Nejlepší fotodárky? 11 tipů na originální kousky s vlastním potiskem


DárkoTipy / Čtvrtek, 30 dubna, 2020

Trička, hrníčky, kalendáře… to už určitě všichni znáte. Mám tu pro vás jinačí libůstky, na které můžete nechat vytisknout, co se vám zlíbí. Třeba vaší fotku nebo vtipnou hlášku či obrázek? Fotodárky potěší nejen babičky a dědy (aneb jak nám ta vnoučátka pěkně rostou), ale určitě i vaše kámoše, sestry, partnery nebo dětičky. Tak mrkejte na ty nejlepší fotodárky, které jsem pro vás vypátrala.


1. Jedna fotka vedle druhé

Kam si ho postavíte, tam ho najdete. Co? Leporelo z fotek. Parádní mini výstavka 8 obrázků, která se může vyjímat třeba na skříňce, na pracovním stole nebo jen tak sbalená v kabelce. Dřevěné desky dodávají leporelu vskutku designový vzhled. Fotky jsou do čtverce (jó, použijte třeba nějaké parádní z vašeho instagramu) ve velikost 9 x 9 cm.


2. Šoupněte to do krabičky

Máte spoustu vyvolaných fotek? Zapomeňte na fotoalba a pořiďte tuhle jedinečnou dřevěnou krabičku, jejíž víko se dá potisknout třeba tou nejpovedenější fotografií. Vejde se do ní až 200 fotek ve formátu 10 x 15 cm (ale i ty menší samosebou). To se to bude prohlížet.


3. Zabalte mobil do fotky

Neboli nechte natisknout povedenou fotografii (nebo třeba jeho oblíbeného idola) vašemu oslavenci na kryt či pouzdro na telefon. Dostupné na obaly pro všechny možné značky telefonů, od „jablíček“  přes Samsungy až po Xiaomi. Co takhle k fotce přidat zajímavý citát nebo vtipnou hlášku?


4. Paráda na míru pro miminka

Dost bylo nudných bílých oblečků. Co takhle bodýčko s originálním potiskem? Napadá mě… Nechala bych na bodýčko vytisknout veselou fotku rodičů a pod to napsala: „Za to můžou oni!“ nebo „Dali si na mě záležet!“. Anebo fotku sestřičky/bratříčka a pod to nápis: „Mám príma bráchu/ségru.“. Zcela jistě by to pomohlo k tomu, aby se sourozenci namísto žárlení začali mít rádi.


5. Není nad originální spodky

Trenky jako takové jsou vděčný dárek (tedy aspoň ten můj chlap doma si je vždycky přeje, protože sám si je nekoupí, jak je rok dlouhý). A když ty trenky ještě necháte potisknout nějakou vtipnou fotkou, obrázkem nebo nápisem? Myslím, že fajn sranda dárek. A pozor, dají se potisknout i dámské sportovní kalhotky.


6. Každý pivař jistě ocení

Vlastní speciálně potištěný půllitr, který zůstává v hospodě jen pro něj (aneb ať žijí vesnické hospůdky)? Nebo na nějaké to domácí popíjení? Jen na výstavku by ho byla každopádně škoda. Vytiskněte třeba pivařovu fotku anebo máte vyfocený jeho pivní pupek? Paráda!


7. I v kuchyni to může slušet

Nejen pro naše milované babičky, které jsou jistě nejlepší kuchařky v okolí, ale i pro šikovné vařící tatínky se jistě bude hodit kuchyňská zástěra na vaření, na kterou můžete vytisknout třeba její/jeho fotku s nápisem „Nejlepší kuchařka všech dob!“. Nebo máte lepší nápad? Sem s ním.

.
Hledáte dárek pro někoho, kdo už všechno má?
Doporučuji víc než 15 tipů na ty nejchutnější jedlé dárky.
.

8. Skládání, to nám smutky zahání

Taky jste si prošli tím obdobím, kdy jste byli posedlí skládáním puzzlí? A čím dílků, tím víc? Já ho měla tak kolem mých 15 let. V pokoji se nedalo kam šlápnout, protože dílky byly úplně všude. Ruku na srdce, už teď se těším, až děti trochu odrostou a budu si moci zase nějaké to větší puzzle složit. Tak pro takového maniaka (ale i příležitostného puzzlaře) doporučuji nechat vyrobit fotopuzzle s nějakou vaší pěknou fotkou.


9. Pověste ho vejš

A hlavně rovně! Totiž, takový plakát s vlastní fotkou (třeba tou, co se obdarovávanému tak moc povedla) bude určitě ten nejlepší fotodárek. Vyberte pěknou společnou fotku nebo udělejte rovnou koláž vašich nej fotek a nechte je vytisknout na plakátový papír. A pak tu mám ještě jeden tip – instaplakát (viz obrázek), který je složený ze čtvercových fotek à la Instagram. Ten bude pokoji zaručeně slušet.


10. Hezky se zachumlat

… a zahřát s vašimi vzpomínkami, večer, v zimě nebo za deštivého dne, s horkým čajem v ruce (nebo sklenkou vína?), to bude pohodlíčko. Jak na to? Nechte vzpomínky natisknout na deku. Je k mání v různých rozměrech a nejvíc jí sluší koláž fotografií. Můžete klidně přidat nějaký popisek nebo motto. Třeba starou dobrou hláškou z Mrazíka: „Už je ti teplo, děvenko?“


11. Když roušku, tak originálně

Jasné. Trh na koronavirové potřeby okamžitě zareagoval, a tak tu máme i roušky s vlastním potiskem. Bohužel to vypadá, že se jich jen tak nezbavíme, tak co je nosit štramácky? Sladit se zbytkem oblečení nebo ji mít vskutku originální. Co třeba na ní nechat vytisknout vlastní obličej? Je libo plnovous? Anebo rovnou zombie styl, když už je tu ta pandemie?


A jaké jsou nejlepší fotodárky podle vás?
Darovali nebo dostali jste nějaké zajímavé? Pochlubte se. 😉

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *