Jaký dárek pro čtyřletou holku? Vím, co ji zajímá


DárkoTipy / Sobota, 9 května, 2020

Jak to, že to vím? No protože jednu brzy čtyřletou mám doma. A stýkáme se i s jejími vrstevnicemi. Takže… pro všechny tetičky, babičky, kamarádky, ale i dědy či strýce a dokonce i maminky, které si neví rady a myslí si, že už snad všechno doma mají… Sepsala jsem pro vás tipy na dárek pro čtyřletou holku, se kterými zaručeně uspějete (pokud tedy doma nemáte nějakou podivínku).


Čtyřleté holky si rády hrají

Čtyřletou holku potěší jako dárek cokoliv z Ledového královstvíNo to je jasná věc. Jsou to přece děti. Ale s čím? V tomhle věku vedou všechny princezny. A když princezny, tak rozhodně ty z Ledového království (ano, stále to frčí, před Vánoci jsme byli už na druhém díle). My máme doma jednu Elsu a právě dnes mi slečna prozradila, že ještě nutně potřebuje Annu a doufá, že jí to Ježíšek vyplní („Ne, Baru. K narozeninám kupují dárky maminky!“). Takže pokud doma nemáte ještě ani jednu, můžete koupit rovnou obě a Olafa k tomu. Ale nemusí to být nutně panenky. Ono cokoliv s Annou a Elsou zabere.

Oblékání panenek - super dárek k čtvrtým narozeninámPřišla taky doba, kdy už na to moje zlato nemůžu jen tak navléknout, co se mi zlíbí. Ne. Baru už si o svém oblečení chce rozhodovat sama. A začalo jí taky bavit oblékat panenky. Tedy, ty opravdové ještě moc nezvládá, ale… pamatujete, jak bývaly papírové oblečky na papírovou holčičku? Tak jsem našla tuhle magnetickou verzi Oblékni Lilli, která se nemůže zmačkat a vydrží víc. Baru to teď děsně baví a musíme Lilly vybírat ty správné outfity skoro každý den.

Čtyřleté holky už zvládají hrát hry.Často hrajeme taky tuhle Minnie hru. Sice píšou, že od pěti, ale Baru jí teda bravurně zvládá už teď a opravdu jí baví. Hraje se tak, že na herní plán rozdáte kulaté žetonky – mašličky a kukačky. Úkolem je cestou s figurkou posbírat co nejvíc mašliček, které Minnie poztrácela. Když tam najdeš kukačku, soupeř hraje dvakrát. Takže už trénujeme počítání políček a logiku, neb si musí správně zvolit, kterou cestou se k žetonku vydat.

Pohádkové divadélko je fajn dárek pro čtyřletou holčičku.Nevím, jak vaše děti, ale Baru je rozená divadelnice. Od malička, ať má v ruce panáčky z Lega nebo třeba jen dva klacíky, hraje s nimi divadlo. (A chce to i po mně! Pomoc!) Říkám si, že snad jednou bude režisérka nebo spisovatelka nebo tak něco… no, uvidíme. Každopádně, abych jí v tom podpořila, přemýšlím o téhle divadelní hře Pohádkové divadlo z koncepce Kvído. Je to opravdové divadélko s rekvizitami, dřevěnými komponenty, kulisami a 4 kostkami, kterými se rozehrávají dobrodružné napínavé příběhy. A jak to bude dál? To už je na dětech.


Čtyřleté holky začínají tvořit

K Vánocům nám Ježíšek (jasně, že jsem to byla já, pšššt) přinesl Fingerprint Activities a říkám vám, je to bomba. Baví to Baru a baví to i mě. Totiž, je to knížka plná návodů na obrázky zvířátek, hmyzu atp., které se tisknou prsty. U knížky je paleta barev na obtiskávání a světě div se, vůbec neschne! Jen musíte dát pozor, aby vám děcko nespatlalo všechny barvy dohromady (ehm, jako se to stalo nám). Takže řádně poučit, že když chce vyměnit barvu, musí si otřít prstík. Super recenzi téhle tvořivé knížky si můžete přečíst na blogu Život podle Karol. A bacha, hlavně to nekupujte přes Facebook, kde to pokoutně prodávají různé ženské. Chtějí za to až dvojnásobnou cenu než je v e-shopu Booksforjoy.cz.

Kreslicí tabulová knížka - bezva dárek k čtvrtým narozeninámBezva dárek na doma i na cesty bude speciální kreslicí tabulová knížka (20 x 20 cm), na kterou se kreslí křídami. Já nevím, jestli je to všude stejné, ale já už mám doma poschovávané stohy pomalovaných papírů a už vážně nevím, kam s nimi. Protože vyhodit to přeci nesmím! To máte minimálně dva denně! Tak tahle knížka by to vyřešila. Prostě se obrázek navlhčeným hadříkem smaže a jede se nanovo. Vážně o ní uvažuju. Dodává se se 4 křídami, které prý nepráší.

Navlékání korálí čtyřletou holku baví.I když to na mě Baru moc nevidí (mám maximálně náramek, který jsem si ale vlastně vypůjčila od ní, protože mi je dětský akorát na tu mou kostnatou ruku), stejně už se chce „činčat“. A tak si na sebe ráda navléká různé korále, náramky, prstýnky, korunky… Takže takové navlékání, to by mohlo být dva v jednom. Pěkně se ozdobí a před tím řádně zabaví, protože si šperk vlastnoručně vyrobí. Líbí se mi sada dřevěných korálků od Djeco. Obsahuje asi 450 korálků i navlékací provázky.

Dárek pro čtyřletou holku - šicí sadaA co takhle první šití? Nebojte, není to nic složitého a vaše holčička bude mít nového malého kamaráda. O čem je řeč? O kreativní šicí sadě s pohádkou z Tuláčkova světa. Šít se bude právě lvíček Tuláček. Je v podstatě hotový, jen ho naplníte dutým vláknem, zašijete otvor a fixou na textil dokreslíte obličej. K tomu všemu ještě dostanete ilustrovanou brožurku s interaktivní pohádkou. Rozhodně ale doporučuji koupit šicí sadu rovnou i s knihou cestovatelských pohádek, kde je hlavním hrdinou právě lvíček. Mrkněte na cenově výhodnější balíček.

.
Víc tipů na tvoření? Inspirujte se v článku: 
17 tipů na dárky na tvoření pro všechny kreativní děti (a nejen ty)

.

Čtyřleté holky už jsou parádnice

Frčí triko s otáčecími flitry - dárek pro čtyřletou jako dělaný.Co u nich frčí? Momentálně určitě trička nebo šaty s takovými těmi oboustrannými flitry, co se dají otáčet, takže obrázek mění barvu. Baru takové tričko jedno má a já si nemůžu pomoct, musím jí s tím pořád točit (já chci taky takové tričko!). Když budete hledat, tak jsem zjistila, že těm flitrům se taky říká pajetky, googlete tedy triko s flitry nebo s pajetkami. Baru byla minulý týden smutná, protože jí to triko začíná být krátký, a tak už mám k jejím čtvrtým narozeninám objednáno. Jsem zvědavá, jaký bude mít úspěch.

Dárek pro holku - deštník do výbavy.Je sice fakt, že poslední dobou moc neprší (pane na nebi, dej, ať prší 🙏), každopádně každá holka by měla mít ve své výbavě nějaký ten deštník. Kdyby ladil barevně i s holínkami, to by bylo něco. Mně se moc líbí deštníky od firmy Djeco s krásnými ilustracemi. Zároveň je průhledný, takže děti hezky vidí na cestu před sebou a má taky bezpečnostní ochranný systém, který zabraňuje zachycení dětských prstíků.

Dárek k čtvrtým narozeninám - šperkovnice nebo hrací skříňkaUž se jí nakupili nějaké ty prstýnky a náramky? Tak to bude určitě potřebovat pěknou šperkovnici. Uvidíte, že si do ní bude schovávat různé poklady. Aspoň Baru si z venku teď začala nosit různé kamínky, ulity, kaštany, klacíky… (anebo třeba mini hračky z Kinder vajíček, že). Úžasná je třeba tahle šperkovnice, nebo vlastně hrací skříňka.

Šaty pro princeznu pro čtyřletou holkuA ještě zůstaneme u princezen. Není totiž lepší dárek pro čtyřletou holku než šaty pro princeznu. Jakože kostým. A nezapomeňte na korunku! Bez té by to nebylo ono. Už je jen na vás, jestli z dcerky/vnučky/neteře uděláte Elsu z Ledového království, Lociku, Šípkovou Růženku nebo třeba Popelku. Rozhodně se ale připravte na to, že ze začátku bude v těch šatech chtít chodit třeba i na nákup. Za to nadšení a jiskřičky v očích to ale stojí, co říkáte?


Časopis Puntík pro holky i klukyČtyřleté holky se dokonce už i vzdělávají

Co můžu určitě doporučit je předplatné časopisu Puntík. Jedeme s ním už druhý rok a každý měsíc nás ve schránce potěší. Je z tvrdšího papíru, takže malé děti ho hned tak nepomačkají. Bývá plný příběhů o zvířátkách, krátkých komiksů, kreslicích i jiných úkolů, je tam hodně stříhání a lepení (a to nás fakt baví), nápadů na hry a jiné činnosti. Když ho porovnám s jinými časopisy, Puntík mi přijde opravdu nejlepší.

Pro chytrou čtyřletou holku Chytrý vějířTakovým fajn drobným dárkem je Chytrý vějíř Kvido. Můžete vybrat z několika druhů podle věku dítěte. My máme doma ten pro tříleté a Baru ho zvládala už po druhých narozeninách (brzy mluvila, tak jí to pěkně šlo, jsem to ale pyšná máma), takže bych se nebála brát i ten pro pětileté. O co že se to jedná? Jsou to v podstatě obrázkové kartičky, které mají na každé straně nějaký úkol či otázku (a na další straně pak správné řešení). Buď si to může dítko samo prohlížet, ale ze začátku bude spíš potřebovat vaši asistenci, abyste mu daný úkol přečetli. Rozhodně tak své dcerce pomůžete v rozvoji inteligence, logiky, vědomostí a prý i sociálního chování.

Dárek pro čtyřletou holku? Kouzelné čteníJestli máte doma tzv. Kouzelnou tužku, pak je jasné, že výbava knih se musí doplňovat (a jestli nemáte, tak jí pořiďte, protože je fakt super a Baru baví už od dvou let). Jaké knížky u nás frčí? Nejvíc rozhodně Lidské tělo (nenechte se zmást tím, že je až od pěti let, to vůbec nevadí). Nevím, proč si Baru dala do hlavy, že chce být doktorka (když se doktorů bojí!?), ale lidské tělo jí fakt zajímá. I když, nakonec vlastně v knížce stejně nejvíc frčí narození miminka a prdící obrázek. Dál Baru hodně baví Zpívánky a konečně si začíná projíždět i Moje první písmena, tak jsem zvědavá, kdy se bude umět alespoň podepsat.


Máte nějaký další nápad na dárek pro čtyřletou holku? Sem s ním. 😉

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *