jako ulitý pro všechny starší kreativní holky bude určitě sada pomůcek na výrobu scrapbooku. Pro ty, co tento výraz ještě neslyšeli: scrap znamená ústřižek a book kniha, lze ho tedy  přeložit jako „kniha z ústřižků“. Zkrátka, vezmete fotky, výstřižky z novin a časopisů, vstupenky, jízdenky, písmenka, stužky, knoflíky, plstě… co vás jen napadá a lepením z toho vyrobíte nádhernou stránku za stránkou (anebo klidně i přáníčko). Internet je plný návodů na scrapbooky. Tak co takhle sesbírat pár odkazů, kde si ta vaše holka přečte, jak na to, pořídit nějaký parádní notes, kam bude lepit, plus další proprietky… a třeba z toho vznikne krásné rodinné vzpomínkové fotoalbum. Anebo může začít třeba s knihou Scrapbook, Jdu do toho!

Ať vytvoří scrapbook

KOUPÍŠ TADY


1, 2, 3, 4, 5, namalujte obraz hned

Tuhle jsem objevila malování podle čísel. Znáte to? Mám šílenou chuť si takový obraz namalovat (haháá, možná až děti trošku odrostou, tak na to Veru budeš mít čas). To si takhle koupíte nějaký pěkný obrázek (předlohu), k tomu v sadě barvy i štětce a hlavně plátno rozdělené na malé očíslované dílky. Každé číslo = jedna barva. Vaším úkolem je prostě vzít barvu po barvě a dílky vybarvovat. Vznikají z toho vážně nádhery. Pro děti bych vybrala nějaké jednodušší motivy anebo místo akrylových barev existují sady s pastelkami.

Pro všechny malíře malování podle čísel super dárek.KOUPÍŠ TADY


Škrábu dobře, škrábu rád

Tohle znám už ze školky, ale dřív jsme si to museli pěkně připravit: pokreslit papír barevnými voskovkami a pak řádně přemalovat černou barvu z vodovek. Dneska to mají děti o kus snazší. Už se dá pořídit notes již připravený k vyškrabávání jakéhokoli obrázku, co jen dítko napadne. Pod černou se schovávají krásné duhové barvičky, které podtrhnou krásu vašich malůvek. Vhodné pro děti od dvou až do sta let.

Vyškrábejte si obrázek

KOUPÍŠ TADY.

.
Další tipy na dárky pro děti školou povinné?
Inspirujte se v článku:
17 tipů na originální dárky pro děti (7 – 10 let),
které by vás třeba nenapadly
.

A co takhle náramek, princi?

Už jste někdy slyšeli o technice Kumihimo? Je to tradiční japonská technika splétání šňůrek za pomocí speciálního kolečka – disku, se kterým zvládne umotat krásný náramek naprosto každý (opravdu, už i šikovné čtyřleté dítko). Když jsem to objevila, i nám jsem musela jednu sadu na tvoření náramků pořídit… a teď už náramek od Baru nosí dokonce i děda. A co je super? Že při tvorbě člověk zapojuje obě mozkové hemisféry, čímž se uvolní a harmonizuje tak svou osobnost.

Kumimiho sada - dárek na tvoření náramků

KOUPÍŠ TADY


Sviť, desko, sviť

Potřebujete něco tak zvaně „obšlehnout“? Výborně. Na to se hodí tahle svítící LED deska, která prosvítí obrázek tak, že ho můžete perfektně obkreslit. Hodí se nejen pro děti, které si chtějí jen tak kreslit nebo se učit malovat, ale používají ji i skuteční umělci nebo designéři, kterým značně ulehčuje práci. Deska je to lehká, přenosná, stačí připojit USB kabelem k notebooku a funguje.

Kreativní dárek na tvoření perfektních obrázkůKOUPÍŠ TADY


Trojrozměrné kreslení děti jistě ocení

Rádi vám doma děti malují? A co kdyby to uměli i ve 3D?! S touhle magickou 3D kreslicí tabulí je to hračka. Vezmete si tabulku, namalujete na ní fixami, co je libo (v balení jsou i šablony z vodního nebo dinosauřího světa), vezmete na sebe speciální brýle a můžete zírat, jak se k vám dinosaurus natahuje! Co je super je, že tabulku otřete vlhkým hadříkem a můžete malovat něco dalšího. O tom se nám jako malým tedy mohlo jenom zdát.

Trojrozměrné tvoření děti jistě oceníKOUPÍŠ TADY


Jen ať se nám pěkně vybarví

Omalovánky nemusí být jen na papíře. Dneska si můžete vybarvit spoustu jiných věcí. I já si občas sednu k Baruščiným omalovánkám a začnu vybarvovat… protože Baru začne taky a je klid. Aspoň na chvíli. Tak si můžeme vyplňovat chlívečky barvičkami všichni společně. Vybarvěte s dětmi třeba kabelku, pytlík na záda nebo polštářek. Stačí k tomu koupit ty správné fixy, co se nesmažou, a barevná zábava je na světě.

Dárek na vymalováníKOUPÍŠ TADY


Hurá hurá, pomalujem dinosaura!

Až děti omalovánky omrzí, mám tu těžší kalibr. Jak si poradí s takovými dinosaury? Kupte sadu malovacích dinosaurů i s barvami a štětečkem a nechte dítko, ať se pěkně vyřádí (doporučuji nějaký nepromokavý omyvatelný ubrus). Bude modrý, zelený anebo smíchá všechny barvy dohromady, takže dinosaurus skončí hnědý jako končívá každá modelína?

Obarvi dinosaura dle své kreativityKOUPÍŠ TADY


Jen ať se blýskne

Teď tu mám něco hlavně pro holky – nádherné třpytivé mořské panny. Tenhle set 4 krásně ilustrovaných předloh si můžou dotvořit pomocí třpytivých čtverečků (16 archů) a barevných kamínků (4 archy). Vzniknou tak originální obrázky, které pak můžete nechat zarámovat a pověsit na zeď do dětského pokojíčku. 

Tvoření pro holky

KOUPÍŠ TADY


Co tvořit neví, v knize se doví

Všem tvořilkům se bude určitě líbit nějaká ta knižní inspirace. Existuje obrovská spousta knih, které jsou plné postupů na tvoření všeho druhu. Stačí si projet knihy v kategorii ruční práce.
Pro děvčata bych vybrala třeba Příručku pro šikovné holky, kde najdou tipy na všechno možné od vaření, šití, kreslení přes práci s vrtačkou až po výrobu originálních dárků. Klukům by se mohl líbit Komiskový náčrtovník, což je v podstatě ucelený kurz o tom, jak si vytvořit svůj komiks. Mít čas, pustím se do toho i já.

Darujte knihy plné návodů na tvoření

KOUPÍŠ TADY


 Výtvarné vybavení zaručí zabavení

Pokud je to vaše robátko obzvláště tvoření-chtivé, určitě bude nadšené, když mu vytvoříte kufřík plný věcí na tvoření. Stačí najít ten správný e-shop, kde mají výtvarné potřeby (třeba sevt.cz) a vybrat podle toho, na co se váš oslavenec zaměřuje. Určitě se budou hodit různě tvrdé a barevné papíry, sady pastelek, temper, fixek (třeba i fixy na textil), lepicí pásky, samolepky, barvy na obličej, různá lepidla, třpytivé gely, flitry, korálky, bambulky, bavlnky, jehly a nitě, razítka, válečky, kousky látek, samotvrdnoucí hmoty, FIMO, barvy na porcelán, origami papírky… a takhle bychom mohli pokračovat až „do haleluja“.

Výtvarné potřeby na kreativní tvoření

KOUPÍŠ TADY


Tak do jaké tvorby se s dětmi pustíte?
Dáváte si nějaké dárky na tvoření nebo je kupujete jen tak během roku?

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *