Darujte tu nejsilnější kávu na světě… aneb ochutnala jsem Black Insomnii


Recenze / Pondělí, 24 května, 2021

Kafe. Jako malá jsem vždycky nechápala, co na tom ti dospělí pořád mají? Teď už tomu rozumím. Jak jsem se k tomu dopracovala?

Já a kafe… aneb tak jde čas

Začala jsem ho pít, až když jsem byla na vejšce, a to proto, že kdykoli jsem vzala skripta do rukou, začaly se mi zavírat oči. No vážně. Jestli máte problémy se spaním, pořiďte si nějaká skripta a začtěte se. Vsadím se s vámi, že než dočtete první stránku, budete spát jako mimino (tedy, cizí mimino, moje nikdy moc nespalo). Ale zpátky ke kafi. Prostě jsem doufala, že mě ten kofein nabudí, a tak jsem si jedno rozpustné (turka ne, logr je fuj) udělala. Půl na půl s mlékem a do toho alespoň tři vrchovaté lžičky cukru (protože kafe je přece strašně hořké!). Myslíte, že to pomohlo? Možná tak na deset minut. Pak jsem raději vstala a se skripty pochodovala po pokoji.

Když jsem začala chodit do práce, zvykla jsem si na něco lepčího – kávu z kávovaru. Pěkně namletou. Tak zvané presíčko. Samozřejmě, že s cukrem. Snížila jsem ale dávku na dvě lžičky a malé mlíčko. Jedno takové kafčo ráno a jedno po obědě. To byla nutnost. Taková chvilka poezie. Když jsem pak vyměnila firmu, snížila jsem cukr dokonce jen na jednu lžičku, pak půl… ale dvě kávy denně byla stále má dávka. V práci. Doma jsem kafe nepila, protože potom, co jsem zakusila presso, rozpustné už mi fakt nechutnalo.

Když jsem zjistila, že jsem těhotná, přestala jsem kafe pít. To se přeci nemá! Ale jen co se porod blížil, sem tam sem jedno do sebe potají lupla. A pak to přišlo: plínky, noční buzení, kojení, nevyspání… Ale kofein má na miminko přeci špatný vliv! Nebude ti spát, když budeš pít kafe!!!! (to jde, aby spalo ještě míň???) Na všechny rady jsem se zvesela vykašlala a začala kafe opět pít. A tentokrát už bez mléka a bez cukru. Pěkně černé a čím větší, tím lepší. Takže takové to lungo.

Já a kafe si opravdu rozumíme

Momentálně jsem se dopracovala na tři kafe denně. Maximálně. Pěkně nadávkováno na ráno, po obědě a v podvečer, kdy už mi po celém tom dni s dětmi vážně ubývá sil. Je to taková moje meditace uprostřed toho denního koloběhu. „Děti, teď ne. Piju kafe!“ (Ehm, stále se občas stane, že ho piju úplně vystydlé, ale co se dá dělat.)


Prý nejsilnější káva na světě

Nedávno jsem spatřila kdesi reklamu na nejsilnější kávu na světě jménem Black Insomnia. „Spi, když chceš, ne kdy musíš.“, hlásají. Abychom prý náhodou něco nezaspali. Jedná se údajně o tu nejkvalitnější 100% přírodní zrnkovou kávu, tradičně pomalu praženou s oříškovým aroma, karamelovou sladkostí a s ocasem hořké čokolády. 

Chvilka poezie s tou nejsilnější kávou

„Cože? Tak to musím rozhodně vyzkoušet!“ A tak je to tady. Jaké to kafčo je?


Black Insomnia poprvé

Přišla jsem znavena po několikahodinové procházce s dětmi venku. Řádně jsme se vyvětrali. Je mi zima a nejraději bych si šla dát šlofíka. Leč to bohužel nejde. Děti zatím stále ještě nemají vypínač. „Ideální stav na vyzkoušení té supersilné kávy“, říkám si a doufám, že po ní budu mít superschopnosti.

Kávu jsem si objednala mletou, protože stále ještě nevlastním kávovar. Mám ale malou moka konvičku, ze které se udělá jedno kafe. Dám do ní tedy obvyklou dávku – dvě poctivé lžičky.

Ochutnejte tu nejsilnější kávu na světě

Vůně mleté kávy je opravdu intenzivní. Vůně uvařené nijak zvláštní (a to mám nos stále zdráv, neprodělala jsem naštěstí žádnou ztrátu chuti ani čichu). Jaká je chuť? Dokonalá. Nejsem žádný gurmet, ale nazvala bych ji kulatou (je to vůbec možné??). A chutná mi moc. Ani mi to nepřipadá chuťově silné. Prostě tak akorát.

Po třech locích cítím, že se mozek probouzí. Když je hrnek prázdný, dostala jsem chuť jít uvařit večeři. To je dobré znamení. Příště přitlačím a zkusím tři lžičky.


Black Insomnia podruhé

Klasické ráno. Děti mě budí před sedmou. Ještě chvíli dělám, jakože spím, ale nikdo mi to nevěří. „Mamíííí, kdy budeme vstávat? Já chci snídani!“, křičí na mě Baru. Nojooo… odšourám se tedy do kuchyně a čučím do ledničky, cože si to dnes dáme. Potřebuju kafe. A dneska by nějaké silnější bodlo. Ještěže mám Black Insomnii. Jdeme na věc. Tentokrát dám do moka konvičky lžičky tři, tak jsem zvědavá, jak mě to nabudí.

Mletá a voňavá Black Insomnia

Hm… tomu říkám plná chuť. Nevím, jestli jsem už fakt kafař, ale tři lžičky mi asi vyhovují víc! Deset minut po vypití kávy se cítím bdělá. Svět je v pořádku.


Black Insomnia se u mě zabydlela

Jako neříkám, že si občas neudělám tzv. rychlo-kafe, neboli mého rozpustného Baristu od Nescafé (jiné rozpustné mi nechutná). Ale Black Insomnia vede. Sice je to s tou moka konvičkou trochu pracnější, ale stojí to za to. Už jsem dala ochutnat i návštěvě a byla rozhodně spokojená. Neváhejte a vyzkoušejte na vlastní chuťové buňky!

KOUPÍŠ TADY


Komu můžete darovat nejsilnější kávu na světě?

  • Rozhodně všem věčně nevyspalým a unaveným matkám.
  • Všem workoholikům a kancelářským myším (protože v kanclu kafe vždycky teče proudem).
  • Tchýni, aby byla milejší. A určitě i tchánovi, protože je to kafe pro pořádné chlapy!
  • A prostě všem, kteří si kávu rádi dávají.

Vybrala bych rozhodně jeden z těchto dárkových setů.


.
Hledáte dárek pro chlapa? 👇
Dívejte na těchto 17 tipů
.

.
A jakou kávu pijete vy? Sladíte? Mlékujete? Pochlubte se.

 
.
Víc recenzí a dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *