10 nápadů na DIY dárek… aneb vyrobte s dětmi dárek pro babičku


DIY dárky / Středa, 21 října, 2020

Známe to snad každý. Co těm babičkám a dědečkům každý rok dávat? Za svůj život už nastřádali tolik věcí, že se zdá, že už snad všechno mají. Sami říkají, že nic nepotřebují a víc je potěší, když můžou dát něco vám. Co je ale určitě udělá nejvíc šťastnými? No přece VNOUČATA. Co jim takhle s dětmi nějaký ten pěkný dáreček vyrobit? Jasně, víme, dárky přece nosí Ježíšek. Ale tak mohli bychom mu trochu pomoci, no ne?

Mám tu pro vás 10 nápadů na DIY dárek pro babičku (i dědu), které můžete vytvořit společně s vašimi dětmi. Jen směle do toho!


1. Krabička na fotky vnoučátek

Fotky vašich vnoučat jsou vždycky vděčné dárky, tak proč je nepředat stylově v nějaké pěkné krabičce, kterou vnoučata sama ozdobí? Krabičku si buď můžete od základů vyrobit (třeba z kartonu – mrkněte na návod) anebo koupit. Mě se moc líbí takovéto dřevěné. A jak ji tedy dozdobit? Můžete jí obarvit, pomalovat, polepit samolepkami, třpytkami, knoflíky, provázky, různými ozdůbkami, hvězdičkami, zabalit do pěkného papíru, dá se použít ubrousková technika, napsat na krabičku věnování, podepsat se na ni… Nechte děti, ať něco vymyslí. A pokud nechcete dávat fotky, určitě se do ní dají vložit i jiné dárečky. Napadají mě třeba bonbony, různé oříškové mlsání, malá mýdla…

Inspirace k ozdobení:


2. Svícen na prozářené večery

Co vím, tak hodně babiček rádo pálí svíčky. Však jak přijde podzim, tak si je taky hnedka zapaluju. Pro tu atmosféru. Babičku tedy určitě potěší nějaký zajímavý, originální svícen. Na Pinterestu se dá najít spousta návodů. Mě zaujal třeba takový zasněžený svícen, který hravě zvládnou i menší dětičky.


3. Pokreslené tašky, trička nebo polštářky

Kupte jednobarevná bavlněná trika, tašky, polštáře, prostírání, ubrousky… a k tomu výtvarné potřeby na textil a dejte se společně do díla. Můžete tam nakreslit, co vás jen napadne. Napište k tomu třeba „Babičce za ty její nejlepší koláče“. Můžete tam taky otisknout ruce a nohy vnoučátek, udělat razítka z houbiček na nádobí a potiskat to. Anebo kupte v Obchůdku Vendula už potištěné tašky a trika, které stačí jen fixami vybarvit.


4. Malovaný hrneček na kafíčko

Co pomalovat bílý porcelánový hrníček? Babička si tak na svá vnoučátka vzpomene vždycky, když si do něj udělá ranní kávu nebo čaj o páté.  Můžete použít speciální fixy anebo rovnou barvy na porcelán a sklo a udělat takovéto barevné nádhery viz následující návod:


5. Perníková srdce pro voňavou koupel

Dává si babi ráda vanu? Tak to jí určitě potěší šumivá koupel s vůní perníku. Hodí se obzvláště pro vánoční čas. Je to koupel bez chemie, z čistě přírodních esencí. Jednoduchá na výrobu, tak neváhejte a udělejte si s dětmi tenhle DIY dárek à la chemický pokus. Mrkněte na návod.

.
Chcete víc tipů na dárek pro babičku?
Co takhle FOTODÁRKY? Mrkněte na článek
11 tipů na originální kousky s vlastním potiskem
.
.

6. Domácí mýdlo, co provoní ruce i skříň

Taky si vaše babička schovává mýdlo do skříně, aby jí oblečení hezky vonělo? Tak to se jí určitě šikne zásoba mýdel. A nač je kupovat, když se dají s láskou vytvořit? Aby to bylo jednodušší, pomůže vám tahle kreativní sada na výrobu mýdel od Dobrodíla. Jednoduše, během chvilky dokážete i s pomocí malých dítek vyrobit mýdlo v originálním tvaru (pomocí vykrajovátek). Vyberete si vůni levandule, kokosu nebo aloe vera?


7. Kalendář plný obrázků

Cože to mám na mysli? Prostě kalendář, kde místo krásných fotek budou dětské kresby. To si takhle vytisknete na tvrdší A4 šablonu pro jednotlivé měsíce, kde je i volný prostor (anebo koupíte tady už předpřipravený kalendář). A ten děti necháte pokreslit. Čímkoli, co je napadne. Anebo se můžou držet ročních období. V lednu namalovat sněhuláky, na jaře rozkvetlé stromy, v létě koupačku u rybníka a na podzim třeba padající listí. Pak to dát do kroužkové či jiné vazby a je to. Jedno vím stoprocentně, bude to nádhera.


8. Kniha, co babičce udělá radost

Krásný nápad, jak babičce vyjádřit, jak moc jí máme rádi. Pořiďte knihu Babičce s láskou a dopište 24 začátků vět… Pokud už děti umí psát, můžou vyplnit samy. Pokud ne, maminka píše, co děti diktují, děti pak můžou kreslit, lepit, dozdobit knížku, jak je jen napadne. Dejte bacha, jedná se o vskutku dojímací dárek.


9. Papírové korále, které si vezme i do divadla

Takový originální šperk potěší jistě každou ženu. Papírové korále. Tomu říkám DIY dárek s velkým D. Jak na ně? Jednoduché. Stačí jakýkoli papír (klidně staré noviny nebo leták z Lidlu), špejle a lepidlo. Mrkněte na video, jak je to jednoduché. Udělejte si zásobu a pak už můžete navlíkat. Korále na krk, náramek… uděláte i náušnice do sady?


10. Záložka do knihy, co se neztratí

Většina babiček ráda čte, takže taková záložka do knížky vytvořená vnoučátky se jí jisto jistě zalíbí. Je to tip na tvoření klidně už i s dvouleťákama. Stačí k tomu nějaké ty voskovky, vodovky a šikovné ručky, co prostě namalují, co je zrovna napadne. Pak už jen mamky dodělají bambulky z vlny a je to. Jen se podívejte na návod od Mámy do deště.


Už jste někdy darovali DIY dárek nebo se chystáte na svoje poprvé?
V každém případě do toho dáte kus sebe, takže takový dárek potěší dvojnásob.

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *