Levný adventní kalendář na poslední chvíli? Podívejte se, jak na to


DIY dárky / Pátek, 29 listopadu, 2019

Ještě nemáte adventní kalendář pro děti? Nezoufejte. Nevadí, že už je 30. listopadu. Když se do toho obujete, až dětičky pěkně uspíte, zvládnete to. Stačí jeden večer a je to.  Jdeme na to!

Potřebovat budete:

  • Svačinové papírové sáčky – Máte je někde ve spíži? Jestli ne, mají je v každém papírnictví, možná i v super-hyper-marketu. Mě stály jen 35 kaček, takže pohoda.
  • Stuhu – Nejlépe červenou, zelenou nebo do jaké barvy ladíte doma letos Vánoce.
  • Provázek – Neměla jsem, tak jsem prostě jako správná háčkařka sáhla do svého koše s přízemi.
  • Ramínko – Hezké je retro dřevěné, ale určitě poslouží i nějaký ten plasťák.
  • Fixky – Potají jsem si vypůjčila z Baruniné zásoby.
  • Nůžky – Abyste měli čím stříhat ten provázek.

Nestíháte? Tu máte adventní kalendář na poslední chvíli.

Vše připraveno. Co dál? Vezměte pytlíky, fixky a pokuste si představit, že jste Van Gogh nebo Picasso. Jakýmkoli kreativním (i nekreativním) způsobem nadepište sáčky číslicemi. Můžete si povšimnout, že já (výborná to malířka, co se zasekla na úrovni osmileté školačky) jsem zvolila zcela nečekaně vánoční prvky.

Adventní kalendář na poslední chvíli a ještě k tomu levný.

Je na řadě stužka. Nastříhejte si jí na takové kousky, abyste z ní dokázali udělat mašličku. Lépe delší než-li kratší, ale bacha, aby vám to vyšlo na všech 24 pytlíků. Mně to kupodivu vyšlo přesně akorát. Jsem to ale holka šikovná.

Když máte nastříháno, můžete se směle pustit do vázání. Tahle část tvoření mě bavila asi nejmíň. 24 pytlíků je 24 pytlíků.

Ale počkat! Málem bych zapomněla! Pytlíky musíte přeci něčím naplnit! 🙂 Pokud si nevíte rady, mám tu pro vás celý článek plný různých zajímavých možností: Sladkostí mají dost… aneb tipy na dárečky do adventního kalendáře. Pokud vážně spěcháte a nemáte možnost něco někde nakupovat, doporučuji ty tipy, co se dají jednoduše vytisknout (pohádky, úkoly, básničky, a jiné). Ještě jsem našla třeba tyhle adventní pohádky a hry (pozor, jsou ZDARMA!).

Anebo tam tedy můžete vložit nějaké ty dobrůtky. Já jsem krkavčí matka, stačí, že Baru bude mít hafo sladkostí od Mikuláše, že jo. A co teprve to cukroví.

Levný adventní kalendář? Tenhle stihnete ještě na poslední chvíli.

Hotovo? No ještě ne. Teď přichází část, díky které se prokáže, zda-li máte zručné ruce. Je třeba pytlíky na ramínko navázat! Já jsem zvolila tu variantu, že má čtyři dlouhé špagáty a na každým visí 6 pytlíků. Bude se odstříhávat pěkně zespoda, takže jsem si pytlíky předem musela řádně srovnat. No, anebo můžete klidně každý pytlík navázat zvlášť, vždycky s různou délkou. To může vypadat taky hezky, jen se mi s tím nechtělo piplat.

Parádní adventní kalendář na ramínku - levný a na poslední chvíli.

Tak a zdá se, že je kalendář hotov. Stačí vymyslet místo, kam ho pověsíte. Já jsem zvolila okno, neb na těch žaluziích se vskutku vyjímá. A teď se těším, jak  bude Baru ráno žasnout, až to objeví (a jak se bude vztekat, že ještě není 1. prosince a musí si na první pytlík ještě den počkat 😀 ).

Tak přeji šikovné ruce, ať se dílo vydaří!

A nezapomeňte se mi v komentáři pochlubit, jaký že to adventní kalendář na poslední chvíli (nebo i dříve) jste stvořili vy.


.
Víc DIY návodů a dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *