Malování podle čísel? To je mi ale povedený dáreček!


Recenze / Čtvrtek, 10 prosince, 2020

Už dlouho jsem po tom pokukovala. Malovat mě vždycky bavilo. Když jsem chodila ještě do školky, prý o mě někdo prohlásil, že mám výjimečný talent a že ze mě určitě něco bude. No, ehm, to netušil, že se na té školkové úrovni zaseknu. Holt jsem prostě dala přednost hudbě, že. Každopádně, teď se k tomu s Baru tak trochu vracím, i když nejčastěji si maluju mandaly. Pro uklidnění. Znáte to, děti. Jsem taky jenom člověk.

Když jsem ale zjistila, že existuje něco takového jako malování podle čísel, věděla jsem, že to musím vyzkoušet. A co se nestalo! Ozvali se mi z Vymalujsisam.cz, jestli bych je jako nedoporučila na tom svém DárkoBlogu. „To je jasné!“, celá nadšená jsem musela souhlasit. Jupíííí, bude ze mě malíř! Namaluju si svůj vlastní obraz!

Chcete být v obraze?

A ne ledasjaký! Můžete si dokonce objednat obraz z vaší vlastní fotky. Vybarvovat tedy budu svoji rodinku. Jak objednávka probíhala? Prostě jsem zapátrala v mém virtuálním fotoalbu a našla fotku, kde vypadáme všichni jakž takž k světu a poslala ji, jestli jakože tahle by šla. Prý jo (stačí i fotka z mobilu) a hned mi k ní poslali náhled, jak výsledný obraz bude vypadat a jestli se mi tak bude líbit. Inu, jsem velký kritik, hlavně sama sebe. Přišlo mi, že mám nějakou křivou pusu a pozadí je moc tmavé. Nic však nebylo problém. Pusu upravili a pozadí zesvětlali, takže můj výsledný obraz bude vypadat následovně. (Tedy, jestli budu dostatečně šikovná a povede se mi.)

Vymalujte si obraz podle čísel.


Komu takový obraz darovat?

Máte vlastně dvě možnosti:

  1. Buď víte, že obdarovaný rád maluje a že by si takový obraz troufl vymalovat.
  2. Anebo malovat budete vy a darujete až ten hotový obraz. Třeba babičce a dědovi?

V každém případě to bude dárek vskutku originální. Pokud však nechcete darovat vlastní fotku, vybrat si můžete ze spousty motivů: abstraktní obrazy, pro začátečníky, dětské, díla slavných malířů, květiny, motorky, slavné osobnosti… Je toho fakt spoustu a vyberete určitě pro každého.


A miluju a maluju a miluju a maluju!

Sada malování podle čísel - obraz, štětce a barvyBalík jsem měla hnedle doma. První dojem po rozbalení? Fíííha, to si dám! Vždyť ty políčka k vymalování jsou úplně pidi! Naštěstí koukám, že jsem k tomu dostala i dva dostatečně slabé štětce a jeden silnější na větší plochy. A paletu barviček. Už se těším, až uspím děti a pustím se do toho. Co myslíte, stihnu to do Vánoc? (letošních nebo spíš až příštích??)

Rozhodla jsem se, že si budu z malování psát deníček, abyste si mohli přečíst mé momentální dojmy. Takže, můj milý deníčku…

1. 12. 2020 – Malba započata

Pouštím si jazzík, vytáhnu obraz a mžourám na něj. Tak kterým číslem začnu? Jsou to spíš čísílka. Některá nejdou skoro ani přečíst, jak jsou titěrná. Do kterého se jen pustím? Intuitivně vybírám třeba zrzavou 6. Hurá na své vlasy!

Beru ten nejslabší štětec a jdu do toho. Jsem z toho trošku nervózní. Abych moc nepřetáhla. Sakra, Veru, klid. To si máš užívat a relaxovat. Žádný nervy! Ty jo, ale co když si to rozmažu rukou, jak se o to při malování opřu? To se mi určitě stane! (Zatím ne, ufff, dobrá nebudu si to přivolávat, musím myslet pozitivně.)

Řekla bych, že jsem si na poprvé vzala dost odvážný kousek. Proč jen jsem nechtěla kreslit třeba jen hlavu Barušky? Určitě by to nebylo tak titěrné. Ne, Veru přeci není žádný troškař. Veru chce rovnou celou rodinku.

Poznatek z prvního malování podle čísel zní: Chce to silné světlo a ostříží zrak. Po chvilce mě totiž trochu bolí oči. Napoprvé jsem vydržela ani ne dvacet minut, ale omluvou nechť mi je fakt, že jsem začala malovat až v půl 11. Oči už prostě tak nefungují. Takhle to dopadlo:     První pokus malování podle čísel

4. 12. 2020 – Vymalovávací pokus číslo 2

Nalila jsem si sklenku červeného, pustila si jeden moc zajímavý podcast k poslechu a pustila se do toho. Tentokrát jsem byla chytřejší a přidala jsem na světle pomocí přenosné lampičky. Nevím, jestli je to tím, že už jsem „zkušený mazák“ anebo spíš tím vínem, ale nervozita je ta tam. Fakt si to užívám. Začíná to být jako droga. Vymaluju jedno políčko a hned se musím pustit do dalšího. Dokonce ani na záchod se mi nechce odskočit. Nakonec se nemůžu odhodlat skončit. Říkám si, ještě jedno a ještě jedno a…. sakra, už je půl 12? Jak to?

Poznatky z druhého malování podle čísel?

  • Občas je nutné barvičku trošku naředit vodou, když je moc hustá.
  • Jen se světlou barvou je těžší zcela překrýt čísla. Zkusím to ještě příště navrstvit. Ale zdálky to stejně určitě vidět nebude.
  • Když přetáhnu, neva… jsou to přece vlasy, můžou se různě vlnit!
  • Bacha na množství vypitého vína, aby se vám ta čísla nezačala plést.

A takto teď obraz vypadá:Druhý pokus malování podle čísel

Pokračování příště…


.
Víc takových recenzí a dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.
.

Děkuji z celého 💜 Vymalujsisam.cz za věnování obrazu k recenzi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *