Hledáte tu nejlepší lahev na vodu? Já už ji našla


Recenze / Úterý, 17 listopadu, 2020

Každé výpravě z bytu, ať už jdeme na návštěvu, nákup nebo na hřiště, předchází důkladné balení všeho, co by moje děti mohly potřebovat. To máte plenky, vlhčené ubrousky, nakrájené jablíčko, křupky, kapsička, kyblíček, lopatka, kapesník a pití. Veru, hlavně nezapomeň na pití! Copak Beník, ten se dá ještě nakojit, ale když dostane žízeň Baru a po ruce není láhev s vodou, je zle.

A tak jsem stále hledala tu nejlepší lahev. Aby nebyla z plastu, protože v tom jsou ty škodlivé látky, které nechci, aby mé děti pily, aby se z ní pilo dobře, protože polité děti fakt nechceš, a aby hlavně byla nerozbitná a lehká, protože kdo se s tím má pořád tahat, že jo? Plast a sklo tedy tímto vypadlo ze hry. Jaký materiál zbyl? Nerez.

Když jsem lahev Dopper spatřila v e-shopu Econea.cz, zajásala jsem! To by mohlo být ono. Vždyť se z toho dá udělat i kalíšek na pití! Bezva. Z toho se dětem bude pít třeba lépe (nakonec to skvěle zvládají i přímo z hrdla). Co je tahle lahev zač?


Lahev na vodu, která pomáhá. No nekupte to!

Je od holandské značky Dopper, z nerezové oceli, neobsahuje BPA (Bisfenol-A), vejde se do ní skoro půl litru vody (přesněji 490 ml) a má prý nejraději kohoutkovou vodu. Jelikož pijeme pouze vodu (šťávy ne, nechceme mít zkažené zoubky), tak pro nás ideál.

Díky takové lahvi ušetříte fakt hodně plastovek. Značka Dopper patří dokonce do celosvětové iniciativy B Corp, která sdružuje udržitelné a šetrně vedené firmy. A co víc, koupí této lahve přispíváte na humanitární projekty, kterým firma posílá celých 5 % obratu. Podpoříte tak třeba výrobu technologie na čištění vodních zdrojů od znečištění plasty, nebo zavedení pitné vody v Nepálu.

Jak se mi z ní pije?

Moc dobře. Hrdlo lahve je akorát tak veliké, takže padne na pusu jako ulité (vím, že z některých jiných velikostí otvorů se mi pije hůř). I kalíšek funguje tak, jak má, a děti si ho už párkrát taky vyžádaly.


Výhody a nevýhody?

+ Lahev je opravdu lehoučká, nosíte prakticky jen váhu vody.
+ Vejde se krásně do kabelky, padne skvěle do ruky.
+ Má nadčasový design, takže s ní uděláte ještě parádu.
+ Dobře se čistí a může i do myčky.
+ Těsní a nevytéká.
+ Lahev a sklenička v jednom.

– Bacha, jak moc lahev naplňujete. Když chcete pít z kalíšku, neplňte vodu až po víčko, protože při odšroubování bílé části vám voda jaksi přeteče.
– Jeden kousek nikdy nestačí. Asi bude třeba koupit takovou lahev pro každého člena rodiny. Však pitný režim je základ.


Pro koho by to byl dobrý dárek?

Pro všechny výletníky a turisty, co potřebují mít pití vždy při ruce a nechtějí mít těžký batůžek.
Pro cyklisty, kteří chtějí pít ze „zdravé“ lahve.
Pro mamky s dětmi, které s sebou pití potřebují mít vždy a všude.
Pro všechny, co se občas potřebují napít a zrovna nejsou u zdroje.
Pro kohokoliv, komu záleží na přírodě.


A jak to máte s pitím vy? Máte nějakou svou osvědčenou lahev na vodu?

..
Hledáte nějaký ten dárek s duší?
Podívejte na článek
10 tipů, čím potěšit vaši EKO BIO kamarádku.
..
.
Děkuji Econea.cz za věnování lahve.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *