Víc než 15 tipů na dárky pro náctileté holky, které určitě zafungují


DárkoTipy / Úterý, 2 dubna, 2019

O kom je tady řeč? Přeci o holkách, co už si tak nějak přestaly hrát s panenkami, je jim dvanáct, třináct a víc, začínají pokukovat „po klukách“, už vážně řeší to, co mají zrovna na sobě (no, možná že to řeší už i vaše tříleté děcko, ale přeci jen…) a odpovídají vám ve stylu „mami, prosim tě“ (nebo co dnes mezi mladými vlastně frčí za hlášky?). Prostě už jsou v té pověstné pubertě.

Jak jsem jí prožila já? Co si pamatuju, tak zavřená ve svém pokoji, kde jsem snila o tom, že jdu na rande s někým, kdo se mi momentálně líbil (nechápu, jak jsem dřív mohla být na blonďáky?!?!), což bohužel skončilo pouze jen v mé hlavě nebo maximálně zapsané v deníčku. A četla jsem. Hodiny a hodiny, nejlépe nějaké romantické knížky á la Lenka Lanczová. Inu, doufejme, že takovou klidnou pubertu bude mít i moje Baru, protože spoustu rodičů ví, že může být daleko hůř.

Co tedy vymyslet takovým cácorám? Přečtěte si více než 15 tipů na dárky pro náctileté holky, které určitě zafungují.


Můj milý deníčku, …

Jak už jsem zmínila, taky jsem si příležitostně psávala do deníčku, většinou nějaké tajnosti. To bylo haló, když jsem zjistila, že babička u nás uklízela a deník mi přemístila. Četla ho nebo ne? 🤦 Raději nevědět. Každopádně myslím, že nějaký pěkný deník, ať už prázdný nebo předepsaný, bude mít stopro úspěch.

Líbí se mi třeba zápisník Taková jsem já – Můj styl, můj život, můj svět, který je plný zábavných doplňovaček a kvízů. Holky si tak můžou zaznamenat, co se jim zrovna líbí, co ne, jak vypadají, jaké mají kamarády, koníčky, touhy, sny a jiné tajnosti.

Pamatujete si, jak jsme jako malí mívali památníček, kam nám kamarádi kreslili obrázky s věnováním? Tak jsem objevila tuhle moderní verzi s názvem Papírovej fejsbuk. Každý kámo tam najde opravdu zajímavé otázky (třeba: Co schováváš pod postelí? Koho tajně miluješ? atp.), na které má za úkol odpovědět. Může tam samozřejmě i něco namalovat a taky dostane speciální výzvu, kterou musí splnit na sociálních sítích. S tímhle památníkem bude vaše náctiletá určitě IN.

Další z deníků, co jsem objevila už před nějakým časem, je tvz. Destrukční deník. Něco pro kreativní pubertální duše, kde se mohou vyjádřit. Knížka, kterou si prostě klidně můžou záměrně zničit. Vše je povoleno – trhání listů, čmáranice, plivance, polívání pitím, ale i kreslení, psaní atd. Záleží už na samotné tvořivosti majitele, jak takový deníček dopadne. Zbudou z něho jen cáry papírů na vyhození nebo vznikne umělecké dílo? Příklad, jak takový deník může dopadnout, najdete třeba tady.


Aby mohla do deníčku nalepovat i fotky

V dnešní době jsme přesycení fotkami, ale ruku na srdce, kolik z nich si jich necháte vytisknout? Není nad papírovou podobu a úplně nejvíc je (což dříve opravdu nebylo možné), když tu fotku máte v ruce hned. Holky si udělají selfíčko a už může kolovat po třídě s nějakým vtipným vzkazem. Jak na to? Pořiďte jim tzv. instantní fotoaparát. Třeba s tímhle růžovým budou mít určitě úspěch. Je vybaven i selfie zrcátkem a předsádkou na objektiv. Na ovládání fakt jednoduchý. Stačí zapnout a blik.


Holky chtějí být něčím originální

Tak co jim takhle pořídit originální obal na mobil nebo tablet? Nechte na něj natisknout jejich pěknou fotku, oblíbeného idola nebo cokoliv, co zrovna mají rády. A jestli si nejste jistí, čím potisknout, darujte jim poukázku na potištění a samy si určitě nadšeně vyberou.


Aby si měla kam schovat své propriety

Je to jasné. Holky v tomhle věku už se taky začínají zkrášlovat. Co jim tedy pořídit nějakou pěknou kosmetickou taštičku, kam by ty své serepetičky mohly ukládat? A když jí ještě naplníte nějakou fajn voňavkou, pleťovým krémem pro mladistvé, lakem na nehty, očními stíny, pomádou na rty,… nadšení bude určitě veliké. Když už kosmetika pro „děti“, jsem pro, aby byla nejlépe přírodní. Doporučuji mrknout na nějakou třeba do e-shopů Econea nebo Ladybio.


„Vystajlovaná“ i na zádech

Batoh, to je věc, kterou náctiletí potřebují dennodenně. Ať už s ním chodí do školy nebo si do něj dávají pomůcky na různé kroužky a tak podobně. Je to prostě módní doplněk, který se fakt unosí, a tak by měl stát za to. Takže skvělým dárkem určitě bude nějaký pěkný batoh, co se bude dobře nosit.

Mě osobně zaujaly tyhle pixelové batohy, které si můžete vyzdobit každý den jinak. Jak na to? Pomocí drobných barevných „pixelů“, které se připevňují na batoh podobně jako kostičky Lega. Záleží už na vaší kreativitě a náladě. A dají se koupit takové nejen batohy, ale i penály, pouzdra na mobily, tablety a notebooky, ale i kosmetické taštičky nebo peněženky.


Ať má parádní komnatu

Jak jsem psala, svoji pubertu jsem trávila, když ne venku s kamarádkou, tak zavřená ve svém pokoji. A když už v něm slečna tráví tolik času, chce to, aby se tam dobře cítila, no ne? Nemá náhodou pokojíček ještě stále plný plyšáků a panenek, na které se akorát tak práší? Vyrobte jí poukázku na přestavbu z dětského pokoje na více dospělácký. A když jí k tomu věnujete nějaký parádní doplněk do pokoje, bude to top dárek.

Mě by se líbilo třeba tohle super křeslo, sedací vak nebo designová lampa. A pozor! V žádném dívčím pokoji nesmí chybět pořádné zrcadlo.


Co si do pokoje něco pověsit?

Schválně, co se vám vybaví, když se řekne „pokoj teenagera“? Mně tedy stěny polepené plakáty. V mém pokoji na zdi visel Dylan McKay (budiž mu lehká zem) a Kelly Family (no fakt a nestydím se za to). Jaké oblíbence má vaše slečna? Nemusí to být ale zrovna hudební nebo filmové plakáty. Dnes si můžete vybrat různorodé. IN jsou třeba takové ty s motivačními citáty, s romantickou tématikou, různé naučné plakáty (s lidským tělem pro budoucí doktorky, mapy, vesmír atp.) nebo dokonce vybarvovací, které si každý může dotvořit k obrazu svému.

.
Nevybrali jste si? Mrkněte ještě na článek
Dárky pro puberťačky? Zeptala jsem se, co si přejí

Ty jsi má levandulová

Aneb i náctiletá slečna chce pěkně vonět, obzvláště po hodině tělocviku. Co jí pořídit nějaký ten antiperspirant, deodorant či první parfém?

A když už, mrkla bych se na nějaké přírodní varianty, bez hliníku a jiné chemie. Osobně můžu doporučit třeba levandulový deodorant od Biorythme, který jsem si objednala k narozeninám. Voní opravdu úžasně (miluju levanduli), je 100% přírodní a fakt funguje!


A už se nikdy nezamotají

Co? No přeci řetízky, korálky a jiné šperky, které už vaše princezna stihla nastřádat. A jak na to? Pořiďte jí nějaký pěkný organizér na šperky neboli šperkovnici. Mě by se líbil třeba tenhle elegantní kovový stojánek, kam se dají řetízky a náušnice pověsit a prstýnky položit na lístek.


Láskyplné srdce, ozdobené ruce

Náramky plné síly - tip na dárek pro vaši partnerkuAby měla na stojánek se šperky co věšet, pořiďte jí třeba nějaký parádní náramek. Náramky totiž frčí. Já si je tedy v tomhle věku drhala z bavlnek, teď se ale nosí něco trochu jinačího. Buď můžete koupit pravý pandorácký, ale já myslím, že postačí klidně i nějaký „levý“. Třeba náramek z minerálů značky HaMaRa určitě udělá radost. Můžete si ho vybrat podle znamení zvěrokruhu, významu jednotlivých minerálů anebo podle oblíbené barvy.


Aby byla na všechno připravená

Pro ty čerstvě náctileté, u kterých se blíží ta doba, kdy se z dívky stanou ženou, tu mám jeden speciální dárek – Sada Menarche pro první menstruaci, která obsahuje všechny důležité informace o menstruaci, nabízí možnosti výběru menstruačních pomůcek, vyzkoušení ulevujících prostředků a ještě si k tomu  můžou vyrobit vlastní ojedinělý šperk. Když si vzpomenu, jak to probíhalo v mém případě… co já bych dala za to být takhle připravená a vědět třeba o existenci ženského cyklu.


„Jen pro dámy“ aneb holčičí den

Každá holka by měla zažít takový ten den s mamkou, sestrou nebo tetou. Darujte jí poukázku na dámskou jízdu. Vyrazit můžete třeba na nákupy, do kosmetického salonu, ke kadeřnici, na wellness nebo prostě cokoliv, co máte rády a běžně v roce na to nenajdete čas. Přidejte k tomu oběd v nějaké dobré restauraci nebo zastávku v cukrárně. Můžete udělat klidně i něco bláznivého. Třeba si zažít takovou tu klasickou scénu, která nesmí chybět v žádné americké romantické komedii aneb zkoušení různých vtipných modelů v obchodě (a můžete se u toho fotit na památku). Den můžete zakončit třeba nějakým fajn filmem a mlsáním.


Ať vytáhnou kámošky

Co takhle vaší slečně pomoct uspořádat zábavné odpoledne pro kamarády? Ano, hrozí, že budete nejspíš jen ve funkci peněženky, ale ona vám to určitě nezapomene! Co by mohly holky podniknout? Záleží, co je baví. Zaplaťte jim bowling, můžou jít do kina, na únikovou hru, virtuální realitu, na něco dobrého k snědku, odvezte je na koncert jejich oblíbence… určitě něco vymyslíte.


Fotomodelkou na zkoušku

Skoro každá slečna alespoň jednou zatouží po tom, vyzkoušet si, jaké by to asi bylo být modelkou. Mít portfolio krásných fotek, ve kterých je šmrncovně nalíčená, a moct se jimi chlubit na svých sociálních sítí. Co jí takový zážitek splnit? Buď se můžete domluvit s nějakým fotografem a k tomu nejlépe domluvit šikovnou kosmetičku (a jestli jste při penězích, tak i kadeřnici) a uspořádat slečně takový „fotomodelkovský den“, anebo rovnou pořiďte zážitek Fotomodelkou na zkoušku, kde se jí ujme profesionální vizážista.

Taková fotokniha na památku nebo dokonce plakát na zeď bude další skvělý dárek.


Co jen tak nikdo nezažije

Nějaký originální zážitek? Něco, na co bude vzpomínat celý život? Takové dárky bývají ty nej. Záleží tedy na zájmech vaší slečny, ale klidně by mohla vyzkoušet:

  • Nazpívat své vlastní CD aneb vemte jí do nahrávacího studia, kde se jí bude věnovat profesionální hudebník, který vytvoří základ k písni, společně jí nazpívají a pak si jí bude moci odnést na vlastním CD.
  • Focení pod vodní hladinou aneb taková mokrá verze fotomodelky ve vyhřívaném bazénu s profi fotografem, nalíčením, půjčením kostýmů a následných fotek.
  • Kurz čokoládového tvoření aneb sama si vytvoří zásobu čokolády. Během 90minutového kurzu kromě výroby vlastní čokolády ochutná různé druhy čokolád z celého světa. Pozor, konzumace neomezená.

A pokud nevíte, který zážitek vybrat, pořiďte jí poukázku a vybere si sama.


Vybrali jste si? Co z toho by udělalo největší radost vám, být vám zase znovu náct?
Napadají vás ještě nějaké další dárky pro náctileté holky?

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *