Jak vytvořit video z fotek i s hudbou… aneb dárek, který dojímá


DIY dárky / Úterý, 14 dubna, 2020

Tuhle mě moje neteř poprosila, jestli bych nenahrála s dětmi nějaké video pro její mamku, tedy mou sestru, jakože přání k narozeninám. Že prý bude pro ni dávat dohromady mix fotek a gratulací. A já si říkám: A jo! To je super nápad! Dárek, který zaručeně dojme a nic nestojí. Jen trošku úsilí a kousek času.
Však jsem si to minulý týden vyzkoušela na vlastní kůži (kdo neviděl, mrkněte na můj aprílový žertík) a zjistila jsem, že na tom vůbec nic není. Je to fakt jednoduché a zvládne to i počítačový analfabet. No vážně. Mám tu pro vás návod, jak vytvořit video z fotek i s parádní hudbou. To bude dáreček!


Nic nestahujte, hledejte

V každém Windows 10 v seznamu programů najdete pod písmenkem E úplně jednoduchý prográmek jménem Editor videa (tedy doufám, já ho tam mám). Je to vlastně součástí programu Fotky, takže když ho spustíte, uvidíte v horní liště Videoprojekty a to je přesně ono.


Krok za krokem, jak na to

 1. Klikněte na „Nový videoprojekt“ a pěkně si ho pojmenujte.
  .
 2. Vlevo v bílém obdélníku bude napsáno „Vaše knihovna projektů je prázdná. Začněte přidáním fotek a videoklipů.“. A tak, jak jste byli vyzváni, dejte +Přidat fotky a videa, které byste měli rádi v onom gratulovacím videu.
  (ehm, zapomněla jsem zmínit, že důležitý, úplně první krok je vybrat ty správné fotky a videa, které chcete ve výsledném díle míti)
  .
 3. Nahrané fotky či videa přidejte dolů do scénáře jednoduše tak, že je tam tak zvaně „odtáhnete“, a to v pořadí, v jakém potřebujete.
  .
 4. A teď už si budete jen hrát. Program vás intuitivně navede, jak video vyšperkovat. Mrkněte dolů doprava, kde najdete tyto možnosti:
  .
  Trvání: tady nastavíte, jak dlouho má být ve videu fotka zobrazena (třeba 4 sekundy).
  ..
  Text: umožňuje přidat ke každé fotce popisek či nadpis. Můžete si vybrat hned z několika fontů a umístění nahoře, uprostřed či dole.
  .
  Pohyb: fotka se buď může prostě najednou zobrazit anebo třeba ladně připlout zprava, zleva, zprostředka… vyzkoušejte a uvidíte, co se vám bude líbit.
  .
  3D efekty: to je bomba. Můžete do svého projektu vložit déšť, bubliny, výstřel konfet nebo třeba létající netopýry!
  .
  Filtry: fotky možno doupravit ještě různými barevnými efekty, jaké znáte z editorů fotek.

Dárek, který dojme: Jak vytvořit video z fotek


A jak tam teda vložit hudbu?

Jednoduše. Vpravo nahoře najdete 🎵 Hudba na pozadí, kde si můžete vybrat z nabízených hitovek. Anebo ještě lépe, přidejte „Vlastní zvuk“ a můžete si do videa vložit třeba oblíbenou píseň.

Dejte ale rozhodně bacha na autorská práva! Jestli je to jen takové to domácí video pro potěšení, nahrajte si tam klidně Michala Davida. Pokud ho chcete zveřejnit na internetu, raději použijte buď vlastní hudbu (jste-li hudebně nadaní a umíte se nahrát) anebo se dá najít taková, která je volně použitelná, dokonce i pro komerční využití. Třeba Youtube má svou zvukovou knihovnu, kde jsou všechny zvuky i songy bezplatné.

A to je vše. Stačí si projekt uložit a buď rozesílat jako mp4 nebo nahrát na Youtube či Facebook. Přeji hodně zdaru!

.
Co ještě můžete darovat na dálku i na poslední chvíli?
Inspirujte se v článku: Online dárky pro každého
.

Kdopak se odváží a vyzkouší můj návod na to, jak vytvořit video z fotek? Pochlubte se pak hotovým dílem. 😉

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *