17 tipů na dárky na tvoření pro všechny kreativní děti (a nejen ty)


DárkoTipy / Pátek, 3 dubna, 2020

Škola zavřená, my zavření doma… Co dělat? Inu, kdybych měla starší děcka, rozhodně bych s nimi něco tvořila. Tvoření já ráda a vypadá to, že i Baru to podědila. Tak doufám, že i Beny se časem připojí. Momentálně nám vše buď bere (a žere) anebo brečí tak, že nic prostě jen tak dělat nemůžeme (žárlivec jeden). Jde to, jen když spí (ehm, mohl by si dávat šlofíka dýl než na půl hoďky). Každopádně, jestli máte doma taky kreativní duše, mrkněte se, jaké tipy na dárky na tvoření jsem pro vás našla.


Vypískujte to spolu

Kreativní pískování pro tvořivé dětiUž jste někdy slyšeli o pískování? Jestli ne, tak se na to určitě podívejte, protože to je super věc. Stačí k tomu různě barevný písek a šablony obrázků. Vaším úkolem je tyto šablony barevně vypískovat. Na první pohled to vypadá složitě, ale ve skutečnosti je to strašně jednoduché. Jednotlivé plochy jsou totiž polepené a vždycky si odlepíte jen tu, kterou chcete vybarvit. Písek se na ni nalepí a ostatní zůstávají čisté. Každý si vybarvuje šablonu podlé své kreativity a barevného cítění. Je to vyloženě relaxační zábava. A takové mandaly lákají tedy i mne. Celou sadu i jednotlivé šablony si můžete koupit, když kliknete na: Kreativní sady s barevným pískem. Najdete tam obrázky pro nejmenší (zvládnou určitě už 3leťáci), starší i dospěláky.


Kdo se odváží pustit se do koláží?

Tvoření koláží je v(d)ěčnéLepení papírků zvládají už prťata. Stačí rozstříhat (nebo klidně natrhat) třeba leták ze schránky nebo barevné papíry a můžete skládat parádní obrázky. Pokud si chcete zároveň vyrobit i krásnou dekoraci do dětského pokoje, pak tu pro vás mám originální výtvarnou hru Koláže pro nejmenší. Obsahuje čtyři nádherné obrázky zvířátek, veškerý potřebný materiál k lepení (kousky látek, ozdob, provázků, knoflíků) a podrobný návod, jak na to.


Šiju, šiju si kabelku

Ať si něco ušijíNa procházky do lesa tu mám tip na jednu šmrncovní kabelku, co si malé slečny můžou ušít úplně samy. (Cože? Kabelku do lesa? A proč ne! Třeba na svačinku.) Darujte jim tuhle krásnou tvořivou sadu Ušij si kabelku. Jak vidíte na obrázku, jedná se o lišku. A k lišce si můžou spíchnout ještě peněženku na zip ve tvaru žaludu. V sadě najdete kvalitní plst, která je už nadírkovaná (aby to měly holky jednodušší), vyšívací nit, knoflíky, suchý zip, dětskou jehlu a jednoduchý ilustrovaný návod. Zvládnou to šikovné ruce, co jsou na světě 6 a více let. A jako bonus je celá sada zabalena v nádherném kufříku, který se může hodit třeba na schovávání všelijakých potřeb k tvoření.


I kluci můžou dostat dárek na tvořeníPro kluky roboty do ruky

Aby to tady nebylo ryze holčičí, mám tu tip i pro mladé pány. Najděte jim nůžky a pořiďte tuhle vystřihovánku robotů. Můžou vesele stříhat, skládat, lepit a navíc, na každého robota je možné nasadit natáčecí pohon, takže se budou i pohybovat. A takové robotí závody, to je tedy něco!


Bez ptaní pusťte se do tkaní

Bez ptaní pusťte se do tkaníUtkat se dá třeba dečka pro panenku, šálka, nějaký šperk, podšálek, chňapka, dekorace na zeď, materiál pro kabelku nebo co vás jen napadne. Jak na to? Stačí tkací rámeček od Pikle.cz, dlouhá dřevěná jehla, hřebínek a šikovné ručky. Jestli jste to nikdy nedělali, tenhle video návod vám poradí. Zvládnou to prý už i čtyřletí šikulové, bavit to ale bude určitě i starší děti (nebo vás?).


Rada od apače: vyrobte si lapače

Věnujte dárek na tvoření - sada na výrobu lapače snůCože to a na co vlastně? Pokud nevíte, lapač snů je krásná dekorace, ideálně do ložnice či pokoje, kde spíte, která se údajně postará o váš klidný spánek. Vyráběli je pro sebe severoameričtí indiáni, kteří věřili v jejich kouzelnou moc. Dle nich zavěšená peříčka filtrují přicházející energii a pouští k vám jen tu dobrou. Všechny špatné sny zůstávají zamotané v pavučině. Vyrobit takový lapač jistě zvládnete, obzvláště s touhle sadou, která obsahuje vše potřebné.


Kuk, je tu scrapbook

Ať vytvoří scrapbookDárek jako ulitý pro všechny starší kreativní holky bude určitě sada pomůcek na výrobu scrapbooku. Pro ty, co tento výraz ještě neslyšeli: scrap znamená ústřižek a book kniha, lze ho tedy  přeložit jako „kniha z ústřižků“. Zkrátka, vezmete fotky, výstřižky z novin a časopisů, vstupenky, jízdenky, písmenka, stužky, knoflíky, plstě… co vás jen napadá a lepením z toho vyrobíte nádhernou stránku za stránkou (anebo klidně i přáníčko). Internet je plný návodů na scrapbooky. Tak co takhle sesbírat pár odkazů, kde si ta vaše holka přečte, jak na to, pořídit nějaký parádní notes, kam bude lepit, plus další proprietky… a třeba z toho vznikne krásné rodinné vzpomínkové fotoalbum. Anebo může začít třeba s knihou Scrapbook, Jdu do toho!


1, 2, 3, 4, 5, namalujte obraz hned

Pro všechny malíře malování podle čísel super dárek.Tuhle jsem objevila malování podle čísel. Znáte to? Mám šílenou chuť si takový obraz namalovat (haháá, možná až děti trošku odrostou, tak na to Veru budeš mít čas). To si takhle koupíte nějaký pěkný obrázek (předlohu), k tomu v sadě barvy i štětce a hlavně plátno rozdělené na malé očíslované dílky. Každé číslo = jedna barva. Vaším úkolem je prostě vzít barvu po barvě a dílky vybarvovat. Vznikají z toho vážně nádhery. Pro děti bych vybrala nějaké jednodušší motivy anebo místo akrylových barev existují sady s pastelkami.


Škrábu dobře, škrábu rád

Vyškrábejte si obrázekTohle znám už ze školky, ale dřív jsme si to museli pěkně připravit: pokreslit papír barevnými voskovkami a pak řádně přemalovat černou barvu z vodovek. Dneska to mají děti o kus snazší. Už se dá pořídit notes již připravený k vyškrabávání jakéhokoli obrázku, co jen dítko napadne. Pod černou se schovávají krásné duhové barvičky, které podtrhnou krásu vašich malůvek. Vhodné pro děti od dvou až do sta let.

.
Další tipy na dárky pro děti školou povinné?
Inspirujte se v článku:
17 tipů na originální dárky pro děti (7 – 10 let),
které by vás třeba nenapadly
.

Sviť, desko, sviť

Kreativní dárek na tvoření perfektních obrázkůPotřebujete něco tak zvaně „obšlehnout“? Výborně. Na to se hodí tahle svítící LED deska, která prosvítí obrázek tak, že ho můžete perfektně obkreslit. Hodí se nejen pro děti, které si chtějí jen tak kreslit nebo se učit malovat, ale používají ji i skuteční umělci nebo designéři, kterým značně ulehčuje práci. Deska je to lehká, přenosná, stačí připojit USB kabelem k notebooku a funguje.


Trojrozměrné kreslení děti jistě ocení

Trojrozměrné tvoření děti jistě oceníRádi vám doma děti malují? A co kdyby to uměli i ve 3D?! S touhle magickou 3D kreslicí tabulí je to hračka. Vezmete si tabulku, namalujete na ní fixami, co je libo (v balení jsou i šablony z vodního nebo dinosauřího světa), vezmete na sebe speciální brýle a můžete zírat, jak se k vám dinosaurus natahuje! Co je super je, že tabulku otřete vlhkým hadříkem a můžete malovat něco dalšího. O tom se nám jako malým tedy mohlo jenom zdát.


Jen ať se nám pěkně vybarví

Dárek na vymalováníOmalovánky nemusí být jen na papíře. Dneska si můžete vybarvit spoustu jiných věcí. I já si občas sednu k Baruščiným omalovánkám a začnu vybarvovat… protože Baru začne taky a je klid. Aspoň na chvíli. Tak si můžeme vyplňovat chlívečky barvičkama všichni společně. Vybarvěte s dětmi třeba kabelku, pytlík na záda, hrníček, polštářek anebo kobereček do dětského pokoje. Stačí k tomu koupit ty správné fixy, co se nesmažou, a barevná zábava je na světě.


Hurá hurá, pomalujem dinosaura!

Obarvi dinosaura dle své kreativityAž děti omalovánky omrzí, mám tu těžší kalibr. Jak si poradí s takovým Tyrannosaurem Rexem? Kupte balení bílého dinosaura, dvou štětců a paletky se šesti barvičkaminechte dítko, ať se pěkně vyřádí (doporučuji nějaký nepromokavý omyvatelný ubrus). Bude modrý, zelený anebo smíchá všechny barvy dohromady, takže dinosaurus skončí hnědý jako končívá každá modelína?


Vypněte tablety, vyrobte si magnety

Vytvořte s dětmi magnetky zvířátek na ledničkuUž jste někdy dělali něco ze sádry? Já ještě ne. A až to budu chtít s Baru vyzkoušet, nejdřív asi pořídím nějakou takovouhle sadu pro začátečníky. Dárek na tvoření jako dělaný. S touhle sadou si můžete vyrobit 6 magnetek zvířátek. Najdete tam 2 sáčky sádry, plastovou misku, formu se zvířátky a 6 magnetů. Až to pěkně odlijete a necháte zaschnout (nebo se to peče?), můžete pomocí šesti barviček a štětce zvířátka pěkně vybarvit. Nebojte, v krabici je i návod, takže bychom to měli zvládnout.


Co tvořit neví, v knize se to doví

Darujte knihy plné návodů na tvořeníVšem tvořilkům se bude určitě líbit nějaká ta knižní inspirace. Existuje obrovská spousta knih, které jsou plné postupů na tvoření všeho druhu. Stačí si projet knihy v kategorii ruční práce.
Pro děvčata bych vybrala třeba Příručku pro šikovné holky, kde najdou tipy na všechno možné od vaření, šití, kreslení přes práci s vrtačkou až po výrobu originálních dárků. Klukům by se mohl líbit Komiskový náčrtovník, což je v podstatě ucelený kurz o tom, jak si vytvořit svůj komiks. Mít čas, pustím se do toho i já.


Už ani muk, když tvoří holka i kluk

Dárky pro dětiA je tu můj oblíbený tzv. krabicový dárek – ručně vyráběná kreativní sada Ani-Muk. Co v krabici najdete? Jedno téma a 3 vzdělávací sady, pro kluky i holky ve věku 5 – 11 let. Děti se něco nového naučí, něco vytvoří a pak si s tím můžou hrát. Nepotřebujete žádný materiál navíc, vše je v krabici, včetně detailního ilustrovaného návodu. Vyberete si ze stálé nabídky témat (např. lidské tělo, cesta kolem světa, vesmír atp.) nebo si raději koupíte předplatné? Pozor, nově je také k dispozici sada krabic pro mladší dítka od 3 do 4,5 let.


 Výtvarné vybavení zaručí zabavení

Výtvarné potřeby na kreativní tvořeníPokud je to vaše robátko obzvláště tvoření-chtivé, určitě bude nadšené, když mu vytvoříte kufřík plný věcí na tvoření. Stačí najít ten správný e-shop, kde mají výtvarné potřeby (třeba tu nebo tady) a vybrat podle toho, na co se váš oslavenec zaměřuje. Určitě se budou hodit různě tvrdé a barevné papíry, sady pastelek, temper, fixek (třeba i fixy na textil), lepicí pásky, samolepky, barvy na obličej, různá lepidla, třpytivé gely, flitry, korálky, bambulky, bavlnky, jehly a nitě, razítka, válečky, kousky látek, samotvrdnoucí hmoty, FIMO, barvy na porcelán, origami papírky… a takhle bychom mohli pokračovat až „do haleluja“.


Tak do jaké tvorby se s dětmi pustíte?
Dáváte si nějaké dárky na tvoření nebo je kupujete jen tak během roku?

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *