Není lak jako lak… aneb darujte „přírodní“ lak na nehty


Recenze / Sobota, 15 února, 2020

Co jsem na mateřské, tak trochu kašlu na nějaké přikrášlování. Ten můj chlap doma mi tvrdí, že mi to sluší i bez toho, ale… řekněme si to upřímně, mé světle zrzavé řasy fakt nevyniknou, takže aspoň tu řasenku. A pudr. Ale nehty?! Schválně, kterou z vás baví si dělat každé tři dny manikúru a odlakovat, lakovat, odlakovat, lakovat…? A vážně to stíháte? (Ne, nebudu za to platit snaživým Vietnamcům, raději se za ty peníze dobře najím.) Takže, kdysi jsem byla aktivní a nehty si bezbarvým lakem pro lesk občas přelákla (tehdy jsem se ještě musela líbit, přeci jen jsem byla na lovu). Ale co bych si s tím teď dělala nějaké starosti? Obzvlášť, když člověk musí mýt dvakrát denně nádobí. No to by se na to jeden vykašlal. A navíc jsem v těhotenství ani při kojení na sebe nechtěla patlat zbytečnou chemii, že.

Jenže, teď jsem dostala příležitost otestovat lak na nehty, který je o něco méně chemický. A tak se tu teď s vámi podělím o to, jak to dopadlo. A proč? Protože takový lak nebo rovnou sada laků na nehty (plus odlakovač k tomu) by byl fajn dárek pro všechny (skoro)mamky, co chemii nerady, i pro mladé slečny, které už se chtějí taky líbit a lakovat si nehty jako mamka.


Přírodní lak? Jako fakt?

Bohužel. Proto jsem v nadpisu dala slovo přírodní do uvozovek. Skutečně přírodní lak na nehty zatím neexistuje. Pořád musí nějaké ty chemické složky obsahovat, protože by jinak nefungoval. Ale máme tu výrobce, kteří se snaží eliminovat alespoň ty nejhorší jedy. Ty velmi nebezpečné a toxické. A tak si můžeme koupit tak zvané 5-free nebo 7-free laky, díky kterým nebudeme ty fuj látky (toluen, formaldehyd, dibuthylftalát (DBP), formaldehydovou pryskyřici, syntetický kafr, parabeny, xylen) vdechovat nebo nechávat vstřebávat přes nehtové lůžko pěkně do těla.

Vyzkoušela jsem lak značky Handmade Beauty, který je právě 7-free. Vybrala jsem si pastelový narůžovělý odstín jménem Guava (jako to ovoce, co mi tak strašně chutnalo na Kubě), protože na barevné nehty si nepotrpím. Raději jim dodám trochu lesku a odstínu, aby vynikla má krásná podlouhlá nehtová lůžka (ehm, trochu sebepochvaly neuškodí:-). Můžete si ale vybrat z různých růžových, červených až hnědých odstínů. A všechny, zdá se, vypadají tak nějak přirozeně.

Ale to není všechno! Ještě jsem k tomu dostala odlakovač stejné značky. Neobsahuje aceton, takže prý nehty nevysušuje, za to však obsahuje přírodní extrakty, které nehty posiluje a chrání. Tak uvidíme.


Nu, nebudu kolem toho chodit jak kolem horké kaše a rovnou vypíšu všechny plusy a mínusy, ať tu o tom nečtete román. Určitě existuje krásnější literatura, že? Takže, jak se mi tenhle přírodní lak na nehty plus odlakovač osvědčil?

PLUSY

 • Čeho si nelze nevšimnout, je to, že lak je schován v originální designové lahvičce s dřevěným uzávěrem. Inu, moc pěkně se na něj kouká a přijde vám tak, že jste si pro sebe pořídily (píšu tvrdé „y“ neb se lakují převážně dámy) něco speciálního. A to těší na duši.
  .
 • Lak má fakt moc příjemný odstín. Přesně takový, jaký jsem si představovala. Není úplně bezbarvý, lehce starorůžový a perfektně kryje nehtové nesrovnalosti. A taky ladí k mému náramku z růženínů (mrkejte na fotku!).
  .
 • Vydrží relativně dlouho. Bohužel nemám moc srovnání, protože jsem poslední lak použila asi tak před pěti lety (a i ten jsem měla doma určitě aspoň dva roky a co si pamatuju, aby mi nevyschnul, ředila jsem si ho odlakovačem – nojo, jsem „kosmetička expertka“). Každopádně, asi tři dny vypadal pořád svěže. Poté se začal ne odlupovat, ale jak bych to řekla, asi „ošmirglovávat“. Za to ale může to nádobí!
  .
 • Lak se nanášel moc dobře. Prý má ergonomický štěteček, tak asi proto.
  .
 • Jak už bylo zmíněno, největším plusem laku Handmade Beauty je, že je 7-free, tzn. že neobsahuje ty chemické „fujtably“, žádné živočišné suroviny ani nebyl testován na zvířatech.
  .
 • Jako plus je i to, že všechny produkty značky Handmade Beauty jsou výsledkem ruční práce a zápalu pro věc. Vyrábí je sympaťanda z Madridu.
  .

MÍNUSY

 • Mytí nádobí je problém. Myslím, že kdybych měla myčku, lak mi vydrží jednou tak dlouho (takže asi tak týden). Možná kdybych postupovala podle návodu (já si ho přečetla až teď 🤦‍♀️) a dala si dvě vrstvy, bude to lepší. Určitě vyzkouším!
  .
 • Tenhle přírodní lak na nehty smrdí úplně stejně jako běžné laky. Takže větrat! (Nebo lakovat na balkonu.)
  .
 • Co si budeme povídat, je o něco dražší než běžné levné chemické laky. Ale určitě vám vydrží dlouho. A budete zdravé.
  .

Málem bych zapomněla. Co ten odlakovač? Svou práci splnil. Zbytky laku odlakoval. Sice mi nehty po aplikaci přišly vysušené, ale to se mi asi jen zdálo. Vždyť přece neobsahuje ten aceton? Každopádně po chvilce už vypadaly zase normálně, takže asi ok. Jediné, co mě překvapilo, byla zvláštní vůně (nebo spíš „nevůně“) odlakovače. Ale zvyknete si.

EDIT: Tak jsem odlakovač vyzkoušela ještě dvakrát a teda jako musím konstatovat, že nehty jsou po něm úžasné. Jakoby vyživené, hladké a hebké na dotyk. Tak doporučuju!


Co vy? Patříte mezi ty, co chtějí být prostě krásné a prohlašují, že pro krásu se musí něco vytrpět? Anebo o sebe dbáte a pořizujete si raději šetrnou kosmetiku (třeba takový přírodní lak na nehty)?

.
Víc takových recenzí a dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *