Opravdu originální dárky pro děti od českých výrobců (cca od 7 let)


DárkoTipy / Čtvrtek, 19 listopadu, 2020

Hledáte dárek, který vaše děti u svých kamarádů doma jen tak neuvidí? Něco zajímavějšího než další Lego, Barbínu nebo nový tablet? Tak se pojďte podívat, jaké originální dárky pro děti dokáží vyrobit čeští výrobci. Jsme národ šikulů, co říkáte?


Zahrajte si spolu vymazlené dřevěné deskovky od Maty Moves

Třeba hru INFLUDANCE Classic aneb Z bláta do louže. Vypečená hra, ve které váš každý krok zamíchá s pozicemi protihráčů. Každý má své zviřátko, se kterým se snaží dostat přes herní plán. Je tu jediné pravidlo: Dopředu to nejde! Svým tahem vyšplouchnete ostatní zvířátka a možná i sebe. Díky hře se s dětmi naučíte číst ve stopách. A nejen to.

Dárek pro děti i rodiče

Tuhle další hru mám týden doma, hrála jsem ji zatím pětkrát, ale už můžu říct, že je naprosto super! EQUILIBRIX Connectnapínavý souboj pro 2 až 3 hráče. Pravidla jsou jednoduchá. Musíte pomocí dílků, které máte k dispozici, propojit své tři základny. Dokážete to rychleji než soupeř? Dávejte ale dobrý pozor, může vás totiž obklíčit. Nic tedy není nikdy jisté. Hru zvládají děti cca od 7 let a dospělí si ji taky užijí. My jí teď s mužem budeme hrát po večerech určitě celou zimu (recenzi očekávejte už brzy!). Na krabičku si dokonce můžete nechat udělat grafiku na přání, anebo koupit tuhle cestovní verzi v pytlíku.

Originální dřevěná desková hra - bezva dárek pro děti i dospělé


HOOKBRUČ aneb házejte obručemi na zahradě i na cestách

Co takhle nějakou hru na ven? Třeba takovou, kterou si sbalíte s sebou na výlet, na dovolenou, do kempu nebo na grilovačku ke kamarádům? Česká hra Hookbruč je vám plně k dispozici, přenosná v plátěném pytlíku. Díky jednoduchým pravidlům ji můžete hrát téměř kdekoli. Potřeba je jen trávník a nějaký ten volný prostor. Hra spočívá v tom, že rozestavíte kolíky, na které se potom postupně trefujete obručemi. Kdo dokáže projít hřištěm na nejmenší počet hodů? Pokaždé může hřiště vypadat jinak a mít jinou obtížnost. Nejlepší je, když se při stavbě hřiště vystřídáte. Kdo postaví to nejlepší a kdo to nejobtížnější hříště?

Originální hra na ven - hookbruč - dárek pro děti


Barevné SUDOKU dětem procvičí mozkové buňky

Rádi luští? Co takhle SUDOKU ze dřeva od Hravokádo? Místo čísel 1 až 9 v této hře najdete 9 kolíčků v různých barvách. Pravidla jsou pak stejná jako v klasickém sudoku: každá barva se může v každém řádku, sloupci a čtverci objevit jen jednou. Ptáte se, jaké je zadání? K tomu v balení najdete zalaminované předlohy ve 4 stupních obtížnosti. Zkusíte vymyslet i své vlastní zadání?

Barevné sudoku - originální dárek nejen pro děti


Pravěké dobrodružství s kartonovým 3D puzzlem

„Karton přece nemusí být jen obalový materiál.“, řekli si a vyrobili Tyrannosaura Toma – 3D stavebnici, se kterou si děti užijí nejen tvoření. Nutno podotknout, že Tom je 120 cm vysoký. Jednotlivé díly jsou vyrobené z kvalitně zpracovaného silného kartonu, který toho vydrží opravdu hodně. Zapojit potom můžou svoji kreativitu a dinosaura podle své fantazie dozdobit. Pomocníkem k tomu budou tempery a štětec, které najdou v balení jako dárek.
Nutno říci, že Tom je ekologický a hlavně dává pracovní příležitost lidem s handicapem. Určitě si zaslouží podporu.

3D stavebnice dinosaura - originální dárky pro děti


Nechte je, ať kují pikle s Flustrubkou

Cože? Flus…? No jasně. Flustrubka je foukačka, dlouhá 44 cm, vyrobená z bukového dřeva. K tomu 3 dřevěné šipky s gumovou přísavkou a může se střílet (nejlépe pod dozorem dospěláků samozřejmě). Kdo dostřelí nejdál? A kdo se trefí do terče? Shodíte pyramidu z kelímků? Flusat se dá třeba doma na okno, do stromu, na zem do kruhu, přes čáru… jak jen to děti napadne. Čím silněji se foukne, tím šipka letí dál. Nebojte, díky přísavce se nikdo nezraní. Děti se každopádně naučí hlubokému dýchání. A super je, že si můžou svou Flustrubku vzít kamkoli s sebou. Stačí ji hodit do látkového pytlíku přes rameno.

Naučte děti hluboké dýchání s flustrubkou - dárek pro děti super


S Boffinem bude fyzika ve škole hračka

Boffin je vskutku originální elektronická stavebnice od českých autorů. Pomocí 30 součástek dokážete postavit nejméně 100 různých projektů. Jakých? Třeba lampičku, větrák, sirénu, zvonek, hlasem ovládanou žárovku atd. atd. Základem je deska, na kterou jednotlivé součástky jednoduše nacvakáte a vytvoří se tak ony projekty. Každopádně, díky téhle speciální hračce děti pochopí základy fyziky a elektroniky a ještě je to bude bavit! Nebojte, pro lamy jako jsem já je v balení přiložen manuál na DVD. Kéž by taková hračka bývala byla, když jsem já byla malá. Možná bych teď byla namísto pisálka třeba vědkyně.

Originální dárek pro zvídavé děti od českých autorů


Aby děti mohly vyrobit voňavé dárečky

Dárek, který se může stát dárkem, pro všechny děti, co rády něco vyrábí. O čem je řeč? O sadě k výrobě mýdel, třeba se zimními motivy v jiskřivých, studivých barvách. Balení obsahuje všechny potřebné ingredience včetně třpytek a esenciálních voňavých olejů a podrobný fotonávod. Mýdla si můžete vykrojit nebo odlít do formiček. Děti se můžou kreativně vyřádit a vymyslet vlastní designy mýdel. Udělat je vrstvené, mozaikové… jak je libo.

Dárek, který se může stát dárkem - mýdlová sada na výrobu mýdel pro děti

Mladé slečny si určitě rády něco patlají na pusu, že? Tak co kdyby si vyrobily vlastní přírodní balzám na rty? V e-shopu Essential.cz se dá koupit balíček, kde najdou veškeré potřebné ingredience k výrobě + návod, jak na to. Vyberete vanilkový, malinový, jahodový nebo levandulový? Podívejte, jaké balíčky jsou k mání.

Ať si dárek sami vyrobí


Když měkouše, tak rozhodně tvořivého

Ponožky, pyžamo, šaty… to je fajn, ale takové vybarvovací tričko je úplně nejvíc! A co teprv, když si k obrázku můžete na míru nechat natisknout i jméno obdarovaného. Nezapomeňte vložit do košíku ještě fixy na textil. Děti pak budou moct zapojit svou fantazii a udělat z trička parádní originální kousek!

Vybarvovací tričko se jménem - originální dar


Znáte ještě nějaké další vskutku originální dárky pro děti? Sem s nimi!
Klidně je vepište do komentáře.

.
.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *