Aplikace BOOKO – ten pravý dárek pro malé čtenáře


Recenze / Pondělí, 9 srpna, 2021

O aplikaci vím už dlouho. Pořád jsem ale vyčkávala a přemýšlela, kdy že to Baru pustím k tomu tabletu nebo mobilu. Letos už jí bylo 5, a tak nějak jsem si řekla, že už by to třeba šlo. Vždycky na chvilku (tak na kafe :)). Stáhnu jí tam přeci nějaké ty rádoby vzdělávací věci! Nu a před dovolenou to přišlo jako na zavolanou… protože taková dlouhá cesta k moři autem, to už chce pořádnou taktiku, jak děcka udržet v tichu a klidu. A tak se mi najednou objevilo v mobilu BOOKO.

Moderní čtení pro děti do kapsy

Co je to BOOKO? Aplikace plná knížek, kterou si jednoduše stáhnete do některé té černé krabičky (rozuměj mobil či tablet). 

BOOKO - čtení pro děti do kapsyJak jste si z recenzí dětských knih už mohli všimnout, Baru je velká čtenářka. Příběhy přímo hltá. Někdy čteme i víc jak pět pohádek za den (anebo rovnou celou knížku!!?) a dokonce už příběhy i sama vymýšlí. Většinou s panenkami. Že by z  ní jednou byla spisovatelka nebo snad scénáristka? (hrdá matka ve mně promluvila:-)

Každopádně, tahle aplikace je rozhodně přesně pro nás. Když už mi totiž vyschne v krku nebo se mi prostě jen nechce číst stopadesátoupátou knížku, vezmu mobil a Baru si ji přečte „sama“. Jak to? 

V BOOKO jsou totiž knížky tzv. namluvené. Najdete tam v podstatě audio knihy, ale nejen to. Doplňují je i krásné obrázky, sem tam nějaká animace a po přečtení přichází i jednoduchá vzdělávací hra typu pexeso, puzzle, malování, sudoku, hledání rýmů atp. To, že jsou hry schované uvnitř knížek, je pro mě naprosto skvělá taktická věc, protože aplikace pak neslouží jen k hraní her. Zkrátka si to dítě něco přečíst musí, aby si mohlo zahrát.

Co je super? Audio zvuk se dá vypnout, takže buď můžete číst knihy společně s dítětem, nebo si malí čtenáři můžou číst sami. Aplikace je vůbec dobrá věc pro začínající čtenáře, protože jak se postupně čte, čtená slova se zvýrazňují, a tak se ta písmenka dětem víc dostávají do po(d)vědomí.

Jak to teď u nás vypadá?

To je pořád: „Mamíííí, půjč mi mobil, já chci BOOKO!“. Slýchám to nejen cestou v autě, ale v podstatě kdekoli a kdykoli. I doma. Ještěže se někdy můžu vymluvit na to, že už dochází baterka, jinak by to asi jelo pořád. A ruku na srdce, vždycky jí raději půjčím čtení než pustím pohádky, na které kolikrát jen tupě zírá a není mi pak ani schopná převyprávět, o čem to bylo. S BOOKO to je jiná! To mi nadšeně vypravuje. A co je víc? Dokáže tím zabavit i Beníka. Takže když fakt potřebuju vyřídit nějaký telefonát nebo e-maily, BOOKO je oba nastopro alespoň na chvíli zabaví. Baru to totiž bravurně zvládá ovládat sama. Je to fakt jednoduché! Intuitivní!


Jaké knížky v aplikaci najdete?

Desítky klasických i moderních knížek… od Karla Čapka a Josefa Lady až po zcela novodobé kousky. Knížky od nejoblíbenějších dětských nakladatelství, jako jsou Albatros nebo Fragment. V této virtuální knihovničce dokonce objevíte i několik knížek v angličtině.

Knihy jsou pečlivě rozdělené podle věku, takže nehrozí, že si tříleťák stáhne něco, čemu ještě nebude rozumět. Může si dokonce vybírat podle kategorií, např. pohádky se zvířecími hrdiny, před spaním, naučné, moderní, anglicky…

A kdo vám je vlastně převypráví? Samí vynikající herci, mezi které patří moje oblíbenkyně Taťjana Medvecká, Markéta Hrubešová nebo Jan Vondráček.

.
Tipy na další čtení pro děti? Mrkněte na článek 👇
Knihy pro děti? Tady je mých TOP 12
.

Tak si to pojďme shrnout. Stojí za to si BOOKO pořídit?

PLUSY

 • Nemusíte s sebou tahat těžké knížky. Máte s sebou místo toho celou knihovnu v jedné krabičce.
 • Funguje i v offline verzi, takže není třeba neustále čerpat data a dá se číst i mimo připojení.
 • Audio stopu můžete vypnout a číst společně s dětmi.
 • Výborné pro začínající malé čtenáře. Jednotlivá slova/věty se při čtení podtrhávají.
 • Knihy jsou rozdělené úměrně podle věku, takže se nemusíte bát, že si čtyřletá stáhne něco složitého a naopak, starší děti si můžou vybírat z obsahu, který není pro malá děcka.
 • Ke knížkám jsou i jednoduché vzdělávací hry, které navazují na příběh. Objevují se ale až po přečtení knížky, takže Booko nemůže fungovat jen odděleně na hraní her. (Děcko si prostě MUSÍ nejdřív něco přečíst. :-D)
 • Čtení je interaktivní. Není to jen pasivní přijímání.
 • Skvělé nejen na dovolené a dlouhé cesty autem nebo jiným dopravním prostředkem.

MÍNUSY

 • Dítě bude s aplikací BOOKO zase u obrazovky (ale vždyť se u toho přece vzdělává!).
 • Docela dost to žere mojí baterku na mobilu, takže nabíječku raději všude s sebou!
 • A ujídá to i nějaký ten kus mobilní paměti… tak uvidím, kdy budu muset všechny postahované knihy vymazat.

Myslím, že za zkoušku aplikace BOOKO se čtením pro děti zaručeně stojí. Stačí si koupit předplatné a knihovnu máte v kapse. Však na měsíc stojí jen 49 Kč, tak není proč váhat!

BOOKO KOUPÍTE TADY


Jaké dětské knížky jsou u vás oblíbené? Doporučíte nám nějaké čtení pro děti?

.
Víc takových recenzí a dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

💜 Děkuji moc BOOKO.cz za předplatné k vyzkoušení!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *