Rande na doma? Vyzkoušeli jsme RANDEBOX a je to jízda


Recenze / Úterý, 26 března, 2019

Rodiče s malými dětmi, jestli věčně nemáte hlídání, večer býváte tak trochu vyšťavení a někam ven se dostanete málokdy, zároveň jste veselí a hraví, máte rádi kvízy, hry, soutěže a rádi se testujete, mám tu pro vás tip. Co si takhle vyzkoušet rande na doma?

Končí vaše večery tak, že tupě zíráte na obrazovku (ať už společně nebo každý zvlášť)? Pak se nemůžeme divit, že po čase takové to těšení se na sebe a šimrání kdesi v hlavě vymizí a zbude jen nudný stereotyp. Nene, na vztahu se musí pracovat. A proč ne třeba zábavně? My jsme to doma zkusili, a tak jsem se rozhodla, že vám o tom trošku povyprávím.


Co je RANDEBOX?

Rande na domaKrabice s programem pro vaše společné domácí dostaveníčko. Na webu www.randebox.cz najdete stálou nabídku z dostupných krabic, ze kterých si můžete vybrat třeba jen jednu na zkoušku anebo si pořídit zvýhodněnou nabídku Randeboxích balíčků, takové jakože předplatné.

Zahrát si můžete na trosečníky, na hollywoodské hvězdy, zaletíte si do Indie, zpátky do minulosti nebo si rande vychutnáte všemi smysly. Na výběr jsou opravdu lákavá témata a každý druhý měsíc přibude jedno nové.

Nevím, co přesně obsahují ostatní krabice, ale podle popisu jsem si vybrala Noc v LAS VEGAS. A je to tedy rozhodně jízda plná emocí, vzpomínek, srandy, ale i „chytnutí se za nos“.

Na začátku chci upozornit, že v téhle recenzi popisuju pouze Randebox s hrou Noc v Las Vegas. Netuším, co je obsahem a náplní dalších večerů, ale rozhodně to bude něco podobně veselého.


Co všechno v krabici najdete?

 • Návod alias „průvodce pro vaše rande“, kde se dozvíte program večera a postup her.
 • Všechny propriety potřebné k pěti hrám (viz fotky).
 • Ještě jsem objevila bonus v podobě dvou malých čokoládek. Že by odměna a podpora při vysílení během programu?
 • Do e-mailu vám pak po objednání přijde také odkaz na hudbu, která vás může (a nemusí) provázet vaším večerem (už jen pro tu atmosféru). Pro tuto příležitost byly vybrány klasické swingové i jiné hity (Sinatra, Tom Jones, Armstrong, Elton John atp.). Petr bohužel prohlásil, že swing není nic pro něj, což je trochu paradox, protože jsem mimo jiné swingová a jazzová zpěvačka, ale co nadělám. Jelikož ve stejné místnosti spala i naše Baruška (bydlíme v garsonce), randili jsme za zvuku jejího oddychování.
  .
  Rande na doma

Teď už pojďme k jednotlivým částem našeho rande.

Pozor, tato recenze obsahuje SPOILERY! Takže pokud nechcete znát jednotlivé hry a jejich průběh, teď čtení zastavte, přejděte na web Randebox, krabici si objednejte a nechte se překvapit. Určitě to stojí za to. 😉


Hra první – Znám tě jako své boty

Rande na doma

Vždycky se mi na svatbách líbily takové ty hry pro novomanžele, jak si sednou zády k sobě a odpovídají vzájemně na otázky o tom druhém. Bývá to fakt legrace, takže na tuhle hru jsem se obzvlášť těšila.

Každý dostane papír s otázkami, na které má popravdě sám o sobě odpovědět. Cílem hry je sázení si na to, zda-li znám svého partnera tak dobře, jak si myslím. Každý má 25 žetonů, které má rozdělit k otázkám, u kterých si myslí, že ví, jak na ně jeho drahá polovička odpověděla. Poté si vzájemně sdělujete své tipy a kdo odpoví správně, bere vsazené žetony. Vyhrává ten, co jich  má nejvíc.

Některé otázky jsou lehčí, některé těžší, některé naprosto jasné. Nejvíc mi dalo zabrat vymyslet můj oblíbený seriál (je jich přece tolik!!!) a fobii (nebojím se vlka nic), Petr si zase nemohl vybrat z nabízených časopisů v ordinaci u lékaře.

Při hře si oživíte vzpomínky na své začátky, poznáte, jestli o sobě víte některé detaily a pokusíte se dostat do myšlení svého partnera. Najdete tam otázky jako např.: Co jste měli na sobě na svém prvním společné rande? Jaká byla vaše nejlepší společná dovolená? Tipnete si správně, ve které zemi kdekoliv na světě by chtěl váš partner žít? atp.

Jak jsme dopadli? Inu, vzhledem k tomu, že ta společná dovolená byla úplně jasná (jojo, v Thajsku to bylo prostě boží), tak jsme u sázení postupně přihazovali a přihazovali, až bychom nejraději oba dali všechny své žetony jen na tuto otázku (Může se přihazovat? To jsme v pravidlech nenašli!). Naštěstí jsme lidé rozumní, tak jsme se dohodli, že na tuhle otázku dáme každý jen jeden žeton a budeme tipovat raději u jiných. Asi by bylo lepší, kdyby si každý rozdělení žetonů k jednotlivým otázkám rozmyslel potají. Nebyla by šance na třenice. Každopádně, naše konečné skóre bylo 21 : 29. Prohrála jsem já, protože jsem strašně průhledná a všechno na sebe vyžvaním.


Hra druhá – Ukaž, co v tobě je

3 aktivity, při kterých si ověříte svou šikovnost. Protože jsme večer nechtěli Baru budit padajícími rekvizitami, zahráli jsme si to s ní přes den a byl to super nápad. Bavila se totiž taky a my byly šťastní, že alespoň chvíli neustále nepovídala: „Mamiiii, co budeme dělat?“. Aktivity byly tedy následující:

 1. 5 papírových kelímků a karty. Poskládáte je na sebe způsobem viz fotka vpravo a vaším úkolem je údajně co nejrychleji vyndat karty tak, aby kelímky zapadly postupně do sebe. Kdo to zvládne nejrychleji? No, ehm… řeknu vám rovnou, že se všemi pěti kelímky se nám to fakt nepovedlo. Dalo zabrat jen tu věž postavit, aby se hned nesesunula dolů, takže nějaké stopování času jsme vzdali rovnou a pustili se do tréninku. Se dvěma kelímky to šlo hravě, ale s více? Nakonec se nám to tedy každému povedlo se čtyřmi kelímky, ale fakt to není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Baru byla nadšená ze stavění věže.
  .
 2. Rande na domaMísa, židle a balíček karet. Prázdnou mísu postavíte za židli a každý má minutu na to, aby házel karty do mísy. Kdo jich tam trefí nejvíc? Po prvním pokusu jsme hned museli zavést pravidlo: „Žádné naklánění nad mísu.“, to by totiž bylo moc jednoduché. Takže pěkně v přímém postoji. Dali jsme si asi tři kola a během nich jsme vylepšili svou házecí taktiku ze 7 karet na něco přes 20. Nejvíc nás ale oslnila Baru, která házela přes svoji malou židličku a podařilo se jí minout mísu snad jen s pěti kartami. Je tedy fakt dobrá a hrozně jí to bavilo, takže házela asi čtvrt hodiny v kuse a teď se jí určitě zdá o tom, jak je učitelka v házení karet (povídala totiž, že nás to naučí).
  .
 3. Rande na domaTvarovací balónky a hustilka. Zvládnete pomocí foto návodu vytvořit z balónku srdce? Nevím, jestli nejsem až tak šikovná, ale už jen nafouknout balonek mi moc nešlo. Balonek z hustilky pořád vylítával a nepovedlo se nám ho nafouknout až do konce (jak můžete vidět na ocásku psíka). Srdíčko se mi taky jaksi nepovedlo, tak jsem si našla video návod, jak na pejska a vida. Na fotce můžete vidět našeho pudlíka Alíka. Baru z  něj byla nadšená, jen škoda, že jí asi po dvou  minutách hraní prasknul a zbylo z něj jen cosi připomínající pánské přirození. Každopádně zábava.

Hra třetí – BINGO

Rande na domaPravé Bingo jsem nikdy nehrála, takže nemůžu porovnat (viděla jsem jen v amerických filmech důchodce zaškrtávající tažená čísla), každopádně tohle Bingo se mi fakt trefilo do vkusu. Hra je jednoduchá. Každý má hrací kartu s jednotlivými úkoly, které jsou očíslované. Hází se dvěma kostkami, přičemž výsledné číslo je součet obou. A pod tímto číslem se skrývá úkol. Za splnění si můžete položit žeton na dané políčko a kdo má jako první všech 5 políček v řadě splněných, vyhrál. Anebo vás to může bavit tak, že splníte úplně všechny úkoly? Je to na vás.

Jak nám to šlo? No výtečně. Zjistila jsem, že ten můj chlap je vážně „opravdový romantik“. Během hry jsem se například dozvěděla, že se už špatně objímám, neb jsem tlustá (ano, mé těhotenské břicho se neustále zvětšuje) a že nejlepší moment tohoto týdne se mnou byl ten, kdy jsem byla pryč (sama s dítkem na horách). Taky je pěkný sabotér. Když jsem mu přinesla něco dobrého na zub, odmítl to jíst, že už má vyčištěné zuby, a jednou dokonce prohlásil, že raději oželí žeton než aby mi namasíroval hlavu (což jsem mu tedy nedovolila).

Každopádně jsme se u toho dobře pobavili a taky dost nasmáli, obzvláště při skládání veršů a milostných vyznáních (ne, ty básničky opravdu nejsou publikovatelné). Můžu vám jen říct: „Bacha na úkol č. 12. Může to být úplně cokoliv!“

.
Máte rádi společné zážitky? Pak rozhodně doporučuji vyzkoušet
TEP faktor – nejlepší zážitkový dárek pro odvážné
.
..

Hra čtvrtá – Burza přání

Rande na domaVíte, čím potěšit svého partnera? Pak to zcela jistě využijete v této hře. Každý z vás dostane kartu, kam vyplní 8 přání, které by byl ochotný splnit (nebo které ví, že by partnera nadchly). Následně si tahle přání ohodnotí, na kolik žetonů si je cení. Přání si totiž bude váš milý/vaše milá kupovat na závěr hry za utržené žetony.

A dál? Ke hře potřebujete spinner, který bude mít roli takové malé rulety, která rozhodne, zda budete v daném kole plnit aktivitu nebo odpovídat na otázku. Bacha, předem si ale musíte říct, o kolik žetonů budete hrát (na což jsme neustále úspěšně zapomínali). S otázkou je to jednoduché, když znáte odpověď (správné odpovědi najdete na webové stránce, která vám přijde do e-mailu), dostanete onen počet žetonů, když ne, dostane je ten druhý. To větší sranda je právě s aktivitami. Když na vás padnou, jednu si vylosujete, přečtete a pak máte na vybranou: buď přečtete správné znění aktivity anebo si vymyslíte raději nějakou jinou a budete blafovat (do některých se vám totiž třeba nebude chtít). Pokud vaše drahá polovička uhodne, že blafujete, žetony jsou její. Abyste získali body vy, musíte aktivitu následně splnit.

Hra to byla vskutku zajímavá a tak trochu dobrodružná. Každopádně jsme přišli na několik háčků, jako třeba:

 • Když budete hrát hned o hodně žetonů, hra bude brzy u konce (jelikož končí, když žetony dojdou) a zbude vám ještě slušný balíček nepřečtených karet úkolů a aktivit. My to tedy vyřešili tak, že jsme si pak otázky i aktivity splnili jen tak, pro srandu. Ale možná je lepší rovnou začít s bodem, dva, než jet po pěti a více.
 • Jedna z napsaných aktivit je také „Vyhráváte 2 žetony partnera“. To nás trochu zmátlo. Znamená to, že aktivitu splnil a dostane i ty žetony, o které chtěl hrát?
 • Aby to bylo o něčem, chce to napsat skutečně reálná přání, která lze i vyplnit. Těžko se pak kupují přání, jako například „Každý den budu mýt nádobí.“ nebo „Budeme žít půl roku na Kubě.“, když víte, že vám to ten chlap stejně nikdy nesplní.

Co jsme tedy nakonec vyhráli? Prý mi bude pravidelně masírovat chodidla a pojedeme na výlet, já naopak tomu mému zemědělci vyluxuju jeho auto (plné hlíny). No že já to tam vůbec psala. 🙂


Hra pátá – Blafuj

Rande na domaPoslední hra už je taková snadná rychlovka, při které si zavzpomínáte na společné zážitky. Jak se hraje? Házíte dvěma kostkami, tajně, aby to ten druhý neviděl, a oznámíte, jaké číslo vám padlo (když 3 a 4, řeknete 43 – vždy vyšší jako první). Buď ho řeknete po pravdě anebo si zablafujete a řeknete číslo jiné. Ještě u toho musíte respektovat pravidlo, že se nesmí říct nižší číslo než to, které řekl partner před vámi. Pokud poznáte, že váš milý blafuje, má trestný bod. Když řekne nižší číslo, má trestný bod. Když se mylně domníváte, že blafuje, máte trestný bod vy. A za každý trestný bod musíte vyprávět jednu společnou vzpomínku, která vám utkvěla v paměti.

A tak jsme se ve vzpomínkách vrátili do Thajska, na Mallorcu nebo na naše randění ze začátku, kdy jsme se ve čtyři ráno vraceli z hudebního klubu, ryly do skály V + G a tak podobně. Na co rádi vzpomínáte vy?

Jinak hra to byla rychlá, obzvlášť, pokud jako první padnou třeba čísla 5 a 6 a vy opravdu nahlásíte 65. Je pak na 99,9 % jasné, že ten druhý bude určitě blafovat, když řekne 66, a další čísla už jaksi nejsou možná. Takže jsme si dali několik kol.


A to je vše. Rande máme za sebou. Jak bych ho shrnula?

PLUSY

 • Rozhodně se společně pobavíte.
 • Budete si zase o chlup blíž. Sama můžu potvrdit, že takové společné chvíle opravdu potřebujeme. Není nic horšího než stereotyp, pouhé hovory o provozních záležitostech a žádná sranda.
 • Když si jednotlivé hry rozdělíte na víc večerů (jako my, protože Petr chodí jako správný farmář „spát se slepicema“, takže po uspání Baru už nezbývá do jeho večerky moc času), budete mít z jedné krabice těch rand hned několik.
 • Některé hry se dají klidně i zopakovat. Proč nehrát o splnění přání za měsíc znovu?
 • Můžete se inspirovat a vymyslet si podobné rande příště sami.
 • Zbude vám spousta propriet, které můžete využít třeba při hrách s vašimi dětmi (spinner, karty, kostky, žetony).
 • RANDEBOX je ideální jako dárek k výročí vztahu či svatby, k Valentýnu, k narozeninám, k Vánocům nebo prostě jen tak z lásky.

MÍNUSY

 • Hra nejen pobaví, ale také může vyvolat jisté emoce a hrozí nebezpečí hádky. Tak hlavně berte všechno s humorem. Nevadí, když se neshodnete na stejné společné písni nebo vám partner řekne při hře nechtěně něco, co se vás třeba může dotknout (např. že moje první zaměstnání byla sekretářka – cože???!!! – namísto marketingové specialistky). On to tak určitě nemyslel aneb jak říká průvodce Randeboxem: Základem je držet při sobě!

Prozraďte, kdy jste byli společně naposledy na rande a co jste podnikli? A dali byste si taky takové rande na doma?

.
Víc takových recenzí a dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *