Dárek pro dědu? Nelámejte si hlavu a přečtěte si těchto 10 nápadů


DárkoTipy / Sobota, 6 října, 2018

Já teda nevím, jak vy, ale já řeším dědy vždycky až naposledy. Nevím si totiž rady a nakonec skončím 23. prosince v nějakém supermarketu a hledám, jaká že lahvinka (Vaječný koňak nebo Myslivec?) nebo klobáska (pokud to ještě ukouše) by ho potěšila. Je to totiž oříšek. Lidé, co jsou už nějaký ten čas na světě, za ta léta nakupili věcí dost a dost a spoustu z toho už vlastně ani nevyužijí. A pozor, jsou zvyklí na to své. Třeba můj děda už přes 50 let nosí jedny a ty samé plavky (i když mu babička už dvakrát pořídila nové)! No řekněte, to musí být kvalita, když z něho ještě nespadnou! Takže i když mu pořídíš sebevoňavější vodu po holení, stejně bude používat raději Pitralon. Když mu koupíš čupr kalhoty a skvěle padnoucí svetr, dá to do skříně s tím, že je to sváteční a musí se to šetřit. Oblékne to tak maximálně na Vánoce. Co s tím? Nezoufejte, našla jsem pár tipů na dárek pro dědu, který by se mu mohl líbit.


Trocha čtení špatná není

Dárek pro dědu - průkazka do knihovnyJe váš děda nadšený čtenář? Pak  je jasné, že ho potěšíte nějakou pěknou knihou, nejlépe s velkými písmeny. Jenže co když nevíte, jakou knížku vybrat? Co všechno už četl? Zabalte mu pod stromeček průkazku do knihovny (a zaplaťte mu roční předplatné). Dědu by třeba samotného nenapadlo tam chodit. Když k tomu ještě přidáte poukázku na odvoz tam i zpět třeba jednou za měsíc, budete ti nejlepší vnoučci.


Ať si provětrá hlavu…Dárek pro dědu - elektrokolo

Jezdil děda rád na kole, ale už na to nemá dostatečnou fyzičku? Jestli máte větší rozpočet nebo se vás skládá na dárek víc vnoučat dohromady, co mu takhle pořídit nějaké pěkné elektrokolo? Dají se dnes koupit různá, horská, městská anebo rád jezdíval na skládačkách„? Uvidíte, jak už se nebude moct dočkat jara, až vyrazí na vyjížďku třeba někam do přírody (nebo na pivo? 🙂 ).


… a pak babi někam vytáhne

Dárek pro dědu - vstupenkyJak je to dlouho, co byl děda někde za „kultůrou“? Sám si vstupenky určitě jen tak nepořídí, tak co kdybyste mu je darovali? Třeba do divadla nebo na koncert jeho oblíbené kapely (třeba můj děda miluje dechovku) nebo na výstavu (třeba fotek z doby, kdy byl děda mlád), pokud na to je? Ať babi zase jednou někam vytáhne! Zážitky jsou v tomhle věku určitě cennější než nějaká další věc do kupy. Navíc je to skvělý tip na dárek na poslední chvíli. Vstupenky snad na cokoliv se dají pěkně rychle koupit online.


Fandí, fandím, fandímeDárek pro dědu - permanentka na zápasy

Je děda nadšený fanda hokeje nebo fotbalu a sleduje v televizi všechny zápasy? Co ho vzít na zápas naživo anebo mu rovnou koupit permanentku na celou sezónu? Uvidíte, že bude nadšen nejen on, ale i babička (která si konečně bude moct pustit místo fotbalu Ulici). Když k tomu přidáte kšiltovku nebo šálu s jeho oblíbeným týmem anebo dokonce svoji přítomnost na zápasech, zazáříte.


Zavzpomínejte si spolu

Dárek pro dědu - rodinná hra„Dědo, a jaké to bylo, když jsi byl malý?“, ptávali jsme se s bráchou dědy vždycky, když nás měl uspávat. Pokud vás to taky zajímá (a že je to fakt zajímavé!), darujte dědovi společenskou hru „Jak to tenkrát bylo?“. Při každé návštěvě si pak společně můžete zahrát jednu partičku a dozvědět se při tom pozoruhodné příběhy z rodinné historie.

Hra obsahuje spoustu karet s retro fotkami, které vybízí k vyprávění. Poté hráči postupně odpovídají na otázky, které se váží k příběhům. Zjistíte tak, jestli jste poslouchali pozorně.

.
Nevybrali jste si?
Mrkněte ještě na dalších 10 tipů na fajn dárky pro dědu.
.

Pro dědův spokojený pupek

Dárek pro dědu - gurmánský zážitek

Neznám dědu, který by si rád nepochutnal na pořádném jídle. Jaký dárek tedy každý ocení? Přeci poukázku na gurmánský zážitek! Ať už je to restaurace s pravými steaky, českou klasikou nebo třeba středověká žranice v krčmě v Dětenicích, uvidíte, že si to užije.

Mrkněte taky na tahle degustační menu. Já bych si tedy vybrala. A vy?


Nebo ho pošlete na houby

Dárek pro dědu - nůž pro houbařeJe váš děda vášnivý houbař a má narozeniny takhle na podzim? Tak to je ideální příležitost mu pořídit pořádný houbařský nůž. Má speciálně tvarovanou dřevěnou rukojeť a štěteček na očištění hub. Na střence má dokonce malý metr, takže si svoje úlovky rovnou může změřit a pak se ostatním v hospodě chlubit, jaké kousky že to ulovil. K noži samozřejmě patří i pěkné pouzdro.


Ať si na ně pěkně posvítíDárek pro dědu - čelovka

A co když vyrazí do lesa ještě za tmy? Nebo loví ryby v noci? Anebo váš děda chodí večer zavírat slepice do kurníku (jako ten náš)? Tak to by se mu mohla hodit pořádná čelovka. Obzvlášť v zimě, kdy je brzy tma. Dá si jí pěkně na hlavu a ruce bude mít volné na to, co potřebuje.


Aby vám mohl ukázat své úlovky

Dárek pro dědu - tablet pro senioryCo si budeme povídat, pro babičky i dědy je nejdůležitější hlavně co nejčastější kontakt s vnoučaty. Ale jak na to, když nebydlíte zrovna ve stejném městě a i tak byste chtěli ukázat, co pěkného vaše robátko zrovna nakreslilo? Mám tu pro vás řešení. Pořiďte dědovi tablet. Teď si asi říkáte: „Haha, vtipné. Ale jak ho s ním naučím pracovat?“. Jednoduše. Dnes už existují různé aplikace pro seniory, které práci s tabletem naprosto zjednoduší. Nainstalujte dědovi i Skype a můžete si volat třeba každý večer.


Vyvezte dědu na výletDárek pro dědu - výlet

Třeba do jeho rodného kraje, kde už 50 let nebyl. Nebo tam, kam jezdíval s babi zamlada. Nebo na nějaké jiné oblíbené místo, o kterém říká, že by chtěl ještě jednou navštívit. Myslím, že tenhle dárek mu udělá úplně největší radost. Stráví s vámi čas, zavzpomíná si a vy se dozvíte třeba nějaké zajímavé příběhy z jeho mládí. Dědovi určitě vykouzlíte úsměv na tváři. A to za to stojí.


A jaký je ten váš děda? Máte ještě nějaký další tip na dárek pro dědu, který měl úspěch?
.
.
Líbil se vám článek? Chcete ještě víc dárkotipů?
Sledujte DárkoBlog.cz na facebooku a už vám žádný neunikne!
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *