Vyfoťte si svůj pohled a pošlete ho jako dárek z cest třeba své babičce


Recenze / Pátek, 14 září, 2018

Vím o tom už nějakou dobu, ale nějak jsem zapomněla. Náhodou jsem si však na to teď vzpomněla a rozhodla se to vyzkoušet. O čem že píšu? O projektu Pohlednice online, kterou, podržte se, provozuje Česká pošta. No ano, mám na mysli tu poštu, která nám snad odjakživa nosí různá psaní, pohledy, obálky a balíky.

Řeknu vám skvělý vtip o České poště,
ale je možné, že vám nedojde.

Tedy, někde spíš nenosí. Tuhle jsem si objednala balíky dva a ani jeden se mi ani nepokusili doručit. SMS, že se staví? Nebo dokonce zavolání? Nic. Ani ve schránce jsem neměla papírek, že na mě na poště balík čeká. Kdybych na to zapomněla a nezajímala se, kde je, tak ho asi vrátí zpátky nevyzvednutý. Dokonce jsem se podívala na sledování zásilky a tam objevila, že jsem si prý sama přála změnit místo doručení na poštu. No počkat, tak o tom teda nic nevím!?!?!

O to víc mě zajímá, jak funguje takový moderní způsob posílání pozdravů. Funguje? To se uvidí. Právě jsem si dvě takové pohlednice objednala. Jednu pro babičku, ve velikosti A5, ať jí uděláme radost, a jednu pro mě, čistě ze zvědavosti, jestli, za jak dlouho a v jaké kvalitě dorazí.


Jak že se to objednává?

Je to hračka. Zvládne to určitě i jinak počítačově negramotná bytost. Postup je následovný:

 1. Jdi na web https://www.pohledniceonline.cz a klikni na Poslat pohlednici.
 2. Zvol velikost pohlednice.
 3. Vlož fotku. (Pokročilí internetoví uživatelé fotku můžou různě natočit, zvětšit, zmenšit, případně přidat rámeček. Experti si zvládnou vytvořit rovnou koláž z několika fotek.)
 4. Napiš text. (Můžete si vybrat ze čtyř různých fontů, tedy typů písma.)
 5. Napiš adresu. (Tady přichází na řadu opět experti, kteří, pokud chtějí stejnou pohlednici poslat rovnou na několik adres, vytvoří si  XLS, XLSX nebo CVS soubor, nahrají ho a je to. Nebojte, nabízí ke stažení ukázkový soubor. Pomůže vám s tím, tuším, MS Excel.)
 6. Zkontroluj náhled obou stran pohledu.
 7. Klikni na Objednat, napiš svůj e-mail a zaplať (já platím kartou, je to nejjednodušší a prý pak pohled pošlou následující pracovní den).

To je vše. Rychlovka, no ne? Pokud tedy zrovna neobesíláte firemní klientelu Vánočním pozdravem.

A bacha, když nechcete, nemusíte vůbec zapínat počítač. Pokud máte mobil s výborným foťákem, můžete si stáhnout aplikaci PohledniceOnline a jednoduše to všechno zařídíte třeba při odpočívání po výletě ve vaně.


Proč to ale zařazuji sem do DárkoBlogu?

No to je jednoduché. Takový pozdrav, a ještě k tomu s vašim úsměvem, kolikrát vydá za několik dárků. Obzvláště pro naše milované babičky, dědy, maminky, tetičky… , které jsme dlouho neviděli. Můžete tak, pánové, třeba i na Valentýna zabodovat. Pošlete pohledem pusu své drahé (pokud ho tedy alespoň trochu slavíte) nebo co rovnou pohlednicovou žádost o ruku?

No nic, pohledy poslány, čekám…


O jeden a půl dne později…

Půl desáté dopoledne, to už tady paní pošťačka mohla být. Jdeme s Baru zkontrolovat schránku. No skutečně!!! Pohled leží ve schránce! A jaký! Papír tvrdý tak nějak klasicky jako pohledy, fotka kvalitně vytištěná, barvy, jak mají být, všechno na jedničku.

Tak to tedy pošta překvapila, palec nahoru! 

Dárek z cest - Pohlednice online    Dárek z cest - pohlednice online


Jak můžete pohlednici online využít?

 • Zamávejte na pohledu z dovolené nebo výletu všem svým babičkám, dědům, kamarádům… Úspěch zaručen! Alespoň moje babička mi celá šťastná volala, že je to ten nejlepší dárek, co jsem jí mohla dát.
 • Jste na cestách v dalekých krajích, kde snad ani tu poštu nemají? Skvělá příležitost poslat fotku s vaším úsměvem od ucha k uchu třeba z Afriky!
 • Popřejte pomocí  pohlednice k narozeninám nebo svátku. Vyfoťte se s dárkem a připište, že u vás čeká na to, až se uvidíte.
 • SMS přání k Vánocům už je dávno pasé. Chce to nějaké retro! Vyfoťte se u stromečku a pošlete vánoční pozdrav klasickou cestou.
 • Využijte online pohlednici k obeslání svých klientů speciální akcí.
 • Naučte své děti, jak na to, a můžou vám posílat třeba novinky z tábora.
 • Anebo pohlednicí vyznejte lásku!

Prostě, vraťme se k naší staré tradici posílání pohledů, ale o trochu moderněji. Uvidíte, kolik lidí překvapíte a potěšíte! 😉


Malé shrnutí mého online pokusu

PLUSY

 • Originální způsob posílání zdravice. Běžný pohled je nuda. Takto můžete poslat váš úsměv spolu s pozadím hor, moře, prostě čehokoliv, kde právě jste. →  Už žádné zdlouhavé vybírání pohledu! Prostě pošlete svojí nejhezčí fotku.
 • Dorazí vskutku rychle. Za dva dny třeba až z Austrálie.  →  Už žádné čekání tři týdny i více (z Kuby mi šel pohled celých šest týdnů!).
 • Přání e-mailem nebo přes zprávu na Messengeru? To není ono. Pohlednici online si můžete vystavit třeba na ledničku!
 • Jedna pohlednice se dá poslat dokonce na několik adres najednou!
 • Na cestách s sebou nemusíte mít ani počítač. Stačí nějaký chytrý mobil, kam si stáhnete jednoduchou aplikaci.
 • Nepotřebujete dokonce ani tužku!
 • A už nikdy nebudete muset hledat poštu (v takovém Mexico City mi to dalo vážně zabrat!).

MÍNUSY

 • Je nutné mít připojení na internet, takže z džungle pohled jen tak nepošlete.
 • Posláním pohlednice online podpoříte Českou poštu, která vás ale někdy neskutečně štve. (Doufejme, že peníze ze zisku využije ke zkvalitnění ostatních služeb!)
 • Musíte se spoléhat na jednotlivé zaměstnance pošty. Já sice měla doma pohled za den a půl, ale babička si musela počkat ještě o jeden den víc.

Suma sumárum, tohle se České poště docela povedlo, co myslíte?
Už jste taky poslali pohled online?

Poznámka: Toto v žádném případě není objednaná, ani nijak placená reklama České pošty, nýbrž zcela nezávislá recenze, mnou vymyšlená a vlastnoručně vytvořená. Amen.

4 Komentáře “Vyfoťte si svůj pohled a pošlete ho jako dárek z cest třeba své babičce”

 1. Super článek! 🙂

  Upřímně, taky jsem o této službě slyšel, ale nebyl jsem k ní příliš důvěřivý. Teď, když vím, že to funguje (díky za to!!!), tak to zřejmě taky vyzkouším!

  I cena mi připadá relativně v pohodě, na to že pošta stále zdražuje.

  Matouš

 2. Dobrý den, také jsem využila tuto službu a byla jsem celkem zklamána, neboť text, který jsem upravila tak, aby se vešel do rámečku, v náhledu super, v mailu potvrzení také v pořádku, nicméně adresátům přišel bez podpisu, který byl na posledním řádku. Proč tedy náhled v pořádku a potvrzení mailu s podpisem, když ho potom nevytiskli?

  1. Hezký den, tak to mě mrzí, že máte špatnou zkušenost. Já jsem pohled online poslala už několikrát a vše bez chyby. Ale bude to tím, že jsem tam napsala jen pár vět, nic dlouhého. Chápu vaše rozhořčení. 😉 Tak víte co, je to přeci jen Česká pošta, nemůžeme čekat zázraky. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *