Darujte mu „jedlouše“… aneb 10 tipů na home-made jedlé dárky pro muže


DIY dárky / Pátek, 29 května, 2020

Kdo by neznal měkké dárky neboli „měkouše“!? Každý rok se musí nějaký pod stromkem objevit. Dalším tipem na dárek, který potěší snad každého (všichni jsme tak trochu gurmáni, no ne?), je tzv. „jedlouš“, jak jsem nazvala jedlé dárky. Jste kuchtíci nebo se nebojíte vlka nic a zvládli byste podle receptu připravit nějaký ten chutný dáreček sami? No paráda! Jestli jste nestihli dárek pořídit, kuchařskou zástěru na sebe a šup do kuchyně připravit nějakou tu laskominu. Vybrala jsem pro vás 10 tipů na jedlé dárky pro muže (ale klidně i ženy), které si můžete vlastnoručně vyrobit. Když kliknete na obrázek, dostanete se k návodu, jak na to.


1. Moravský turistický batoh

Kus kartonu, k tomu přidělejte popruhy na ramena a přidejte vybavení typu klobásky, slivovička, párečky, panáček, prkénko, chleba, parádní nůž na zakrojení… prostě co hrdlo ráčí. Boží a vtipný dárek na bujaré oslavy.


2. Paštika vařená s láskou

Hodí se nejen na dovolenou pod stan. Na takové domácí paštice (ať už je z jakéhokoli zvířectva) si oslavenec může pochutnat klidně i doma v obýváku. K tomu dobrý čerstvý kváskový chléb a fajn film a pohodový večer je tu.


3. Utopení utopenci

Tohle je tip pro všechny mé bližní. Kdo mě zná, ví, že je miluju (tak proč jsem je nikdy od nikoho nedostala?). Naložte nějaké kvalitní buřtíky (nejlépe od poctivého řezníka) do octu, s cibulkou, zeleninkou, feferonkami, jak máte každý rád. Když to do sklenice pěkně poskládáte a přidáte mašli, bude to moc hezký designový dáreček.


4. Kaktus k nakousnutí

Milovníkům voňavých trvanlivých salámů a klobás se bude zajisté líbit takováto fešná květina. Potěší oko i mlsný jazýček a na přípravu nemusíte být ani kuchař, ani študovaný aranžér.


5. Delikátní čokoláda

Sladkomil si určitě rád pochutná na domácí čokoládě. Netušila jsem, že je to tak jednoduché. A když tam dáte třeba mrazem sušené ovoce, oříšky, rozinky, chilli nebo klidně i sůl… to bude teprv mňamka.

.
Nestíháte dárky vyrábět? Neva!
Mrkněte na tyhle dobroty, které si můžete koupit:
Víc než 15 tipů na ty nejchutnější jedlé dárky.
.

6. Báječný koňak vaječný

Já nevím, jak vaši dědové, ale ten můj miluje vaječný koňak. Když nevíme co by, prostě nějakou tu lahvinku pořídíme. Co takhle vyrobit domací? Ještě jsem si netroufla, ale vy to určitě dáte (a já třeba příště taky). Rozhodně bude lahodnější. Postupovala bych podle receptu od Kuchařky pro dceru. Však jedlé dárky pro muže jsou super, ale co teprv ty pitelné!


7. Ochutnávkový pivní dort

Pro pivaře je to jasné. „Upečte“ mu dort. Máte na výběr ze dvou možností. Buď vsadíte na jeho oblíbenou značku piva anebo ho necháte si trošku zaexperimentovat a základ dortu složíte z ochutnávek různých malých, větších, českých, ale klidně i zahraničích pivovarů. To se to bude sfoukávat. Nejen jedlý dárek pro muže, ale i pitný bude mít zajisté úspěch.


8. Namažem chilli džem

Tohle budu muset někdy vyzkoušet. Mám ráda ostrá jídla všeho druhu a hned jak přestanu kojit, zase si ten život pěkně přiostřím (budu „vostrá matka“). Každopádně i dárek by to byl dost vostrý. Jak na to můžete přečíst anglicky (anebo si pomozte s Google translate).


9. Kysané zelí pro zdraví

Chcete-li, aby ten váš muž zdravý byl, připravte mu poctivé domácí kysané zelí. V tom konzervovaném kupovaném totiž vitamínu C moc nenajdete. Nutno dárek připravit dlouho dopředu, ale rozhodně se vyplatí. Když ho dáte i v nějakém pěkném soudku, to bude nádhera. A dobrota!


10. Ať si pochutná na vás

Doslova a do písmene. Určitě jsme všechny ženské k nakousnutí, no ne? Sváteční spodní prádlo na sebe, omotat se mašlí a postříkat šlehačkou. Nebo obložit jídlem? To teprve budou jedlé dárky pro muže.  Každopádně jedno je jisté: Láska prochází žaludkem. 😀


* Děkuji tímto Pinterestu za inspiraci. Obrázky půjčeny odtamtud a když na ně kliknete, dostanete se k autorovi. A jestli chcete víc jedlých tipů, mrkněte na další Jedlé dárky.


Už jste někdy darovali vlastnoručně vyrobený dárek? Máte tip na nějaké další jedlé dárky pro muže? Sem s nimi. 😉

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.

2 Komentáře “Darujte mu „jedlouše“… aneb 10 tipů na home-made jedlé dárky pro muže”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *