Netradiční vánoční dárek? Co takhle dekorace na zeď?


DárkoTipy / Úterý, 2 listopadu, 2021

Dost bylo lahví vína, spodního ošacení, papučí pro babičky, panenek a autíček pro děti. Taky si říkáte, že by to chtělo nějaký netradiční vánoční dárek? Mám pro vás jeden nápad. Každý má doma zeď. A určitě se na té zdi najde i kousek volného místa. Co takhle nějakou pěknou dekoraci na zeď? Že nevíte jakou? Mám tu pro vás 6 tipů.


Ať je zeď plná vzpomínek

Fotky jsou vždycky vděčné dárky. Obzvlášť pro babičky a dědy, kteří by nejraději měli vnoučátka neustále na očích. Tak proč jim to nedopřát? Pořídila bych nějaké pěkné fotorámynaplnila je obrázky vašich milých dětiček, zvířecích mazlíčků nebo jiných vzpomínek.

Mně osobně se nejvíc na zdi líbí takové rámečky, do kterých se dá dát hned několik fotek najednou. Anebo se může náplň rámečků různě nakombinovat. Nemusí se tam totiž vkládat jen fotky, ale třeba i pěkné citáty, vylisované květiny, čtyřlístek, háčkované nebo malované mandaly… Co vás jen napadne.

Originální dárky? Fotorámečky s fotkami na zeď

.
Víc tipů na fotodárky?
Přečtěte si článek 👇
Nejlepší fotodárky? 11 tipů na originální kousky s vlastním potiskem.
..

Designový kousek z plechu

Tip na dárek pro fajnšmekry a milovníky retra? Plechová cedule, která interiér rozhodně ozdobí. Můžete si vybrat z různých rozměrů a motivů:

  • pivní nebo jiné alkoholické cedule, které se jistě budou vyjímat ve všech domácích barech,
  • cedule s auty nebo motorkami do garáže pro milovníky rychlých strojů,
  • cedule s motivy jídla do kuchyně,
  • cedule s legendárními hudebními kapelami pro všechny muzikanty,
  • různá motta a citáty pro všechny, třeba i do dětského pokoje,
  • i něžné cedule pro ženy se najdou.

S kovovou cedulí se dá vyjádřit, co má zrovna obdarovaný na srdci. Myslím, že to bude na tuty povedený netradiční vánoční dárek!

Plechová cedule - super netradiční dárek!

Aby to doma správně tikalo

Je mi jasné, že má dnes každý „čas“ stále při ruce (na mobilním telefonu) anebo doslova na ruce (chytré hodinky). Ale doma přeci jen rádi tyhle elektronické vymoženosti odložíme. Určitě se tedy budou pro sledování času hodit nějaké parádní nástěnné hodiny, které zároveň zkrášlí interiér.

Z jakých hodin můžete vybírat? S různými dětskými motivy, retro, dřevěné hodiny nebo třeba s vlastní fotografií. Rozhodně si zjistěte barvy interiéru, abyste zvolili takové, co tam budou ladit.

Darujte pod stromeček hodiny!


Pověste na zeď umění

Pěkný obraz určitě potěší nejen milovníky umění. Vybírat se dá totiž ze spousty motivů, od kreseb, přírody, zvířat až po černobílé fotografie. Umění moderní nebo klasické. Moc pěkně také vypadá sada podobných obrázků, které se budou skvěle vyjímat třeba i v dětském pokoji. Zvolit můžete obraz na plátně, na skle nebo zarámovaný. A když si nejste jisti, jaký pro vašeho milého či milou vybrat? Darovala bych poukázku na obraz, ať si vybere podle svého vkusu.
Obraz na plátně jako dárek
.
Hledáte ten pravý dárek pro muže? Mrkněte na článek 👇
Jaký dárek pro muže? Mám pro vás 17 tipů.
..

Zabalte pod stromeček nový pokojíček

Jak? No třeba tak, že pořídíte nějaké parádní tapety do dětského pokoje, které si vaše dítko rozbalí jako dárek společně s poukázkou na renovaci pokojíku. A co udělat rovnou sadu dárků do nového pokoje? Napadá mě třeba polštářek s potiskem, nová lampička, sedací vak, houpačka (vždycky jsem chtěla mít ve svém pokoji houpačku!)…

Tapety jako vánoční dárek...

Ozdobte stěny oblíbenci

Dárek pro kohokoli, kdo má na své stěně kus volného místa? Srolujte mu pod stromeček plakát, na kterém najde třeba svého oblíbeného hrdinu. Však i já jako malá mívala polepený snad celý pokoj plakáty z Bravíčka (přiznávám, i rodinka Kelly Family tam visela).

Plakáty ale nemusí být jen s herci, zpěváky nebo hudebními skupinami, ale taky se zvířaty, nádhernou přírodou, architekturou… Dětem bych určitě věnovala plakát s jejich oblíbenými pohádkovými postavami, milovníkům filmů zase plakát s jejich srdečním filmem. Pro fajnšmekry bych vybrala nějaký umělecký plakát, třeba i s obrazem známého malíře, pro cestovatele bych určitě pořídila mapu světa a pro kluky, co rádi paří hry, rozhodně nějaký ten herní plakát.

Plakát jako netradiční nejen vánoční dárek

Máte pro nás další tip na netradiční vánoční dárek?
Pochlubte se v komentáři. 😉

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.
.
Článek vznikl ve spolupráci s Postershop.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *