Valentýn, neValentýn… aneb dárky z lásky, které si můžete dávat klidně po celý rok


DárkoTipy / Sobota, 5 února, 2022

Asi před dvěma týdny jsem si udělala takovou malou anketu a zjistila, že většina mých známých Valentýna rozhodně neslaví. Je mi naprosto jasné, že mladší ročníky už to třeba mají jinak. Jsem přeci jenom stará bréca. Jelikož k nám Valentýn dorazil, když mi bylo asi tak kolem jedenácti, dvanácti, nestihla jsem si k němu vytvořit pozitivní vztah. Za svůj život jsem sice dostala dvě Valentýnky a obzvlášť ta druhá je nezapomenutelná, neb mi na ní byla vyznána láska takto: Myluju tě. tvuj Mychal (a věřte, že to „y“ nebylo myšleno jako vtip). Od té doby už jsem ale marně čekala na nějakého tajného ctitele a jeho vyznání. Žádné dárky z lásky jsem nedostala.

Patřím tedy k těm, co lásku slaví nejraději celoročně, prostě kdykoliv je napadne. Jak naši náklonnost vlastně těm našim drahým polovičkám vyjádřit? Jasně, spousta žen nejspíš pookřeje, když dostane nějaký ten šperk (já tedy raději něco dobrého k jídlu). Ale šperk přeci není synonymum pro dárek z lásky, jak se nás o tom snaží všichni ti „zlatníci“ přesvědčit. Stačí se trochu zamyslet, omrknout, jaké jsou možnosti, poslouchat toho svého „brouka“ a jednoduše zaimprovizovat. Nemusíte utratit hned „majlant“, abyste udělali radost! Přečtěte si pár mých tipů, jak tu vaši lásku opěvovat a čím ji potěšit.


Krabice plná radosti

Schválně, jestlipak víte, co má váš milovaný nebo vaše milovaná nejraději? Doporučuji si dát do kupy takový malý seznam. Můžou to být úplné drobnosti, jako například oblíbený pamlsek, sýr, olivy, chipsy nebo čím rád/a hřeší a sám/sama si to zakazuje? Klidně třeba i oblíbená zubní pasta, extra jemný toaletní papír nebo jiná blbina, kterou by vás nikdy nenapadlo dávat jako dárek. Má pořád studené nohy? Tak třeba teplé ponožky. Co už fakt dlouho nemůže sehnat? (Třeba já preclíky v čokoládě!)

Dárky z lásky

Dejte do kupy několik takových drobnůstek a šup s nimi do krabice. Přidat tam můžete třeba i vaší pěknou společnou fotku, vlastnoručně vyrobenou poukázku na nějakou službičku od vás, lístky na koncert oblíbené kapely, plán na výlet nebo jakýkoliv jiný zážitek. Krabici pěkně zabalte a uvidíte, jak takové drobné dárky z lásky pohromadě udělají mnohem víc radosti než další nový prstýnek.

A když už jsem u těch službiček, možností je taky jen plechovka plná lístečků, na které vypíšete různé činnosti, které splníte, až si lístek zrovna vytáhne. Může tam být třeba jen obejmutí, vášnivý polibek, škrábání na zádech, masáž, milování, umytí nádobí, luxování, snídaně do postele… Prostě cokoliv, co vás napadne. Jednou týdně si pak jeden lístek vylosuje…

.
Co si takhle s partnerem zahrát nějakou deskovku?
.

100 věcí, které mám na tobě rád/a

Dárky z lásky10 důvodů, proč tě nenávidím, 10 pravidel, jak sbalit holku nebo 50x a stále poprvé? Každý zkušený copywriter vám potvrdí, že čísla v nadpise rozhodně fungují (nebo i v názvu filmu, že). Věřte, že fungovat budou i na vaši drahou polovičku!

Tenhle nápad se mi fakt líbí, protože nic nestojí (jen váš čas, abyste vše vymysleli a sepsali). Stačí vám k tomu sklenice od okurek, papír, nůžky a tužka. Jak na věc? Nastříhejte si malé papírky a na ty napište třeba 100 věcí, které mám na tobě rád/a nebo 50 důvodů, proč tě miluju. Nebo jich dáte víc? Třeba jeden pro každý den v roce? Můžete tam přimíchat klidně i vaše oblíbené citáty, motta, vtipy, společné historky… Pak už bude jen na obdarovaném, jestli si přečte všechny ty zamilované lístečky najednou anebo pěkně postupně, den po dni.


Anebo to řekněte knihou

Existuje už celá řada knih, které jsou trošku předepsané a na vás pak je, abyste do nich dopsali to, co chcete vašemu milovanému říci. Zaujala mě třeba knížka Co na tobě miluji – Můj rok s tebou, kam si průběžně můžete zapisovat, co pěkného se vám za ten rok stalo a zachytit tak vaše společné zážitky a radosti.

KOUPÍŠ TADY

Proč tě miluju, tak se jmenuje další kniha, která je moc pěkná a určitě bude stát za to. Nebojte, nemusíte do ní napsat rovnou román. Klidně bude stačit i jedna věta a když se zrovna rozepíšete, také dobré. Vše se tam vejde. I fotky, obrázky, lístky do kina… cokoliv tam bude vypadat hezky. Záleží už jen na vás, čím chcete svou lásku dojmout.

KOUPÍŠ TADY

O level výš je potom kniha, kterou jsem objevila teprve nedávno (kde se jen přede mnou schovávala??). Jmenuje se Our Love Challenges. Nenechte se zmást anglickým názvem, uvnitř je česky, ale dá se pořídit i v angličtině, slovenštině, němčině nebo španělštině.
V čem je tato kniha výjimečná? Do ní  totiž nejenže můžete zapisovat milá vyznání, lepit fotky a jízdenky a kdesi cosi, ale obsahuje přes 180 aktivit a výzev, které si jako pár vyzkoušíte (pokud jste tedy hraví a veselí). Díky otázkám v knize, které jdou fakt do hloubky, o sobě zjistíte o něco víc, naučíte se poslouchat jeden druhého (nebo spory vyřešíte stylem kámen, nůžky papír? taky možnost) a zažijete spolu romantická i střelená dobrodružství. Mě teda tahle knížka fakt láká a věřím, že i ten můj chlap do toho půjde se mnou. Dárky z lásky

KOUPÍŠ TADY


Překvapení v kapse

Tohle je takový ten dáreček, který můžete dát, kdykoliv si vzpomenete. Co takhle zastrčit svému milovanému na cestu do práce něco do kapsy? Takové malé překvapení. Až bude šmátrat třeba pro drobné a najednou to najde (doufejme, že to do té doby někde nevysype :-)), určitě bude okouzlen. Může to být malá svačinka nebo milý vzkaz pro lepší den. Dámě můžete něco potají vložit třeba do kabelky (snad tam nebude mít moc binec, aby to našla). Anebo můžete vzkaz vložit do knihy a čekat, kdy se váš milý dostane na danou stránku a objeví to.

Dárky z lásky


Nebo vzkaz nechte někam natisknout

Možná si řeknete, že potištěné hrníčkypolštářky jsou už trochu ohrané, ale i tak… představa, že mi můj milovaný dá do práce hrnek s nápisem: „Usměj se, to ti sluší.“ a já se opravdu usměju pokaždé, kdy si do něj udělám kafe, se mi moc líbí. Nebo nechte natisknout vaši společnou rodinnou fotku. Můžete nechat potisknout třeba tričko, obal na mobil, přívěsek na klíče s milým vzkazem, zápisník… Máte doma pivaře? Potiskněte mu půllitr, aby i u piva myslel na vás. A radost udělá i úplně obyčejné, ale neobyčejné přání s vaší společnou fotkou. Potištěné věci zkrátka bývají moc vděčné dárky z lásky.

Dárky z lásky

DÁRKY S POTISKEM TADY


Věnujte své milé odpočinek a útěk z reality všedních dní

Pro mě je největším dárkem z lásky to, když si můžu odpočinout, na chvíli vypnout a opustit stereotyp všedního dne. Proto bych rozhodně nepohrdla žádným wellness pobytem, masáží nebo jakýmkoliv jiným zážitkem.

Jestli nejste při penězích, prostě darujte třeba „jen“ den volna (což ocení obzvláště zdrchané matky). Pánové, co vy na to? Děti pohlídáte, uvaříte a ona si může dělat, co uzná za vhodné. Nebo nabídnete masáž celého těla vlastníma rukama? 🙂

Dárky z láskyZÁŽITKY TADY


Dejte si rande doma

Z vlastní zkušenosti vím, že když se vám narodí mimi, tak se na rande ven jen tak nedostanete. Nebo jezdíte z práce domů vyřízení a nemáte už dostatek energie na to vyrážet někam do ruchu města? A co si takhle zarandit doma? Ono to jde? No jasné. Stačí si objednat Randebox.

Pošťák vám přinese krabici, ve které se ukrývá plán na celý váš večer. Uspíte prostě dítko, krabici otevřete a pustíte se do toho. Super, že si nemusíte lámat hlavu nad tím, co zase spolu dělat. Taky se vám běžně stává, že skončíte u nějakého filmu, který vlastně ani vidět nechcete?

5 originálních aktivit, hry, playlisty, videa a všechny rekvizity, které budete potřebovat pro dvouhodinové rande – to vše se v krabici ukrývá. Chcete se ocitnout v Las Vegas, oslavit mexický svátek mrtvých nebo si snad vyzkoušet přežít na opuštěném ostrově?

Dárky z láskyKOUPÍŠ TADY


Hrajte si spolu

Ať už budete hrát Scrabble (vůbec nevadí, že se u toho i pohádáte, protože „to slovo ti teda fakt neuznám!“) nebo si to rozdáte v nějaké vědomostní či jiné deskové hře, určitě se spolu pobavíte a společný zážitek váš vztah jenom utuží. Kupte si tedy nějakou pěknou hru, zapalte si k tomu svíčky, otevřete lahvinku vína (pokud zrovna nekojíte) a udělejte si hravý večer.

Pozor, existuje i spoustu her vyloženě pro páry. Chtěli byste si třeba vyzkoušet, jak to tak chodí v manželství? Tak potom zkuste Manželství hrou, která má i variantu pro více hráčů a jmenuje se Tchyně to zařídí. Údajně si při hře prověříte vaše znalosti a zjistíte, jak bude ten druhý reagovat na různé životní situace, které během vaší společné cesty můžou nastat. A to by bylo dobré vědět, než si řeknete ANO (Už jste si ho řekli? Tak to se nedá nic dělat. 🙂 )

Nebo si troufnete na nějaké ty lechtivější hry pro dva?

KOUPÍŠ TADY


Dárky z láskyNezapomeňte, že láska prochází žaludkem

Každý muž určitě ocení, když si dobře pochutná. Pánové, a víte, že i ženy jsou gurmánky? O to víc, když si tu dobrotu nemusí vařit samy! Překonejte se a uvařte nám. Přimhouříme oči, když to bude třeba malinko přesolené, hlavní je, že to bylo uvařeno s láskou. A kdybyste náhodou nevěděli, jak na to, existuje spoustu kuchařek určených speciálně pro muže (tip na dárek pro vašeho manžela, dámy). A pokud už jste to zkusili a vážně to nešlo, tak taková dobrá večeře ve skvělé restauraci s nějakým tím degustačním menu taky nebude marná. Jedlé dárky z lásky jsou zkrátka to pravé ořechové. 😉


A jak to máte s Valentýnem vy? Dáváte si nějaké dárky z lásky? Dejte vědět v komentáři.

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
 

4 Komentáře “Valentýn, neValentýn… aneb dárky z lásky, které si můžete dávat klidně po celý rok”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *