13 tipů na dárek pro kluka, co už chodí do školky (3 roky – 5 let)


DárkoTipy / Pondělí, 14 února, 2022

Máte doma tříletého až pětiletého kluka a dumáte, co k narozeninám nebo k Vánocům? Je mi to jasné. Autíček, traktorů a bagrů už má plnou poličku (znám to, i naše babičky zásoby vozítek pravidelně doplňují). Jenže co vlastně jiného pro ty naše malé chlapáky? 

Nebojte, mám tu pro vás 12 tipů na dárek pro kluka ve věku cca 3 roky až 5 let. To budete koukat!


Jeď, kuličko, jeď

Máte doma už pár sad Lega Dupla? Pak rozhodně stojí za to doplnit je o kuličkodráhu Hubelino, se kterou postavíte úplně úžasné dráhy. Baví to dokonce i mě! Co je nejvíc? Dráha se nerozpadá, jako to dělávají ty dřevěné, co u sebe nedrží. Dokonce prý jsou dílky vyráběné z ekologicky šetrného materiálu, takže bod navíc.

KOUPÍŠ TADY


Vybavení pro malého kutila

Je to takový ten typický kluk, co by rád něco šrouboval, montoval a opravoval? Vykašlete se na hračky a pořiďte mu skutečné nářadí z e-shopu Malý kutil. Najdete tam základní druhy nářadí i materiálů, které jsou ideální pro práci s předškolními dětmi, tedy vhodné svou konstrukcí i velikostí do dětských tlapek. 
Abyste pak věděli, jak s dětmi pracovat (však i holky to určitě bude bavit!), doporučuji k tomu knihu Malý kutil, ze které se dozvíte jak, kdy, kde i proč s dětmi kutit, a to včetně praktických rad a 20 tipů na kutilské výrobky

KOUPÍŠ TADY


Aby mohl montovat od rána do večera

Pokud zrovna nemůžete asistovat se skutečným nářadím, určitě potěší i tahle parádní stavebnice Brio Builder, se kterou si můžou děti rozvíjet svou manuální zručnost klidně sami. V kufříku najdou potřebné nářadí i materiály, se kterými vyrobí spoustu různých výrobků. Díky tomu se naučí šroubovat, zatloukat, montovat i rozkládat. To budete koukat, až vám ukáže vlastnoručně smontované autíčko!

KOUPÍŠ TADY


Jen ať bádá a zkoumá

Hraje si váš kluk rád na průzkumníka? Darujte mu tuhle nádobu s lupami, díky které může zblízka pozorovat brouky, pavouky, listí i další přírodniny. Podle toho, co si zrovna uloví. Horní lupa zvětšuje 6x a spodní 4x, bude tedy moci všechno probádat až do detailu.

KOUPÍŠ TADY


Když venku prší, hrajte deskovky

Jaká je nejlepší společná aktivita rodičů a dětí? Rozhodně deskové hry. A mám tu pro vás tip na jednu mimořádně skvělou – Děti  z Carcassone. Dětská varianta celosvětově proslavené hry, která mě tedy rozhodně pořád baví. V téhle variantě máte za úkol umístit všechny své panáčky do krajiny v okolí hradu. Komu se to povede jako prvnímu?

KOUPÍŠ TADY


Zažeňte příšerky do skříně

Deskovka Příšerky ze skříně je pro všechny nebojsy. Začíná ten, kdo se bojí nejmíň. Co je úkolem? Najít tu správnou hračku, které se příšerka bojí a před kterou uteče do skříně. Až je zaženete všechny, můžete jít v klidu spát. Hra, která parádně trénuje paměť nejen dětem, ale i rodičům a zvládnou jí hrát opravdu už i tříleťáci.

KOUPÍŠ TADY


Hrajte si podle Montessori

S tímhle edukativním souborem her VNÍMÁM TO procvičíte všechny smysly. V krabici najdete jednoduché hry, které byly navrženy podle metody Montessori a se kterými procvičíte všechno, co by měl zvládnout každý předškolák. Jemná i hrubá motorika, orientace v prostoru, koncentrace, logické myšlení, představivost, uvědomování si souvislostí… Zápis do školy pak bude hračka!
 
Dárek pro kluka - soubor her Vnímám to
 
.
Víc tipů na deskové hry?
Mrkněte na 👇
.

Kouzelná zábava s tužkou

Že ještě nemáte Kouzelnou Albi tužku? Tak si jí honem pořiďte, protože pak už vždycky budete vědět, co k narozeninám. Přece další kouzelnou knihu nebo hru! U nás doma je tedy o tužku boj skoro každý den!

Jako dárek pro kluky, kterým je 3 roky až 5 let, bych zvolila třeba tyhle knihy:

  • Když roboti brebentí – Kniha, kterou dala do kupy logopedka, která vaše děti naučí správně vyslovovat. Je plná úkolů, které podněcují k mluvení a jsou tam taky super písničky a napínavé komiksy. Pro kluky jako dělaná!
  • My first English – První anglická knížka, sestavená podle metody učení Helen Doron, která učí jazyk přirozeně. Díky knížce se děti nejen naučí slovíčka, ale dokážou je i použít ve větě. 
  • Hra do auta – Ideální na cestu na dovolenou. V autě už totiž nikdy nebude nuda. Kvízové otázky, zajímavé úkoly, zvuky, dopravní písničky ze světa dopravy i cestování. V praktickém balení textilního sáčku. 

KOUPÍŠ TADY


Nevinná klukovská „zbraň“

Když jsem byla malá, každý správný kluk (ale i holka) měl svůj prak. Co mu takhle jeden pořídit? Zapomeňte na střílení kamínků, tenhle prak je bezpečný. Střílí totiž pěnové míčky, takže nikomu neublíží. Můžete s dětmi sestřelovat třeba prázdné plechovky. Kdo jich shodí nejvíc?

Prak pro všechny malé kluky

KOUPÍŠ TADY


Co takhle domácí hokej?

Super zábavná hra pro dva – Vzdušný hokej. Každý hráč začíná s pěti puky na své ploše. Cílem je nastřílet všechny puky k protihráči. Komu se to povede jako prvnímu? Hra, která zabaví (nejen) děti na hodiny. Uspořádáte si domácí turnaj?

KOUPÍŠ TADY


Pro všechny tajné agenty

I naše Baru si hraje ráda na agenty, a to je holka. Co teprve kluci? A víte, co musí takový správný agent mít? Přece vysílačky, aby se mohl na dálku se svým špiónským kolegou domlouvat, jak na zloděje. Uvidíte, že to bude TOP dárek pro kluka ve věku 3 roky až 5 let (a klidně i staršího).

KOUPÍŠ TADY


Aby se stal svým hrdinou

Hraje si rád na Spidermana, Batmana, piráta, rytíře nebo snad miluje dinosaury? Co mu darovat kostým, díky kterému se ještě víc vžije do hry a užije si svůj „výlet mimo realitu“. A co je nejlepší výhoda? Nebudete pak muset narychlo vyrábět kostým na maškarní.

KOUPÍŠ TADY


Na takové domácí hudební tvoření

Bubnuje často do nábytku? Tancuje? Rád zpívá? Pak máte doma zajisté budoucího muzikanta. A takovému hudebníkovi rozhodně nesmí chybět perkuse (bubeníkům obzvlášť). Vzala bych pro něj tuhle dětskou perkusní sadu od značky Stagg, ve které najdete 6 hudebních nástrojů: pochodový bubínek s paličkami, zápěstní rolničky, tamburína, dřívka, guiro a caracas. A pozor, nejsou to žádné laciné atrapy, skutečně hrají!

KOUPÍŠ TADY


Máte pro nás další zajímavý tip na dárek pro kluka (3 roky – 5 let)?
Sem s ním! 😉

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
 

Birthday photo created by drobotdean – www.freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *