Muži, co takhle svým ženám nadělit místo hmotného daru nějakou tu službičku?


DárkoTipy, Tlachání / Středa, 17 dubna, 2019

Ne každá žena má to štěstí, že se její muž podílí na domácích činnostech tak nějak automaticky. Nechci tu rozhodně nijak podceňovat chlapská zaměstnání a úděl živení rodiny. To bych si nedovolila! Ale, pokud i žena pracuje, taky by si ráda občas oddechla (ano, i celodenní péče o malé batole je práce na plný a ještě plnější úvazek). A i když to máte doma tak nějak rozdělené, přeci jen každý dělá nějaké ty činnosti, které zas tak rád nemá. Proč tedy své milované ženě alespoň někdy neulevit a zvládnout to párkrát za ní?

Uvidíte, že vám za to budou vaše ženušky líbat (nejen) ruce a rozhodně vám pak za odměnu něco dobrého uvaří. Taková službička à la pomoc je totiž o moc lepší než další řetízek nebo voňafka do zásoby😁👍

Abych vám to, pánové, trochu ulehčila, udělala jsem si v jedné dámské diskuzní skupině takový menší průzkum, jaké že domácí práce ženy úplně nejvíc nesnáší. Jak to dopadlo? Seřazeno podle četnosti zmiňování.


10 domácích prací, které ženy nejvíc nesnáší

 • Žehlení – Ne každá žena se na něj, jako já, prostě vykašle (stačí to přeci jen hezky pověsit a je to oká, no ne?). Některé si své skříně prostě nedovedou bez nažehlených komínků ve skříni představit. A tak raději tiše trpí. A věřte, že nejvíc u vašich košil.
 • Luxování – Pod to se podepisuju. Nejhorší na tom je ta frustrace, když hodinu po oné úmorné činnosti, u které jsem se parádně zapotila, najdu na podlaze opět spoustu drobků. Jak to???!!!
 • Vytírání – To je další level. Mop to pořádně stejně nevytře (nebo nějaký takový znáte?) a abych klečela na zemi s handrou v ruce? A ještě k tomu vzít i všechny ty rohy a zákoutí… brrr…
 • Utírání prachu – Nejhorší na tom je zvedat všechny ty serepetičky, které se nám na našich poličkách a skříních za ta léta nahromadila, aniž bychom chtěli. Přísahám, že v novém domě budu ve vyhazování takových věcí daleko radikálnější!
 • Ruční mytí nádobí – Tak to je přeci jasné. Špinavé nádobí snad nikdy nezmizí. Člověk ho domyje a za pár minut objeví ve dřezu další. Nikdy nekončící proces! Až se nám ženám zdají noční můry o tom, kterak se na nás špinavé nádobí sype ze všech stran.
 • Mytí oken a žaluzií – Obzvlášť, má-li vaše žena závratě, pomoc opravdu ocení. Že je máte taky? Ale no tak, jste přece chlapi, to nějak zvládnete! A mýt žaluzie? To je vskutku otročina, jen si to zkuste.
 • Věšení záclon – Nejlepší je žádné záclony nemít. Ale když už, určitě bude lepší, když se na ně vrhne náš statný vysoký muž, který se nemusí natahovat na špičkách ze židle.
 • Mytí záchodu – Tak to je libůstka, kterou by si měl vyzkoušet každý chlap (však to oni se často netrefí, že). A nemyslím tím jen nalít Savo do mísy. Záchod je třeba mýt ze všech stran, včetně podlahy.
 • Čištění plynového sporáku – Člověk by si řekl „taková drobnost“. Ale z nějakého důvodu to prostě nesnáším, protože pojmout na hadřík všechny ty drobky a zaschlé cákance od omáček a… pak ještě drhnout rošty a otáčecí kolečka a nakonec i vnitřek trouby. Ne, to opravdu nedělám ráda.
 • Úklid vnitřních prostor všech skříněk – Je totiž potřeba nejdřív veškerý obsah vyndat, takzvaně ho debordelizovat (rozuměj protřídit, co už není třeba), řádně vytřít a pak to narovnati vše tak, aby to tak alespoň nějakou chvíli vydrželo.

Jak poznáte, že je to zrovna ta činnost, kterou vaše drahá ze všeho nejvíc nenávidí?
Nemusíte být zrovna detektiv Columbo, stačí jen trocha pozorování. Vaše ženuška při ní vykazuje následující známky podezření:

 • Nejvíc u ní vzdychá.
 • Taky při ní občas hlasitě nadává a mluví sama pro sebe tak trochu podrážděným tónem.
 • Snaží se si danou činnost co nejvíce zpříjemnit. Pustí si k ní televizi, rádio… a každopádně si k ní nalije sklenku  vína (nebo raději dvě?).

A jestli stále netušíte, prostě se nenápadně zeptejte. Něco ve stylu: „Hele, zlato, tak jsme tak s chlapama v práci debatovali, co pro nás všechno děláte a my si toho nevážíme. Do čeho se musíš fakt jako nutit a děláš to se sebezapřením?“ … anebo prostě jen: „Ženuško, s čím by jsi chtěla doma pomoct?“ a uvidíte, jak bude reagovat. Buď vám řekne, co opravdu nedělá ráda, nebo vám začne vyjmenovávat sáhodlouhý seznam činností anebo jen něco podrážděně zavrčí. To je známka toho, že jí uděláte radost pomocí s čímkoli. Hlavně, když si bude moct aspoň pro jednou hodit nohy nahoru.


Jak to ale darovat jako dárek?

Úplně jednoduše. Vyrobte poukázku na vybranou činnost a na ní to popište. Např.: 14 dní budu mýt nádobí jen já / Poukázka na jarní umytí oken celého domu, včetně žaluzií / Utírání prachu bude od teď na mě, a to po dobu 2 měsíců atp.

Poukázku můžou ti kreativnější z vás vlastnoručně napsat a namalovat, anebo třeba vytvořit online na Canva.com, kde najdete spoustu předpřipravených šablon, obrázků a fontů a to úplně ZADARMO. Jak na webu pracovat si můžete přečíst třeba na Radirna.cz. Pak už stačí poukázku vytisknout, nejlépe ještě zalaminovat a pěkně zabalit. Přidáte k tomu pěknou kytku, pusu, úsměv od ucha k uchu a dárek je na světě.


Pro ještě lepší dárek pár tipů navíc

Pokud byste chtěli dárek ještě více vytunit, můžete své milé ženě k vaší poukázce darovat třeba:

A v případě, že si na tyhle činnosti vážně netroufáte a máte na to, objednejte nějakou tu domácí hospodyni či ověřenou úklidovou agenturu. Takový jarní úklid bez práce, to je sen každé hospodyňky.

.
Tímto bych chtěla pozdravit všechny ženy,
které mají zrovna volnou sobotu…
ať už vaří, uklízí, perou, pečou nebo žehlí. 😉
.

Dámy, už jste některá dostala takový dar? Jen pěkně popište pánům dole v komentáři, jak moc by vás potěšil. A pokud byste se chtěli (i vy páni) ještě pobavit, mrkněte na tohle video: Jak žena donutí muže uklízet.

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.

Úvodní foto vysávajícího muže staženo z freepik.com: People photo created by yanalya.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *