Tip na knihu pro každého. Od náctiletých až po babičku


DárkoTipy / Čtvrtek, 5 listopadu, 2020

Nevíte si rady s vánočními dárky? Co takhle koupit každému knihu? Že nejste zrovna čtenářská rodina? Nevadí. Nemám pro vás žádné složité romány, ale knihy ryze praktické. Nedávno jsem totiž objevila Nakladatelství Smart Press. Vydávají jednu krásnější knihu za druhou. Samá zajímavá témata. Od kuchařek, přes knihy pro maminky s dětmi až po knížky pro chlapy. Přiznávám, že si pro sebe neumím vybrat jen jednu a Ježíškovi si budu muset napsat minimálně o tři (doufám, že jsem byla dostatečně hodná :-).

Pánové, co byste řekli na to koupit všechny dárky v jednom e-shopu? Nebyl by to sen? Tak se dívejte. Mám pro vás tip na knihu pro každého.


Pro náctileté, ať je nemusí krmit pořád jen maminka

Jak já se těším, až si jednou mé děti dovedou svačinu nebo dokonce večeři přichystat samy (to se ještě načekám). Takže jestli máte doma už trošku starší dcerku nebo synka, co takhle jim pod stromeček zabalit Kuchařku pro teenagery? Autorka Julie ji napsala, když jí bylo jen 15 let! No, když to zvládne ona, oni přeci taky! Najdou v ní i tipy, jak na parádní snídani, piknik v parku nebo občerstvení na párty. A to se jim jistě bude hodit.


Pro studenty, cestovatele a dobrodruhy

Prostě pro všechny lidičky, co rádi vyrážejí někam do přírody, na vandry, na vodu, cyklovýlety nebo na výpravy do hor, vznikla tahle Outdoorová kuchařka. Už žádné čínské polívky, konzervy nebo mastný smažák s hranolky v hospodě! I na takovém výšlapu se dá jíst chutně a výživně. Kniha poradí, jak si naplánovat jídelníček, jídlo na cesty efektivně zabalit a dokonce jak využít léčivých potravin v případě zdravotních potíží.

Tip na knihu pro outdoorové nadšence.


 

Pro maminky, aby zabavily nezbedná dítka

Ideálně nechat je si volně hrát, že? Jak ale na to? To poradí kniha Svobodná hra, kterou dali dohromady zkušení a sečtělí rodiče čtyř dětí Justina a Petr Danišovi. V knize vysvětlují, co to ta svobodná hra je, proč je pro děti tak významná, jak se při ní děti vyvíjí ve všech možných oblastech od pohybu až k empatii a jak takovou hru nastartovat. Vše dokládají příběhy z různých koutů světa, ukázkami výzkumů a nejnovějších vědeckých poznatků. Já si tuhle knihu budu muset rozhodně pořídit, protože jsem hrozně zvědavá, co že se to v ní píše.

Tip na knihu pro maminky - kniha Svobodná hra

A když si zrovna nehrají, taky by mohly s něčím pomoci. Třeba s vařením. Pro mamky a děti tu máme parádní kuchařku plnou chutných jídel, které si děti můžou vychutnat nejen při jídle, ale i při tvoření. Kniha se totiž jmenuje Vaříme s dětmi pro děti.
„Ježiš, už to vidím, rozbitá sklenička, uříznutý prst a mouka rozházená po celé kuchyni!“, říkáte si? Nebojte, nemusí to být tak hororové. Můžete si to s dětmi krásně užít. Knížka vám napoví. Tučně jsou vyznačeny postupy pro malé kuchtíky, klasickým písmem pak pro velké kuchařky. Děti se toho spoustu naučí a třeba vám pak za odměnu donesou ráno snídani do postele. To za to stojí, nemyslíte?

Dárek pro kuchařku i děti - tip na knihu

..
Chcete taky tip na knihu pro děti?
Podívejte na článek
Knihy pro děti? Tady je mých TOP 11.
..

Pro táty, mámy a děti se zahradou

Zpíváte si rádi: „Šel zahradník do zahrady s motykou, s motykou…“? Mám tu pro vás tip na knihu, přesněji průvodce od semínka až po sklizeň s názvem Zahrada žije, zahradničíme s dětmi. Společně si vytvoříte místo na hraní, pěstování, tvoření i žití. Spousta inspirace a jasné postupy i s fotografiemi. Od bylinek až po brambory. S hravým tvořením jezírka, koutku pro obry, hmyzích domečků, krmení ptáčků… aneb jak si to na zahradě co nejvíc užít s celou rodinou.

Darujte knihu o zahradničení s dětmi


Pro partnera, aby vám konečně taky jednou uvařil

Ženy, taky vám přijde, že pořád jen stojíte za sporákem? Rády byste si oddechly? Nebo znáte nějakého single muže, který by se potřeboval naučit vařit? (ne jen pro své spokojené břicho, ale třeba by tím oslnil nějakou tu ženu!) Pak mu k Vánocům pořiďte Kuchařku pro mého muže. Čtivý průvodce, jak uvařit skvělé polévky, hlavní chody, přílohy i sladké dobroty. Najde v něm návodné fotky i užitečné rady, jak se v kuchyni neztratit. Kniha je prý psaná s vtipem a lehkostí a protože jde na dračku, máme tu už druhé vydání. Tak neváhejte, ať už máte nedělní oběd od svého šéfkuchaře na stole.

Kuchařka pro muže - dárek i pro ženu.


Pro celou rodinu, aby se měli na co těšit

Máte rádi tradice a rodinné oslavy? Pak právě pro vás bude jako dělená kniha Tradinář – rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů. V knížce najdete 12 kapitol, v nichž jsou popsané konkrétní svátky pro každý měsíc v roce. Pomůže vám s tím, jak tradice vysvětlit dětem, popisuje jednotlivé symboly, objevuje souvislosti, radí, jak se na svátky připravit… a hlavně dodává spoustu inspirace k vašemu tvoření vlastních rodinných tradic.

Ruku v ruce jde potom s touto knihou Kronika rodinných tradic, svátků a radostí, která je určená právě k zapisování vašich tradic a významných dnů, rodinných receptů i vzpomínek vašich babiček a dědů.

* Tip: Když koupíte kombinaci obou knih, dostanete 20% slevu a jako dárek praktickou látkovou tašku. A to se vyplatí.

Rodinný dárek - kniha Tradinář a Kronika


Pro babičku nebo tchyni, která má ráda kytičky

Musí mít babi pořád něco ve váze? Je tvořivá a ráda si dělá pěknou domácí výzdobu? Pak se jí určitě zalíbí Můj květinový ateliér, ve kterém najde podrobné postupy různých květinových vazeb, věnců, svícnů, aranží i jiných nápadů. K tomu samozřejmě návodné ilustrační fotografie, podle kterých to zvládne i úplný začátečník. Babi se po přečtení klidně bude moci nechat zaměstnat v květinářství nebo vám sama připraví svatební výzdobu. A navíc, budete dostávat krásné květinové dárky. Hned bude na světě krásněji.

Tip na knihu pro milovníky květin


Pro dědečka, milovníka tradičního českého moku

Je to pivař a gurmán k tomu? Pak bude Kniha o pivu to pravé. Co v ní všechno objeví?

  • Naučí se vybírat a poznávat piva všech možných stylů, z různých zemí světa,
  • Seznámí se s původními i novými pivními styly,
  • Pronikne do tajů párování piva a jídla,
  • Zjistí, jak využít pivo při přípravě masa, pečení chleba, grilování, tvoření párty jídel i dezertů,
  • Získá praktické rady, jak vybrat správnou pivní sklenici nebo jak uspořádat pivní ochutnávku.

Od českého ležáku, přes neměcký weizen, anglický bitter až po piva z Ameriky. Tak na zdraví! 🍺

Dárek - kniha pro pivaře.


Anebo si kupte tuto knihu a vytvořte pro všechny jedlé dárky

13 kapitol jedlých dárků k nejrůznějším příležitostem, inspirativní nápady, tvořivé mňam dárky, co vyrobíte na poslední chvíli a prostor pro vaše poznámky či vychytávky. To vše najdete v knize Láskominy Denisy Bartošové, kterou můžete taky darovat a klidně i bez dárkového balení, protože mašličku už má.

Darujte jedlé dárek z knihy Laskominy.


Máte nějaký další tip na knihu, co by se hodil jako dárek pod stromeček? Sem s ní. 😉

.
Dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.
.
Článek vznikl ve spolupráci s Nakladatelstvím Smart Press.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *